Aktualna wersja

v3.43.1 (8.29 MB)

Nowość: autoresponder w Dyskusjach Allegro

Co nowego?

Listę wszystkich zmian w aktualnej wersji znajdziesz na naszym forum.

Ile to kosztuje?

Już od 12 zł / 30 dni. Więcej szczegółów na naszych aukcjach. Abonament można przedłużyć także bezpośrednio w aplikacji.

Opis programu

EasyUploader jest programem przeznaczonym do hurtowego wystawiania aukcji oraz zarządzania sprzedażą stworzonym dla użytkowników platformy aukcyjnej Allegro.pl. Wśród konkurencyjnych aplikacji wyróżnia go przejrzysty interfejs, bardzo prosta obsługa oraz mnogość funkcji (sukcesywnie dodawanych zgodnie z sugestiami użytkowników) usprawniających pracę oraz pozwalających zaoszczędzić cenny czas.

* EasyUploader oferowany jest w dwóch wersjach
Basic
Wersja oferująca tylko wystawianie aukcji
Abonament 9 zł / m-c
Standard
Wersja oferująca wystawianie aukcji oraz zarządzanie sprzedażą
Abonament 19 zł / m-c

Dużo wystawiasz aukcji na Allegro? Więc na pewno dobrze wiesz, że wystawianie poprzez formularz Allegro nie należy do najwygodniejszych oraz jak bywa frustrujące, gdy występują problemy techniczne. Pora z tym skończyć! Od teraz wystawianie aukcji stanie się przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem - koniec walk z formularzem Allegro (a zwłaszcza edytorem wizualnym), ciągłym wylogowywaniem podczas tworzenia aukcji czy innymi problemami związanymi z niepoprawnym działaniem serwisu.

Skończysz z notowaniem na kartkach czy zapisywaniem w arkuszu kto co kupił u Ciebie, ponieważ wszystkie dane EU pobierze z Allegro automatycznie. Dzięki możliwości edycji transakcji łatwo zaznaczysz kto już zapłacił oraz komu został już wysłany towar. Dzięki obsłudze formularzy Allegro, automatycznemu księgowaniu wpłat PayU oraz księgowaniu przelewów bankowych nie będziesz musieć już przeglądać wiadomości od kupujących oraz kopiować z nich danych do programu oraz zaznaczać kto i ile zapłacił. Kilkoma kliknięciami zorganizuejsz wysyłkę paczek dzięki eksportowi do Poczty Polskiej oraz firm kurierskich. Twój czas jest zbyt cenny, aby go na to tracić!

Na pewno zastanawiasz się jakie są korzyści z korzystania programu, więc poniżej przedstawiamy Ci najważniejsze z nich. Jeśli korzystasz już z podobnego systemu wspomagającego sprzedaż na Allegro, dobrze się zastanów czy spełnia on Twoje oczekiwania, czy Twoje sugestie są brane pod uwagę przez autorów oraz czy możesz liczyć na pomoc w razie problemów? U nas TAK, więc może pora na zmiany

EasyUploader Standard został podzielony na trzy główne moduły:
Magazyn produktów
 
Moduł do przechowywania szablonów aukcji produktów oraz kontrolowania na bieżąco dostępnego stanu przy sprzedaży - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Aukcje
 
Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Kontrahenci
 
Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci.

Najważniejsze funkcje modułu Magazyn produktów to:
ergonomiczny i przejrzysty interfejs pozwalający wygodnie zarządzać produktami
 

Produkty w magazynie przechowywane są w katalogach - bez ograniczeń odnośnie ilości poziomów. Natomiast do produktu można przypisać dowolną ilość szablonów aukcji. Dzięki opcji importu katalogów (TXT), produktów (CSV) oraz szablonów (z zapisanych aukcji) utworzenie magazynu nie zajmuje dużo czasu.

zdejmowanie sprzedanych sztuk ze stanu
 

Mając wykupiony abonament w wersji Standard, podczas sprzedaży zdejmowana może być z magazynu odpowiednia ilość sztuk danego produktu - identyfikacja następuje po tytule aukcji. Jeśli stan osiągnie wartość ustalonego alarmu, wówczas EU poinformuje użytkownika o tym, który towar się kończy na magazynie.


Najważniejsze funkcje modułu Aukcje to:
przejrzysta lista zapisanych przedmiotów
 

Wszystkie aukcje przechowywane są na Twoim dysku, więc zawsze masz do nich dostęp. Możesz wystawić ponownie tą samą aukcję, np. po kilku miesiącach, dlatego EasyUploader doskonale sprawdzi się również jako narzędzie do ich archwizacji.

Mając w programie zdefiniowane dwa i więcej kont Allegro, możesz swobodnie przenosić/kopiować aukcje pomiędzy nimi. Co daje Ci możliwość łatwej migracji wszystkich aukcji na nowe konto.

Jeśli posiadasz kilka kont Allegro, wówczas możesz zarządzać wszystkimi aukcjami naraz, np. hurtowo edytować czy wystawiać bez konieczności przełączania się.

 

 

Przy bardzo dużej ilości aukcji robi się bałagan i w końcu ciężko zapanować nad tym, gdzie co jest, np. aukcje kurtek mamy wymieszane ze spodniami.
Wtedy niewątpliwie przydatna okaże się możliwość przechowywania aukcji w grupach, dzięki temu będzie można utworzyć grupy "kurtki", "spodnie" i do każdej przypisać odpowiednie aukcje. Przejrzystość na liście gwarantowana.
W przypadku towarów sezonowych masz możliwość przeniesienia aukcji do specjalnego archiwum w programie, aby móc je wykorzystać bez potrzeby ponownego tworzenia, gdy zajdzie taka potrzeba.


import trwających i zakończonych aukcji z Allegro oraz z pliku DAC programu QuickLoader/FlexLoader
 
Jeśli posiadasz dużo aukcji na Allegro, na pewno ręczne wprowadzanie ich do EasyUploader`a byłoby bardzo czasochłonne.
Dlatego stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie opcję importu m.in. trwających oraz zakończonych aukcji, aby możliwe było szybkie i natychmiastowe rozpoczęcie pracy z programem.
Dodatkowo dzięki importowi zaledwie kilkoma kliknięciami przeniesiesz wszystkie aukcje z jednego konta Allegro na drugie.
przejrzysty i bardzo prosty w obsłudze edytor aukcji
 
Tworząc nowe aukcje nie potrzebujesz połączenia z internetem - nie musisz już pracować w myśl zasady "stwórz -> wystaw". Nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć 10 aukcji i dopiero wszystkie razem wystawić.
Tworzenie aukcji odbywa się podobnie jak na stronie Allegro - wypełnia się kolejne pola formularza. Do użytku został również oddany edytor wizualny WYSIWYG, który pozwoli stworzyć proste i przejrzyste opisy aukcji.
Często duża część parametrów aukcji, które chcemy stworzyć powtarza się. Dlatego, aby nie musieć wprowadzać wszystkich danych za każdym razem od nowa, w EasyUploaderze masz możliwość tworzenia szablonów. Dzięki nim cały proces dodawania nowych aukcji można znacznie przyspieszyć.
Nasz edytor posiada funkcję, której nigdzie indziej nie znajdziesz, a mianowicie wgrywanie zdjęć na darmowy serwer ImageShack. Ty tylko w edytorze wizualnym wskazujesz kursorem miejsce, gdzie chcesz mieć wyświetlane zdjęcie, a program zajmie się resztą!
Dodasz w ten sposób nieograniczoną ilość zdjęć do aukcji bez żadnych opłat - za darmo!


hurtowa edycja wszystkich parametrów trwających aukcji
 
Nagle okazuje się, że musisz w 100 aukcjach w bazie zmienić cenę lub ilość sztuk. Aby to zrobić w EasyUploaderze, nie musisz klikać na każdą aukcję z osobna i zmieniać parametry ręcznie - możesz skorzystać z opcji hurtowej edycji. Zaznaczasz wybrane aukcje i później wybierasz, które parametry chcesz zmienić - szybko i prosto, a następnie możesz zaktualizować trwające aukcje!
generator aukcji na podstawie danych z pliku CSV (np. ze sklepu internetowego lub magazynu)
 

Przy sprzedaży tego samego asortymentu, np. książek bywa tak, że nowe aukcje różnią się tylko kilkoma szczegółami. Czyli zmieniamy przeważnie tylko tytuł, cenę i uzupełniamy opis aukcji nowymi danymi jak autor, opis książki, data wydania, itd.

Dzięki szablonom w EasyUploaderze można to szybko wykonać, ale gdyby tak cały proces zautomatyzować i zaoszczędzić jeszcze więcej czasu? Nic prostszego. Wystarczy przygotować plik CSV (ze sklepu internetowego, magazynu lub samemu) zgodnie z instrukcją w pomocy oraz szablon opisu aukcji.
Całą resztą zajmie się potem EasyUploader tworząc nowe aukcje na podstawie wzorca. Możesz stosować w opisie aukcji własne znaczniki, które będą potem uzupełniane na podstawie danych z pliku CSV. Jak na zrzutach obok.


hurtowe wystawianie przygotowanych aukcji
 

W EasyUploaderze aukcje można wystawiać na dwa sposoby:
- od razu lub
- oznaczyć je do późniejszego wystawienia.

Drugi sposób pozwoli Ci na dokładne przygotowanie listy aukcji (z różnych grup) i wystawienie ich w dowolnym czasie, ponieważ lista ta nie zniknie po wyłączeniu programu.
Można aukcje przed wystawieniem ułożyć wg własnej kolejności oraz ustawić opóźnienie między nimi.


Dodatkowo w przypadku aukcji oznaczonych jako do wystawienia będziesz mieć możliwość wystawienia ich o dowolnej godzinie. Wystarczy zostawić włączony EU i można wyjść z domu - aukcje wystawią się same. Nie będziesz już musieć korzystać z opcji planowanego wystawienia po stronie Allegro.


wyświetlanie danych trwających oraz zakończonych aukcji
 
Dla wystawionych aukcji - trwających oraz zakończonych - masz możliwość pobrania informacji na temat ilości wyświetleń, obserwujących osób, złożonych ofert czy ilości sprzedanych sztuk bezpośrednio z poziomu EU.
Dzięki temu od razu będzie wiadomo, które aukcje z bazy programu jeszcze trwają na Allegro, a które się już zakończyły i możesz je ponownie wystawić.
EasyUploader posiada również wbudowany mechanizm, który jednym kliknięciem zaznaczy Ci na liście aukcje, które nie są jeszcze wystawione na Allegro.

definiowanie własnych cenników
 

Sprzedajesz przedmioty z różnych przedziałów wagowych do 1kg, 1kg-2kg, itd., więc dla każdego przedmiotu w zależności od wagi musisz wpisać inne koszty dostawy. Im więcej form wysyłki, tym więcej czasu musisz na to poświęcić.

A gdyby tak zdefiniować raz dany cennik i później go tylko wczytywać? EasyUploader daje Ci taką możliwość.

import/export bazy aukcji do formatu XML
rozbudowane możliwości filtrowania aukcji na liście
automatyczne wyszukiwanie aukcji do wystawienia

Najważniejsze funkcje modułu Kontrahenci to:
przejrzysta lista zapisanych transakcji
 
Transakcje na liście wyświetlane są z podziałem na sekcje dla lepszej organizacji pracy. Oprócz domyślnych sekcji, użytkownik może zdefiniować własne oraz ukryć nieużywane.
Jeśli posiadasz kilka kont Allegro, wówczas możesz jednocześnie zarządzać wszystkimi transakcjami - tak jakby wszystkie konta były połączone w jedno!
Dzięki oznaczeniom graficznym od razu wiadomo, do których transakcji wypełniono formularz, dotarła wpłata PayU czy podano dane do faktury.

pobieranie nowych ofert sprzedaży z Allegro wraz z wypełnionymi formularzami oraz wpłatami PayU
 
Podczas pobierania danych kupujących pobierane są również wszystkie dane niezbędne do wysyłki z formularzy Allegro oraz księgowane są wpłaty PayU. Wszystko odbywa się w sposób automatyczny bez konieczności dodatkowego przeglądania maili od Allegro i kopiowania z nich danych.
Jeśli będziesz korzystać z modułu Aukcje, wówczas EU podczas pobierania danych może oznaczyć, które aukcje się zakończyły i należy je wystawić ponownie. Dodatkowo można ustawić, aby przy sprzedaży były zdejmowane sztuki z aukcji zapisanych w bazie.
EasyUploader posiada również możliwość pobierania nowych transakcji w tle co 15 minut.

edytowalna karta transakcji
 
Tutaj dokonuje się wszelkich zmian w transakcji, czyli można zmienić dane do wysyłki, zaznaczyć wpłatę od kupującego czy wysyłkę. W razie potrzeby można również zmieniać ilość sztuk czy tytuł aukcji.
EU pozwala również na dodawanie transakcji spoza Allegro.

hurtowa edycja transakcji
 
Dzięki hurtowej edycji szybko można przenieść zaznaczone transakcje do innej sekcji oraz zaznaczyć datę i formę wpłaty/wysyłki.

grupowane transakcji
 
Jeśli klient zakupi u Ciebie towar na kilku aukcjach dobrze jest mieć wszystkie informacje o zakupach w jednym miejscu. W tej sytuacji przydatne jest grupowanie kilku transakcji w jedną. Dzięki temu nie zapomnisz spakować wszystkich zamówionych przedmiotów.
Można również włączyć automatyczne grupowanie podczas pobierania transakcji.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgrupować zakupy różnych kupujących co przyda się w sytuacji, gdy np. jakaś firma dokona u nas zakupu z kilku różnych kont i poprosi o wspólną fakturę.

automatyczna wysyłka powiadomień
 
Powiadomienia można wysyłać hurtowo samemu lub włączyć automatyczną wysyłkę dla nowych transakcji oraz przy przenoszeniu między sekcjami. Dzięki temu szybko i wygodnie poinformujesz kupujących o zaksięgowaniu wpłaty, wysyłce towaru albo promocjach.
W powiadomieniach można stosować specjalne znaczniki, które zostaną uzupełnione przez EU. Samo powiadomienie można utworzyć jako HTML lub zwykły tekst.

własne szablony wydruków
 
Oprócz wbudowanych szablonów: etykiet, karty transakcji, listy wysyłkowej, faktury/rachunku, książki nadawczej czy polecenia przelewu (które można edytować), można bardzo łatwo tworzyć własne szablony zapisane jako pliki RTF w programie Word lub Writer.
Dzięki temu przygotujesz wydruki dokładnie takie jakie potrzebujesz.

automatyczne księgowanie przelewów
 
Przy dużej ilości przelewów księgowanie wpłat zajmuje sporo czasu. EU pozwoli Ci go znacznie zaoszczędzić.
Księgowanie odbywa się na podstawie historii konta zapisanej w pliku CSV, którą należy wygenerować po zalogowaniu się na stronie banku. Polega na przeszukiwaniu tytułów wpłat i przypisywania ich do odpowiednich transakcji.

integracja online z firmami kurierskimi
 
Integracja z API firm kurierskich pozwoli Ci na wysyłkę paczek kurierem bezpośrednio z poziomu EU. Oprócz tego pobierzesz etykiety, a także protokół odbioru dla kuriera. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu!
Na chwilę obecną EU został zintegrowany z DPD oraz Siódemką. Wraz z rozwojem programu będą dodawane kolejne firmy.

eksport danych do pliku
 
Dzięki eksportowi danych można szybko przygotować listy przewozowe do wybranej firmy kurierskiej czy systemu EKN Poczty Polskiej. Eksport do pliku CSV pozwoli Ci również przetwarzać dane kontrahentów wg własnych potrzeb.
Jeśli dysponujesz specyfikacją dla importu danych do systemu firmy kurierskiej, której nie ma w EU, wówczas możesz go nam przesłać, a my bardzo chętnie dodamy nową opcję.

hurtowe zwroty prowizji
 
Dzięki tej funkcji zwroty prowizji przestaną być udręką. Wystarczy nieudane transakcje umieścić w wybranej sekcji, a EU sam sprawdzi, do których z nich można już wystąpić o zwrot. Twoim zadaniem będzie jedynie wybranie odpowiedniego powodu z listy.

masowe wystawianie komentarzy
 
Z poziomu EasyUploader`a możesz wystawiać na bieżąco komentarze swoim kontrahentom.
Domyślnie pobierana jest lista tylko tych kontrahentów, którzy wystawili już nam komentarz pozytywny (można to zmienić). Aby jednak nie wystawić komentarza komuś kto wystawił go nam zanim wpłacił pieniążki, można skorzystać z opcji filtrowania listy.

statystyki sprzedaży
 
Statystyki są jednym z niezbędnych elementów towarzyszących sprzedaży. Dzięki nim możesz porównać swoje obroty z wybranego przedziału czasowego oraz sprawdzić listę najlepiej sprzedających się przedmiotów.
Wyświetlone statystyki można wyeksportować do pliku CSV dla bardziej szczegółowej analizy czy zestawienia.

rozbudowane możliwości filtrowania transakcji na liście
import transakcji z programów "Asystent" oraz "Pomocnik Aukcji"

Dodatkowo:
wszystkie dane są przechowywane w lokalnej bazie, więc zawsze będziesz mieć do nich dostęp
obsługa dowolnej liczby kont Allegro
możliwość pracy wielostanowiskowej
darmowe aktualizacje do najnowszych wersji
możliwość dostosowania wyświetlanych kolumn na głównych listach
opcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych
rozbudowana pomoc pozwalająca na łatwe zapoznanie się z programem
otrzymasz również dostęp do forum, na którym będziesz mieć możliwość komunikowania się z pozostałymi użytkownikami EU

 

Posiadamy integracje z:

Kurier Delta Kurier DHL Kurier DPD Kurier FedEx Kurier Geis Kurier GLS Kurier \ Paczkomaty InPost Kurier Patron Service Elektroniczny Nadawca Poczty Polskiej Kurier Rohlig Suus Kurier RUCH Kurier Siódemka Kurier UPS Broker Apaczka Broker SendIt Serwis SMSApi Insert Subiekt GT Insert Subiekt Nexo Sage Symfonia Handel Asseco WAPRO Mag Sklep internetowy PrestaShop Sklep internetowy Shoper Drukarki fiskalne Elzab Drukarki fiskalne Emar Drukarki fiskalne POSNET

Przetestuj przez 14 dni za darmo

Jak aktywować okres testowy?
Wystarczy dodać swoje konto w ustawieniach, które zostanie automatycznie aktywowane na 14 dni przy pierwszym połączeniu z Allegro.

 

Po okresie próbnym, aby dalej móc wystawiać aukcje oraz pobierać nowe transakcje, należy przedłużyć abonament.

Wymagania programu

system Windows Vista SP1, 7, 8/8.1 lub 10 (32/64-bit)
rozdzielczość ekranu min. 1366x768
zalecany jest dysk SSD
biblioteki .NET Framework 4.5.2 oraz Visual C++ 2005 32bit / 64bit oraz 2010 32bit / 64bit Redistributable Package (instalator pobierze i zainstaluje je automatycznie)
serwer Firebird 2.5.8 32bit / 64bit (wymagany tylko do pracy wielostanowiskowej)
wirtualna drukarka PDFCreator 1.5.1 (wymagana tylko do generowania wydruków w PDF`ie)