Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Zwroty klienckie Allegro

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 5435
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy
Kontakt:

Zwroty klienckie Allegro

Post autor: PhotoSoft »

Obrazek

Moduł do obsługi zwrotów klienckich Allegro, należy włączyć w ustawieniach w zakładce "Ustawienia -> Kontrahenci -> Pobieranie transakcji".
 
Obrazek

Podczas pierwszego pobierania transakcji pobrane zostaną zwroty z ostatnich 24h. W ustawieniach można ustawić sekcję docelową (domyślnie "Nowe"), czyli jeśli transakcja była w "Zakończonych" to zostanie automatycznie do niej przeniesiona.

Na głównej liście transakcje ze zwrotem będą oznaczone czarną ikonką "FOD" oraz można włączyć kolumnę "Zwrot Allegro" zawierającą: nr zwrotu, nr przesyłki zwrotnej oraz nr paragonu.

W przypadku wybranego częściowego zwrotu przez kupującego istnieje możliwość automatycznego rozgrupowania zamówienia - opcja w prawym górnym rogu zakładki obok listy zwracanych przedmiotów. Wówczas zwracane przedmioty trafią do wybranej sekcji i EU spyta czy wystąpić o zwrot prowizji.

Z transakcji, które zostaną umieszczone w wybranej sekcji po wykonaniu zwrotu można wygenerować sobie zestawienie jak dla zwykłych transakcji. Do tego można zastosować specjalne znaczniki dotyczące zwrotu  :arrow: viewtopic.php?t=666
WAŻNE Obrazek Moduł z założenia ma pomóc w obsłudze prostych zwrotów. W razie konieczności korekty kwot czy sztuk, należy dokonać zwrotu poprzez stronę Allegro i ręcznie dokonać rozgrupowania transakcji. Możliwe, że w późniejszym czasie taka możliwość zostanie dodana do EU.

Obsługa kilku zwrotów do jednego zamówienia
 
Obrazek

W przypadku, gdy kupujący wykona dwa częściowe zwroty lub więcej, należy zrealizować je po kolei. Czyli po wykonaniu pierwszego przypisanego zwrotu, należy rozgrupować transakcję za pomocą opcji obok listy zwracanych przedmiotów.

Następnie dla pozostałych niezwróconych zakupów, należy wybrać z listy kolejny zwrot oraz zapisać zmiany, aby zachowało się powiązanie. Potem można dokonać drugiego zwrotu. Analogicznie trzeba postępować z kolejnymi.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ