Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Zbieranie towaru

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
krzysiekor
Posty: 255
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Zbieranie towaru

Post autor: krzysiekor »

Czy EU umożliwia zbieranie produktów skanerem , tabletem z dodatkiem skanera czy tylko zostaje kartka a moze jest jakaś aplikacja zewnętrzna  
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: PhotoSoft »

Jest prosty moduł asystenta pakowania i przy pomocy czytnika można odznaczać produkty w transakcji. Chyba, że pyta Pan o co innego.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
krzysiekor
Posty: 255
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zbieranie towaru

Post autor: krzysiekor »

O moduł zbierania
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: PhotoSoft »

To jedynie pozostaje wydruk. Ale jeśli ma Pan pomysł jak taki moduł powinien wyglądać to proszę założyć temat z sugestią i pomyślimy ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zbieranie towaru

Post autor: stegolas »

Pisałem o potrzebie takiej funkcji kilka lat temu. To jest bardzo potrzebna funkcja, która ułatwia organizację pracy. Wystarczy zrobić wydruk, który zliczy produkty po EAN/Sygnaturze (najlepiej aby użytkownik miał wybór) i da wydruk ze zliczonymi ilościami. 

Ja sobie poradziłem w innym sposób (pisze z pamięci)

1. zaznaczam zamówienia
2. eksport do pliku csv (tu mam swoje tagi, które mi są potrzebne na zestawieniu)
3. import do excela i zliczenie ilościowe (tu mam zrobione makro)

Magazyn dzięki temu rano dostaje listę produktów  i może zwieść towar, który ma być wysyłany

Ja to jeszcze czekam aż Pan wreszcie dorobi skróty klawiszowe do wywoływania modułów i różnych opcji w programie. Nie rozumiem czemu to taki problem, wprowadzenie klawisza ESC do zamykania okien to było rewelacyjne posunięcie. Chyba wszystkim chodzi o to aby pracowało się lepiej i szybciej. 


EDIT:
przy opcji eksportu do pliku csv też byłoby super gdyby można było wybrać swoje zestawienia a nie za każdym razem zmieniać ręcznie tagi (lub wklejać z szablonów zapisanych w txt).
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: PhotoSoft »

stegolas pisze: 08 wrz 2023, 05:22 1. zaznaczam zamówienia
2. eksport do pliku csv (tu mam swoje tagi, które mi są potrzebne na zestawieniu)
3. import do excela i zliczenie ilościowe (tu mam zrobione makro)
Widzę, że nie odkrył Pan jeszcze opcji generowania własnych zestawień :arrow: viewtopic.php?t=875 ;)

Natomiast pomyślę nad opcją wydruku, aby nie bawić się w zestawienia czy eksport :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zbieranie towaru

Post autor: stegolas »

Odkryłem wcześniej. Jednak dla mnie łatwiej "gada" się z programem za pomocą [tagów], które pamiętam a do zrobienia raportu ilościowego potrzebuje dwa tagi sygnature i ilość a potem zapisać to do pliku csv więc eksport mi wystarczył. 

Trudność polega na tym, że to i tak trzeba obrobić poza programem EU np. excelu a taką funkcja zliczania odpalana z poziomu EU byłaby wygodniejsza i szybsza.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: KD9 »

Jeśli te tagi są poza EU, to raczej ciężko będzie dogodzić, a jak są w EU, to pewnie kwestia dodania pola do zestawienia
Schowek01.jpg
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zbieranie towaru

Post autor: stegolas »

nie no co Ty raport ilościowy opiera się na danych z EU. Do najprostszego raportu wystarczy sygnatura towaru i ilość. Bardziej rozwinięty raport może zawierać tytuł oferty lub inne pola co tam komu potrzebne wg uznania.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: PhotoSoft »

Po zastanowieniu się nad tym przygotuję nową opcję w menu wydruków - raport ilościowy. Będzie można sobie wybrać wg którego parametru zgrupować transakcje, a potem wykonać wydruk.

Wydruk będzie szablonem, więc będzie można go sobie edytować, aby dodać dodatkowe pola jak tytuł oferty, itp. :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Sebastian Adamus
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2023, 14:53
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zbieranie towaru

Post autor: Sebastian Adamus »

dzień dobry
gdzie można znaleźć ten raport ilościowy? szukam, ale nie widzę,

---

Może opiszę jak to u nas wygląda a być może zainspiruje to Pana Marcina do czegoś.
Program mamy zewnętrzny pisany na zamówienie. (działa dobrze, chociaż czasami się wysypuje) gdyby taka opcja była w EU byłoby idealnie. (no i nie trzeba by było korzystać z kilku programów na raz)

Odbywa się to mniej więcej tak:
- Mamy stworzoną aplikację WEBową która zaciąga całą sprzedaż do siebie. (allegro + shoper)
- robimy wydruk wszystkiego (wydruk poszczególnych pozycji w rtf/pdf) i na jej podstawie zbieramy towar
- skanujemy całość znalezionego towaru.
- aplikacja na podstawie zeskanowanego towaru tworzy nam gotowe paczki które eksportujemy sobie przez CSV do EU. Dzięki czemu mamy tylko i wyłącznie kompletne paczki (część towaru dopiero jedzie z różnych miejsc więc te paczki zostają w systemie) - jak towar dojedzie to się go skanuje i znowu wypluwa gotowe paczki.
- to czego brakuje (rzeczy nie znalezione, brakujące, z hurtowni itd) trafiają do osobnego katalogu i możemy nad nim pracować osobno (anulować , zamawiać itd).

dzięki wprowadzeniu takiej aplikacji zwiększyło nam to mniej więcej 4x całe pakowanie i obsługę transakcji.
A nuż się przyda we wprowadzaniu kolejnych zmian :)

pozdrawiam serdecznie
Sebastian
pozdrawiam
Sebastian
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Zbieranie towaru

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
tak zaawansowanego systemu nie planuję 8-)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ