UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami EU.
thefirm8
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2016, 15:39

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: thefirm8 » 22 gru 2016, 13:21

Z całym szacunkiem ale świstak nigdy nie powinien powstać.
Klasyczny przykład jak nie robić biznesu.
Ja wspominam z łezką w oku projekt z Lublina sprzed ok 10lat tj legano.pl
Odbyłem tam nawet kilkanaście realnych transakcji.
Szkoda ze chłopaki z sobie pewnie znanych tylko przyczyn zamknęli serwis bardzo szybko, bo gdyby wytrwali to mogliby być konkurencją dla alledna.
Niestety nie ma się co łudzić, albo swój sklep i milion monet dla magików od seo, albo dożynanie na allednie z cichym pozwoleniem władzy warszawskiej której nie mogę nazwać Polską.
W tym kraju jest ciekawe to że jak korporacja okradnie milion osób po kilka złotych to absolutnie nie mają żadnego problemu, a jak jakaś osoba innej kilka tysięcy to kryminał.
No ale odbiegam od tematu - nie odpuszczajcie, ciśnijcie ich, męczcie, aż w końcu ulegną i oddadzą ukradzione pieniądze z prowizji.

SLAVA-pl
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2016, 13:30

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: SLAVA-pl » 22 gru 2016, 13:38

Witam wszystkich sprzedających na allegro.
Zauważyłem że serwis zaczyna generować zyski na naszych błędach podam przykład.
Przed świętami sprzedajemy dużo .... Art wędkarskich i jak wszyscy wiemy może się zdarzyć że towar jest ostatni na
ekspozycji - uszkodzony porysowany lub inny powód przy dużej ilości stanu.
Mieliśmy ostatnio problem z Mikado Inazuma wędka za 290 zł , była ostatnia ze złamaną przelotką .
Zadzwoniliśmy do klienta z informacją że nie możemy wysłać paczki a mikado jest zamknięte z powodu Inwentaryzacji do końca roku .

Klient się zgodził na anulowanie transakcji i zwróciliśmy mu pieniądze a allegro ODMÓWIŁO ZWROTU PROWIZJI !!!!!
I po tym fakcie nastąpiła walka z wiatrakami - bezskuteczna próba odzyskania swoich pieniędzy - zostałem okradziony !!!!

Jeżeli mamy pisać pismo do Uokik to ja się pod tym podpisuje a nawet mam Prawnika który to dla nas zrobi , myślę że w państwie prawa jesteśmy to w stanie zatrzymać , nawet jak będzie trzeba napiszemy list otwarty do Minista finansów i Prezydenta RP.

Zapraszam wszystkich chętnych do wysyłania na naszego maila chęci przyłączenia się do Akcji.

magia
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:41

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: magia » 02 sty 2017, 12:46

Niestety jest o smutna prawda, allegro przestaje zwracać nam sprzedawcom prowizję z byle błahego powodu i staje się to coraz częściej. Nie wiem jak możemy się przed tym bronić bo allegro to monopolista i sami do tego doprowadziliśmy. Sprzedaje na allegro niemal od samego początku od kiedy wystawianie oraz sprzedaż były jeszcze darmowe. Przykro patrzyć na to co teraz się dzieje ale to chyba było do przewidzenia że się tak kiedyś stanie. Oczywiście nie mają racji jest to działanie monopolistyczne i powinni być ukarani - niestety taki proces to długa droga i potrzeba chyba pozwu zbiorowego, dużo czasu i cierpliwości.

magia
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:41

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: magia » 10 sty 2017, 09:13

Ostatnio zrobiliśmy eksperyment dokonaliśmy zakupu z innego konta na naszych aukcjach drobnej rzeczy za niecałe 30 zł. Oczywiście potwierdziliśmy zwrot jak należy. Niestety po kilku dniach otrzymaliśmy wiadomość od allegro że kupujący nie potwierdził naszej wersji - :D BRAK SŁÓW.
Ponadto allegro zmieniło treść przesyłanych wiadomości email do klientów które świadomie wprowadzają kupujących w konsternację przez co jest teraz więcej odpowiedzi że kupujący jednak nie potwierdza naszej wersji. Treść wiadomości w pierwszym zdaniu mówi o zmianie warunków dopiero później wyjaśnia że zmiana warunków to odstąpienie od umowy.

mf-akcesoria_pl
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2017, 10:44

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: mf-akcesoria_pl » 10 sty 2017, 10:58

Witam
Oczywiście podłączam się do tematu.
Tematem próbowałem się zająć już w grudniu dzwoniąc do UOKiK, dzwoniłem wielokrotnie myśląc, że może inna kobitka odbierze i co innego odpowie.
Sprawę przedstawiałem za każdym razem i za każdym razem dostałem informację, że nie pomogą mi ponieważ nie jestem konsumentem i przedstawiam firmę. Sprawy można podobno zgłaszać jako konsument ale nie firma.
Oczywiście próbowałem kobicie wytłumaczyć, że jestem konsumentem dla alle......brzydkiej firmy.
Niestety oprócz adwokatów prywatnych nie znalazłem żadnej instytucji, która mogłaby pomóc sprzedawcom.
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale można by zrobić prowokacje między nami-forumowiczami.
Sprzedać z konta firmowego, zgłosić zwrot prowizji i nie odpowiadać na zgłoszenia.
W takim wypadku nie będziemy firmą a konsumentem i UOKiK mógłby zająć się sprawą (oczywiście tylko oficjalne pisma).
Co do pozwu zbiorowego- nie wiem czy jest sens bo można go ciągnąć w nieskończoność (chociaż by przez przesłuchiwanie pokrzywdzonych).
Skierować taką prowokację do UOKiK, wnieść doniesienie o popełnieniu przestępstwa (z góry umorzona- niska szkodliwość czynu) i wnieść pozew.
Dopiero po zakończonej sprawie (w przypadku wygranej) wnieść pozew zbiorowy w taki sam sposób- podając w pozwie wyrok z poprzedniego.

Swoją drogą odpowiedzcie czy jako sprzedający bylibyście w stanie opłacić firmę "Stowarzyszenie sprzedawców Alle...ro" powiedzmy po 5zł/ m-c aby reprezentowało Wasze interesy przeciw temu portalowi w UOKiK, prokuraturze i sądzie?

mario8883
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2017, 19:32

Re: UWAGA - Allegro nie oddaje prowizji !

Postautor: mario8883 » 14 sty 2017, 19:46

Na palcach u jednej ręki nie policzę ile razy odmówiono mi zwrotu prowizji. (kontakt z tym śmiesznym biurem allegro to jakaś porażka) Klient ma swoje prawa takie jak zwrot bez przyczyny w ciągu 14 dni, zdarza się to często ponieważ ludzie są świadomi swoich praw i trzeba je respektować. Moje podejście jest takie , jeśli towar nie odpowiada bez problemu można odesłać i zwrócić pieniądze ale... gdzie są nasze prawa? przecież my sprzedawcy też jesteśmy klientami serwisu allegro, prowizja od sprzedaży powinna wrócić jeśli towar został zwrócony, przecież to jest okradanie w biały dzień.

mf-akcesoria_pl
Ja mogę się zrzucać co miesiąc na taki stowarzyszenie ( wyjdzie taniej niż oddawanie pieniędzy tym złodziejom)

Swoja drogą zauważyłem że ludzie też coraz częściej kupują w sklepach e-comerce, mam nadzieje że aledno kiedyś upadnie.

Nie wspomnę o możliwości zakupu na raty gdzie dają możliwość kupna na raty poprzez parabanki które proszą o podanie hasła i loginu do konta, osoby nie świadome mogą z tego korzystać. Serwis daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa ludziom a my sprzedawcy jesteśmy przez nich okradani.


Wróć do „Dyskusje na różne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości