Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Aukcje • Obsługa nowego interfejsu RestApi / Konfiguracja cenników Allegro

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 2056
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Aukcje • Obsługa nowego interfejsu RestApi / Konfiguracja cenników Allegro

Post autor: PhotoSoft » 08 kwie 2019, 13:14

3-go czerwca stary interfejs WebApi do zarządzania aukcjami ma zostać wyłączony. Po tym czasie ich obsługa będzie możliwa tylko i wyłącznie poprzez nowy interfejs RestApi.
UWAGA :!: Dla wersji EU starszych niż 3.38.1 domyślnie obsługa nowego interfejsu jest wyłączona. Trzeba ją aktywować w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Ogólne -> Allegro.pl". Bez tego opcje opisane poniżej nie będą widoczne.

Żeby na spokojnie móc sobie przygotować aukcje wznawianie zakończonych oraz wystawianie zaplanowanych aktywuje się jako osobną opcję (domyślnie wyłączona dla wersji EU starszych niż 3.38.1).

Po poprawieniu aukcji zalecane jest ukrycie niepotrzebnych pól:

Obrazek
Oba interfejsy znacznie się różnią:
 1. RestApi nie zwraca od razu informacji np. czy aukcja się wystawiła albo czy zakończyła. Więcej szczegółów jest tutaj :arrow: viewtopic.php?t=4527

  Natychmiastowy status jest zwracany jedynie w przypadku aktualizacji trwających / zakończonych lub gdy aukcja zawiera błędy uniemożliwiające jej wystawianie.
 2. Wystawianie / weryfikacja aukcji z dużą ilością zdjęć może trwać dłużej, niż przez WebApi. To nie jest błąd po stronie EU.
 3. Przy wystawianiu aukcji poprzez RestApi:
  • Liczba sztuk widoczna przy aukcji w EU traktowana jest przy wystawianiu oraz aktualizacji aukcji jako ilość dostępnych sztuk, a nie suma sprzedanych i niesprzedanych jak do tej pory.
  • Teraz "Cennik Allegro" jest obowiązkowy. Nie można już wypełniać kosztów dostawy w EU - będą ignorowane. Nie można również pobrać kosztów dostawy nowo zaimportowanych aukcji, które były wystawione przez WebApi. Więcej szczegółów na końcu.

   Obrazek
  • Dodatkowe parametry kategorii mają zupełnie inne numery ID, dlatego w oknie edycji aukcji są dwie listy. Ta po lewej stronie dotyczy WebApi, natomiast po prawej RestApi.
   UWAGA :!: Od 3-go czerwca w związku z wyłączeniem WebApi opisana automatyczna konwersja zadziała tylko i wyłącznie w przypadku kategorii, gdzie w oknie edycji aukcji wyświetlają się jeszcze parametry WebApi. Jeśli tak nie jest to teraz trzeba uzupełnić parametry RestApi ręcznie :!:
   Udało mi się jednak opracować mechanizm automatycznej konwersji, który w 99% przypadków powinien zadziałać prawidłowo, dlatego dla pewności proszę zweryfikować czy zaznaczone parametry się nie różnią. Konwersja odbywa się tylko podczas pierwszego wczytania aukcji do edycji i można ją potem wymusić w hurtowej edycji.
  • Nie można już zaznaczyć opcji "Wznów z niesprzedanymi / pełnym zestawem przedmiotów (przez Allegro)", ponieważ RestApi tego nie obsługuje. Trzeba wznawiać aukcje po zakończeniu poprzez EU albo wystawiać z czasem "do wyczerpania" :arrow: https://github.com/allegro/allegro-api/issues/1081
  • Kod produktu używany w EU wysyłany jest jako "Sygnatura" w Allegro.
  • Do nowych aukcji tagi można przypisać tylko poprzez opcję aktualizacji kiedy fizycznie pojawią się w serwisie, czyli zwrócony zostanie pomyślny status edycji :arrow: https://github.com/allegro/allegro-api/issues/1639
  • Nadal w opisie muszą być ukrywane dodatkowe znaczniki, aby zachować np. notatki czy powiązania aukcji.
 4. Przy odświeżaniu parametrów aukcji informacja o ilości sprzedanych sztuk czy wyświetleń jest tylko z ostatnich 30 dni. Więc po tym czasie aukcje z zakładki zakończone - sprzedane trafią do niesprzedanych, ponieważ Allegro zwróci zerową ilość sprzedanych sztuk.

  RestApi zwraca również tylko liczbę osób biorących udział w licytacji. Nie będzie już dostępnej ilości złożonych ofert w aukcjach KupTeraz.
 5. Nie ma możliwości zakończenia licytacji wraz z odwołaniem ofert, ponieważ RestApi tego nie obsługuje :arrow: https://github.com/allegro/allegro-api/issues/1211
 6. Można aktualizować na Allegro trwające i zakończone aukcje. Jednak Allegro wymaga wcześniejszego pobrania danych aukcji z serwera (na szczęście zdjęcia są w formie linków). Przez to nie można edytować np. tylko ceny czy ilości sztuk, dlatego aktualizacja zdjęć została wydzielona jako opcja, ponieważ wgrywanie nowych zdjęć zajmuje najwięcej czasu.
UPRZEDZAJĄC PYTANIA :!: Obsługa nowych pól jak tabele, załączniki, itp. zostanie dodana po wyłączeniu w EU obsługi WebApi, aby nie mieszać ze sobą dwóch interfejsów, bo zrobi się bałagan. Zanim to nastąpi muszę mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo poprzez RestApi.
Konfiguracja cenników Allegro
UWAGA :!: Od 3-go czerwca w związku z wyłączeniem WebApi eksport cenników EU nie będzie już działał. Trzeba ręcznie utworzyć cenniki Allegrowe (w oknie edycji aukcji obok listy wyboru cennika Allegro) i przypisać je później do pozostałych aukcji w EU poprzez hurtową edycję :arrow: viewtopic.php?t=639.

Obrazek
Szablony cenników utworzone w EU można wyeksportować do Allegro.

Obrazek

W nowym oknie, należy wybrać konta Allegro, gdzie ma zostać zapisany. Potem automatycznie cennik Allegro zostanie przypisany przy aukcjach EU, które z niego korzystały.

W przypadku nie korzystania z szablonów EU trzeba utworzyć poprzez Allegro cenniki i przypisać je do aukcji w EU poprzez hurtową edycję :arrow: viewtopic.php?t=639

Wcześniej w oknie edycji aukcji trzeba pobrać listę cenników korzystając z tej samej opcji co przy pobieraniu listy warunków oferty.

Obrazek

Wszelkie zmiany w cennikach, należy robić poprzez stronę Allegro.


Zgłaszanie błędów

Jeśli będziecie zgłaszać błędy związane z nowym interfejsem to na początku tytułu tematu wstawcie prefix [RestApi] żeby nie zrobił się bałagan.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ