5 gwiazdek za czas wysyłki na Allegro-> problem

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
gorlik

Re: 5 gwiazdek za czas wysyłki na Allegro-> problem

Postautor: gorlik » 02 sty 2019, 12:38

Allegro i tak ma nas w poważaniu. Wystarczyło by sprawdzać status przesyłek o 23:59 każdego dnia i jeżeli jest zmieniony na wysłane to z automatu 5* w momencie gdy klient kupił dzień wcześniej. Godziną graniczną powinna być wieczorowa pora jak kurierzy się uporają ze wszystkim.

Albo inaczej jeżeli sklep pracuje 8-18 to przy zakupie o godzinie 14 allegro sprawdza status o 18:01 czy zostało wysłane. I każdy sklep może zadeklarować swoje godziny pracy tak aby klient wiedział, że przesyłka nie wychodzi o 8:01 tylko na koniec dnia. Klienci się rozpasali jak owce. Dziś kupuje o 9:05 i chce mieć jutro już towar w domu o 8:00.

U mnie np. poczta potrafi pokazać status przesyłki dopiero dnia następnego. Ciekawe czy allegro sprawdzi ponownie, że wyszło wczoraj ale status zmienili dopiero dzisiaj z datą wczorajszą.

Hunter209

Postautor: Hunter209 » 02 sty 2019, 15:53

A ja z kolei mam tak, że inpost przyjedzie, zabierze paczki, ale zeskanuje dopiero na oddziale, bo bieda i nie wszyscy kurierzy są wyposażeni w
skanery. Przyjeżdża między 10 a 11, bo tak ma moją wioskę na trasie i on się wracał wieczorem nie będzie bo nie ma na to czasu... Zatem paczki odebrane o 10 w systemie jako nadane widnieją dopiero ok 17-18 wieczorem... A jak klient dzwoni i pyta gdzie jego paczka to nie wierzy na słowo, że już w rękach kuriera. To dopiero absurd ;)

Kij w oko z inpostem. Trzeba zmienić czas wysyłki na 2 dni, albo liczyć na wyrozumiałość klientów, że jednak będą dawać te 5 gwiazdek za wysyłkę...
Pomóżcie z Easyuploaderem bo nie mogę ogarnąć wpisywania numerów paczek :)
Wchodzę sobie do edycji transakcji, zaznaczam ptaszkiem "wysłano towar" i wpisuję w okienko numer przesyłki (inpost/PP/obojętne), kimam zapisz, odświeżam w programie listę nowych transakcji aby te numery ręcznie wprowadzone wysłały się przez API do allegro i wszystko gra, pojawiają się w allegro, ale zamiast inpostu/PP klient otrzymuje numer przesyłki jako "Inny", mimo że w easyuploader mam poprawnie wypełnioną formę wysyłki na list polecony ekonomiczny / Odbiór w punkcie - Paczkomaty 24/7. Boję się, że przesyłka wprowadzona jako "inny" nie zostanie zaliczona przez allegro do statystyk.

Zresztą mnie też już kilkakrotnie klienci pytali co to za firma spedytorska "inny" :lol:
Jak wprowadzać numery, żeby program przesyłał do allegro numery przewoźników jako inpost / poczta polska?

rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU

Postautor: rafalleczek » 02 sty 2019, 15:58

Przy okienku gdzie wklejasz nr przesyłki po lewej jest jeszcze takie szare okienko wygląda jakby nie aktywne (pisze w nim Inne ) - klikasz tam, rozwijasz listę i wybierasz np poczta polska . Będzie ok - ja sam dopiero je dziś zauważyłem bo też zgłaszałem ten problem :-)
RZ

bielizna_veery

Postautor: bielizna_veery » 03 sty 2019, 09:50

Obecnie automatycznie przyznawane 5 gwiazdek za czas wysyłki to jedynie ciekawa opcja, która faktycznie może nam podnieść ocenę sprzedaży.

Niestety wkrótce nadawanie przesyłek w deklarowanym czasie będzie wymogiem koniecznym dla uzyskania statusu Super Sprzedawcy.
Wówczas będziemy musieli nadawać przesyłki w zadeklarowanym terminie. Dopiero wtedy dotkną nas problemy, o których tu piszemy.
Wiele firm będzie zmuszone albo wydłużyć deklarowany czas wysyłki do 2 dni (mimo, że tak faktycznie nadają najpóźniej następnego dnia), albo zrezygnować z Super Sprzedawcy.

Hunter209

Postautor: Hunter209 » 11 sty 2019, 14:13

Pal licho oceny i Super Sprzedawcę. Allegro chce zarżnąć swój program SMART! Czyżby się na nim przejechali? Za duże koszta? :lol:
Czytaliście o nowych wymaganiach jakie muszą spełnić sprzedawcy żeby przystąpić do programu?
warunki szczegółowe, które obowiązywać będą w terminach przyszłych:
Od dnia 1 lutego 2019 r. udostępnienie w danej Ofercie co najmniej dwóch form dostawy Towarów (automaty do paczek, punkty odbioru lub listy polecone) z metod dostaw Towarów świadczonych przez Dostawców, których lista znajduje się pod adresem https://na.allegro.pl/smart-metody-dostawy;
Od 1 lutego 2019 r. zadeklarowanie przez Sprzedającego w treści Oferty możliwości nadania Towaru w ciągu 24 godzin i jej faktyczne nadanie w wyżej wymienionym terminie;
Od 1 lutego 2019 r. udostępnienie Allegro.pl numeru przewozowego przesyłki (w „Moim Allegro” bądź w ramach „API Allegro”) dla przynajmniej 50% Transakcji (śledzenie przesyłki) oraz dla 98% Transakcji w terminie do końca 2019 r.

Czyli co? Jak mi się kurier spóźni z odbiorem przesyłek kilka razy w miesiącu i przekroczę te 24h na wysyłkę paczki to odbiorą mi ikonkę ALLEGRO SMART!? Co najmniej 80% moich klientów korzysta z darmowej dostawy w ramach smart.

No to ja jako kupujący podziękuję w przyszłym roku i nie przedłużę sobie abonamentu smart. Po co jak i tak nie będę miał u kogo skorzystać z dostawy smart.

malgolas
Zaawansowany użytkownik EU

Postautor: malgolas » 11 sty 2019, 21:46

Hunter209 pisze:No to ja jako kupujący podziękuję w przyszłym roku i nie przedłużę sobie abonamentu smart. Po co jak i tak nie będę miał u kogo skorzystać z dostawy smart.

Słuszne podejście.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

Wróć do „Dyskusje na różne tematy”