Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Novus
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2023, 13:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Novus »

Witam

Jak w tytule podczas próby wygenerowania etykiety do usługi - Allegro International Automaty Paczkowe Czechy - pojawia się komunikat - Podana waluta nie wspiera wartości dziesiętnych. W załączniku. Przez www normalnie etykieta się generuje i pobranie. Co trzeba zmienić w ustawieniach programu, aby etykiety przez EU generowały się prawidłowo.
Załączniki
błąd1.jpg
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
a skąd się wam wzięła kwota po przecinku przy transakcji, skoro kwoty pobrane z allegro.cz ich nie mają?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Novus
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2023, 13:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Novus »

Problem nadal występuje. W załączniku.
Załączniki
błą 2.jpg
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: PhotoSoft »

Macie źle ustawionego przewoźnika w konfiguracji eksportu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Novus
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2023, 13:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Novus »

Nie rozumiem. Etykiety do pozostałych usług jak ups, one kurier, itd generują się prawidłowo. Problem występuje tylko w przypadku tych przesyłek do Czech, które przez www pobierają się prawidłowo. Co mam zmienić?
RegDos
Posty: 150
Rejestracja: 10 paź 2017, 15:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: RegDos »

Pokombinuj, poprzestawiaj itp. nam działa bez problemu.
Novus
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2023, 13:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Novus »

Co mam poprzestawiać, mam prawidłowe dane, ustawienie, które są dobre, do pozostałych usług wszystko generuje się prawidłowo. Problem pojawia się tylko w przypadku wysyłki do Czech. Przez www wszystko generuje się prawidłowo.
RegDos
Posty: 150
Rejestracja: 10 paź 2017, 15:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: RegDos »

Dojdziesz do przyczyny problemu tylko testując różne inne ustawienia przy eksporcie online dla tej formy wysyłki.
Metoda prób i błędów :)
Życzę powodzenia.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: PhotoSoft »

Novus pisze: 13 wrz 2023, 19:43 Co mam poprzestawiać, mam prawidłowe dane, ustawienie, które są dobre, do pozostałych usług wszystko generuje się prawidłowo. Problem pojawia się tylko w przypadku wysyłki do Czech. Przez www wszystko generuje się prawidłowo.
Proszę doczytać w instrukcji jak prawidłowo skonfigurować integrację :arrow: viewtopic.php?t=668
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Andy1978
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2021, 09:46
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Andy1978 »

Mam ten sam problem od dwóch dni. Wcześniej wszystko działało do momentu aż pojawiły się przesyłki ALLEGRO INTERNATIONAL AUTOMATY CZECHY + POBRANIOWE. Wszystko mi zwariowało i ciągle pojawia się komunikat nawet przy paczce DPD punkt odbioru pobranie - że wybór metody dostawy wymaga podania zweryfikowanego polskiego nr IBAN, albo że wybrana metoda niedostępna, a przez allegro normalnie pobiera etykiety - nie wiem jak to ogarnąć. DPD, INPOST, DHL, ONE BOX, DPD SŁOWACJA - normalnie pobiera etykiety, a przy tych INTERNATIONAL - ciągle mam problemy...
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: PhotoSoft »

Jak chcecie wszystko nadawać jedną konfiguracją to nie ma się co dziwić, że są błędy. Dla ALLEGRO INTERNATIONAL na pewno trzeba stworzyć osobną konfigurację.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
RegDos
Posty: 150
Rejestracja: 10 paź 2017, 15:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: RegDos »

Witam.
Mimo podawania różnych wymiarów w ustawieniach integracji (pod S , M czy L, oczywiście w centymetrach, bo jak w poradniku Pan pisze że dla tej formy system nie bierze z karty transakcji S/M/L tylko z centymetrów podanych w ustawieniach integracji) dla Allegro International/WE|DO/zasilkovna etykieta zawsze ma gabaryt S.
Dodam że dla Allegro/Packeta to działa prawidłowo , tylko w International/WE|DO jest problem.
Pisałem do allegro, ale kazali mi nagrywać filmy obrazujące problem oraz podać wiele parametrów, czyli klasyczna odpowiedź "spadaj na drzewo"
Idealnie by było, gdyby obie formy pobierały gabaryt z karty transakcji, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
nie definiuje się przy WzA gabarytów tylko wymiary paczki. Proszę przesłać im logi XML tak jak jest napisane w poradniku.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
RegDos
Posty: 150
Rejestracja: 10 paź 2017, 15:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: RegDos »

Błąd jest po stronie Allegro, bo nawet poprzez stronę www nadaje zawsze S
Hunter209
Posty: 134
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: BŁĄD PRZY GENEROWANIU ETYKIETY Allegro International Automaty Paczkowe Czechy

Post autor: Hunter209 »

Odkopuję problem z września ubiegłego roku, gdyż problem chyba nie został rozwiązany.
PhotoSoft pisze: 22 wrz 2023, 10:44 Jak chcecie wszystko nadawać jedną konfiguracją to nie ma się co dziwić, że są błędy. Dla ALLEGRO INTERNATIONAL na pewno trzeba stworzyć osobną konfigurację.
Jakie ustawienia zastosować do osobnej konfiguracji?
W ustawieniach Przewoźnik ustawiam "umowa Allegro (wybór automatyczny)" gdyż na liście rozwijanej nie widzę INTERNATIONAL, następnie zaznaczam "nadanie w punkcie" wpisując ręcznie kod paczkomatu InPost, gdyż usługa jest realizowana przez InPost a zgodnie z komunikatem ponoć API nie zwraca punktów nadań inpostu. Gabaryty ustawione prawidłowo ect. W odpowiedzi program zwraca błąd "wybrany punkt nadania nie jest obsługiwany przez przewoźnika".

Byłby wdzięczny za pomoc, gdyż jak widzę po obrocie allegro.cz chyba powoli zaczyna hulać. Coraz bardziej uciążliwe jest generowanie części etykiet w EU a części wprost z Allegro.
ODPOWIEDZ