Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

PrestaShop: Problem z konfiguracją, brak połączenia ze sklepem

Moduł pozwalający na integrację EU z platformami sklepów internetowych, czyli wystawianie aukcji w sklepie i odwrotnie - produktów na Allegro.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

PrestaShop: Problem z konfiguracją, brak połączenia ze sklepem

Post autor: PhotoSoft »

Poniżej 2 problemy z połączeniem, które mogą wystąpić na niektórych serwerach i ich rozwiązania od użytkowników:

1. Problem
Cześć, ostatnio zmieniałem serwer na którym miałem postawiony sklep. Wszystko jest ok tylko jest jeden problem, a mianowicie pobieranie transakcji ze sklepu. Poprzednio na starym serwerze w konfiguracji EU w polu adresu wpisywałem adres sklepu i klucz API z Presty i wszystko działało.

Teraz po wpisaniu adresu i klucza API wyskakuje błąd że możliwe że adres jest niepoprawny (w zakładce szczegóły jest informacja o błędzie autoryzacji (401) (oraz informacja o błędzie metody GET dla http://adresSklepu.pl/api). Gdy wpiszę w miejsce adresu, adres IP serwera to wyskakuje wynik pozytywny testu ale z czerwonym krzyżykiem przy adresie.

Więc idę sprawdzić czy transakcje się pobierają. I w tym problem że się nie pobierają. Pisze informacja "Pobieranie transakcji ze sklepu" a potem "Pobieranie wiadomości ze sklepu" ale żadne transakcje się nie zapisują.

W ustawieniach klucza API w Preście mam zaznaczone wszystkie możliwe checkboxy. Próbowałem różnych możliwości ale nie mogę dojść gdzie leży problem. Proszę o pomoc we wspólnym rozwiązaniu problemu :)
Problem rozwiązany. Większość problemów jakie można napotkać przy połączeniu EU z PS to wina serwera web na którym mamy postawioną stronę.

Próbowałem na Nginx + Apache lecz tutaj wynikały problemy jak wyżej, czyli nie łączył się po adresie www tylko IP i był problem z pobieraniem transakcji. Po przesiadce na Nginx + PHP-FPM połączył się EU z PS za pomocą adresu www, nie testowałem tutaj pobierania transakcji ponieważ zauważyłem problem najprawdopodobniej z URL Rewrite, nie mogłem wejść na niektóre strony ponieważ dostawałem błąd 404.

Różne konfiguracje Nginx nie pomagały. Finalnie spróbowałem na samym Apache i tutaj już do przodu. Wszystko wydaje się jak na razie grać w jak najlepsze. Bezproblemowo połączył się EU z PS przy pomocy adresu www i klucza API, wszystkie zamówienia pobierają się od razu, wszystkie strony działają, więc tutaj problemu z URL Rewrite nie ma. W moim przypadku miałem trochę sprawę ułatwioną ponieważ korzystam z serwera VPS przez co mogę dowolnie zmieniać jego konfigurację w plikach.
2. Problem
Witam, czy mógł bym liczyć na pomoc w integracji ze sklepem na prestashop tzn. gdzie znajde folder API?

Ponieważ wpisując główny adres sklepu mam zieloną fajke że adres jest poprawny a testując połączenie wyskakuje że : "Nie udało się połączyć ze sklepem. Sprawdź poprawność adresu".

a foldery webservice też pokazuje jako błędny.

Klucz apki wprowadzony poprawny.

:idea: :?:
Witam, udało się połączyć. Trzeba było pisać czysty adres serwera a nie domene. Krzyżyk przy adresie na czerwono ale test połączenia pozytywny.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ