Podwyżka InPost Allegro

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU

Re: Podwyżka InPost Allegro

Postautor: audiomaxsiedlce » 09 lip 2018, 22:07

Ale w EU też się zmieniło z powrotem na 7,20?

Całe szczęście [jak na razie] stawka pokrywała się z EU i Allegro.

Pamiętam, że gdy cena podskoczyła z 3,90 na 7,20 mieliśmy taki problem,

Już teraz wiem, że kiedyś ten sam błąd miałam tak jak u Ciebie ale nawet do głowy nie przyszło mi aby dochodzić dlaczego. Powoli wyłowiły się i zapomniałam.
czy Hurtowa edycja -> Koszty dostawy i w tym okienku zmieniałaś ceny konkretnych form dostawy?

tak zaczęłam robić w piątek - przetworzyło mi się ponad 5 tys. ale w sobotę jak Pan Marcin umożliwił aby zmienić ceny w szablonach, zaczęłam cały proces od nowa i w niedzielę na wszystkich aukcjach w EU pojawił się status OK. Więc raczej nie to jest przyczyną, bo wszystkie ponad 5 tys. miałyby te nieszczęsne 7,20zł.
Nie wiem czy podczas zmiany nazwy z minipaczka na minikurier, kiedy w szablonie rano widniała jeszcze nazwa MINIPACZKA , coś się skrzaczyło.
Aj ciężki tamten tydzień ale ten też zaczął się od niespodzianek. Mam nadzieję, że już nie znajdę tych 7,20 :)
Pozdrawiam
Joanna

PhotoSoft
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: PhotoSoft » 10 lip 2018, 10:02

Zmiana nazwy nie mogła mieć na to wpływu, ponieważ ID formy dostawy pozostało stare, a to nim posługuje się EU :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Zielu

Postautor: Zielu » 10 lip 2018, 10:13

Pytałem o to, jaką opcją to robiłaś, bo przerabianie całego cennika w ustawieniach a następnie wdrożenie go do aukcji ma jeden kruczek.

Powiedzmy, że stworzyłaś w ustawieniach cennik "A" i dodałaś go kiedyś do aukcji.
Po jakimś czasie stwierdziłaś, że na niektórych z tych aukcji musisz zmienić kwotę jakiejś formy wysyłki i to zrobiłaś.
W tym wypadku cennik nie jest już rozpoznawany jako cennik "A", tylko jakiś inny, ręcznie tworzony.

Co za tym idzie, jak później wchodzisz znów w ustawienia -> Cenniki i edytujesz cennik "A", a następnie program pyta Cię czy wdrożyć go do wszystkich aukcji, które go wykorzystują, to program pominie te aukcje, w których zmieniałaś jakieś elementy.

Dlatego jeśli ktoś ma dużą bazę ze zróżnicowanymi cennikami, należy korzystać z hurtowej edycji a nie edycji cenników w ustawieniach :)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

audiomaxsiedlce

Postautor: audiomaxsiedlce » 10 lip 2018, 10:17

Dziękuję za rozjaśnienie moich "styków" zupełnie nie była to uwaga do Pana, Panie Marcinie ;)
Wiem jedno każde mieszanie przez All kończy się jakimiś błędami, które później musimy rozwiązywać, bo oni tylko są w stanie zrobić unik w formie "przepraszamy" a my jako poddani płacić za to drogocennym czasem.
Pozdrawiam
Joanna

audiomaxsiedlce

Postautor: audiomaxsiedlce » 12 lip 2018, 10:00

@Zielu
Myślę, że zrobiłam to poprawnie.
Ponieważ miałam dość już nieodbieranych przesyłek pobraniowych, była okazja ku temu aby przy zmianie cen na InPost je usunąć. Więc po stworzeniu [nie edycji starych] nowych cenników i przypisaniu ich do aukcji, łatwo poszło bo używam tylko dwóch, towar mam podzielony na dwa gabaryty zrobiłam aktualizację z tymi nowymi.
Co ciekawe czytam posty na FB i tu padło pytanie
2 dni temu zmieniałam cenniki dostaw. We wszystkich moich aukcjach butów ślubnych wyświetla się zły cennik. Na przykład aukcja 7392067952
Pocztex kurier 48 powinno być 9 zł jest 0 zł. Dzisiaj sprzedałam buty gdzie klient nie zapłaci za przesyłkę. Aukcja 7392067952. Proszę o zwrot 9 zł.

i odpowiedź od Allegro
Wiemy o problemie, który nam zgłaszasz. Obecnie pracujemy nad tym, aby wszystko wróciło do normy. Zachęcamy do kontaktu z kupującym. Wierzymy, że uda Wam się dojść do porozumienia.

Więc nie wydaje mi się aby coś było źle po mojej stronie, ja rozumiem Pani korzysta z cenników Allegro ale czasami chcę zmienić cenę i już mnie zycie nauczyło sprawdzać, bo mimo, że w EU jest status OK, to na Allegro zostaje stara cena.
Pozdrawiam
Joanna

Zielu

Postautor: Zielu » 12 lip 2018, 10:17

To widocznie faktycznie coś u nich nie gra. Ja niestety muszę trochę poczekać aby ocenić efekty swojej pracy, mamy kilka sklepów i każdy ma inny cennik, za dużo pierniczenia ze sprawdzaniem aukcji.

Mam tylko nadzieję, że to co robię nie okaże się syzyfową pracą, bo nie widzi mi się wtaczać tego głazu ponownie... prędzej wezmę młot i rozbiję go w drobny mak :D
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

Wróć do „Dyskusje na różne tematy”