Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

"Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
graffit
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:07
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

"Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: graffit »

Dzień dobry,

po aktualizacji EU mam problem z komunikatem przy generowaniu wydruków. Normalnie użytkuję legalny Office na tym pc, a mimo to komunikat się pojawia. Wordpad wciąż też jest możliwy do uruchomienia na pc. Jak na stałe usunąć ten komunikat bądź dać znać EU, że office na pc się znajduje? 

Dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam,
Załączniki
2023-10-03 10 13 24.jpg
Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: Zielu »

A ustawiliście Office jako domyślny w systemie? (nie tylko wybierając konkretne rozszerzenia podczas instalacji)

Jeśli tak, to może zmienialiście wersję Office'a na wyższą?

Zdarza się, że stary pakiet "wpycha się" przed nowy uniemożliwiając ustawienie tego nowego jako domyślny. Wtedy trzeba usunąć stary pakiet office razem z takimi elementami pobocznymi jak "ClickToRun", czy jakoś tak.

Nawet jak kiedyś faktycznie zmienialiście wersję i stary pakiet usunęliście, to właśnie te elementy poboczne mogą powodować, że system jeszcze go widzi.

Ogólnie Office jest bardzo dziwnie skonstruowany jeśli chodzi o instalację ;)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
graffit pisze: 03 paź 2023, 10:19 Jak na stałe usunąć ten komunikat bądź dać znać EU, że office na pc się znajduje? 
Proszę prawidłowo powiązać rozszerzenie .doc z zainstalowanym pakietem i wtedy komunikat nie będzie się pojawiał.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: stegolas »

Ja mam powiązany typ pliku z aplikacją a mimo to i tak dostaję ten komunikat.
Załączniki
Schowek01.jpg
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

Bardzo dziwne. Coś jest nie tak z wpisami w rejestrze albo EU ma zablokowany dostęp.

Proszę sprawdzić czy uruchomienie EU jako administrator rozwiązuje problem?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

Wgrałem nowy instalator z inną metodą sprawdzania przypisanych aplikacji do poszczególnych rozszerzeń. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje :arrow: https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
graffit
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:07
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: graffit »

Zielu pisze: 03 paź 2023, 12:40 A ustawiliście Office jako domyślny w systemie? (nie tylko wybierając konkretne rozszerzenia podczas instalacji)

Jeśli tak, to może zmienialiście wersję Office'a na wyższą?

Zdarza się, że stary pakiet "wpycha się" przed nowy uniemożliwiając ustawienie tego nowego jako domyślny. Wtedy trzeba usunąć stary pakiet office razem z takimi elementami pobocznymi jak "ClickToRun", czy jakoś tak.

Nawet jak kiedyś faktycznie zmienialiście wersję i stary pakiet usunęliście, to właśnie te elementy poboczne mogą powodować, że system jeszcze go widzi.

Ogólnie Office jest bardzo dziwnie skonstruowany jeśli chodzi o instalację ;)
była czysta instalacja windy pol roku temu i tylko jeden pakiet biurowy od początku, brak zmian od tego czasu. 
stegolas pisze: 04 paź 2023, 09:24 Ja mam powiązany typ pliku z aplikacją a mimo to i tak dostaję ten komunikat.
również mam powiązane wszystko z wordem. 
PhotoSoft pisze: 04 paź 2023, 15:10 Wgrałem nowy instalator z inną metodą sprawdzania przypisanych aplikacji do poszczególnych rozszerzeń. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje :arrow: https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
dziś zainstalowaliśmy, sprawdzamy, damy znać czy problem wciąż występuje.
graffit
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:07
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: graffit »

PhotoSoft pisze: 04 paź 2023, 15:10 Wgrałem nowy instalator z inną metodą sprawdzania przypisanych aplikacji do poszczególnych rozszerzeń. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje :arrow: https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
niestety nie pomogło. 
PhotoSoft pisze: 04 paź 2023, 09:59 Proszę sprawdzić czy uruchomienie EU jako administrator rozwiązuje problem?
ta opcja też nie pomogła. 
Zielu pisze: 03 paź 2023, 12:40 Wtedy trzeba usunąć stary pakiet office razem z takimi elementami pobocznymi jak "ClickToRun", czy jakoś tak.
wyłączyłem tymczasowo clicktorun w services.msc ale wtedy mi się faktury nie generują w ogóle, więc to chyba serwis obecnego offica. 
Zielu pisze: 03 paź 2023, 12:40 Jeśli tak, to może zmienialiście wersję Office'a na wyższą?
wcześniej wspomniałem, że mieliśmy tylko jeden office 2021, ale faktycznie w program files są pozostałości po "office 15" (w środku jakieś 2 pliki w tym clicktorun.exe, poszło w kosz ale nic to nie zmieniło). W każdym razie na liście programów nie ma nic innego niż nasz 2021. Nie wiem czy tędy trop. Chyba, że coś siedzi głęboko w rejestrze, ale to już nie na moją głowę.   
Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: Zielu »

Spróbowałbym jeszcze na Waszym miejscu wygooglować Deinstalator pakietu office.

Pamiętam, że kieeedyś miałem podobny problem i dopiero takim programem udało mi się wyczyścić wszystkie dane po starym pakiecie.
Możliwe, że będziecie musieli usunąć też ten bieżący ale dla pewności można poświęcić te dodatkowe kilkanaście minut ;)

Oczywiście najlepiej z oficjalnej strony windowsa, żeby żadnym wirusem nie zarazić :)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

graffit pisze: 09 paź 2023, 12:05 niestety nie pomogło. 
A po uruchomieniu jako administrator?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
graffit
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:07
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: graffit »

PhotoSoft pisze: 09 paź 2023, 14:47
graffit pisze: 09 paź 2023, 12:05 niestety nie pomogło. 
A po uruchomieniu jako administrator?

nie pomogło. 
 
Zielu pisze: 09 paź 2023, 12:38 Spróbowałbym jeszcze na Waszym miejscu wygooglować Deinstalator pakietu office.
sprawdzę. Przeinstaluję dziś office'a, zobaczymy co dalej. 

EDIT: foto w załączniku. Ciekawe. Nawet to narzędzie nie widzi żadnego offica na pc. 

EDIT2. Wybrałem ręcznie office 2013 z listy (nawiązując do folderu "office15"), program jednak usunął również mojego aktualnego 2021. Po ponownej instalacji office 2021, problem z komunikatem w EU wciąż występuje. Na ten moment się poddaję, bo już nie mam więcej pomysłów. Może ktoś kiedyś znajdzie rozwiązanie. 
Załączniki
2023-10-10 10 27 03.jpg
Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: Zielu »

Ew sprawdzić czy *.rtf też ma powiązanie z officem ? (u mnie wydruki mają takie rozszerzenie)

Sam już nie wiem. Dziwne, że wysypało Wam się dopiero po aktualizacji EU.
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

Zielu pisze: 10 paź 2023, 14:56 Dziwne, że wysypało Wam się dopiero po aktualizacji EU.
Dlatego, że wcześniej nie sprawdzałem czy jest pakiet biurowy ;)
graffit pisze: 10 paź 2023, 10:22 Na ten moment się poddaję, bo już nie mam więcej pomysłów. Może ktoś kiedyś znajdzie rozwiązanie. 
Też nie wiem o co tutaj chodzi. Jutro wypuszczę poprawkę, aby ten komunikat pojawiał się tylko raz.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: "Nie wykryto zainstalowanego pakietu biurowego". A jest zainstalowany.

Post autor: PhotoSoft »

Wgrałem nowy instalator. Teraz komunikat pojawi się tylko raz :arrow: https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
graffit (16 paź 2023, 12:09)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ