Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Zaplanowane włączenie i wyłączenie wyróżnienie

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Nie "podbijaj" tematu! Tylko zrobisz z niego śmietnik, a Twój głos nadal będzie traktowany jako jeden.

Nie pytaj w temacie czy coś zostanie dodane, jeśli "za" nie ma nikogo oprócz Ciebie albo zaledwie paru użytkowników.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco.

Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Zaplanowane włączenie i wyłączenie wyróżnienie

Post autor: rafalleczek » 29 cze 2019, 15:29

Witam. Chodzi mi po głowie czy dało by radę dodać opcję zaplanowanych przez EU działań. Na pierwszy rzut myślę o terminowym wyłączeniu wyróżnienia. Na wyłączeniu najbardziej zależy gdyż często się o tym zapomina , allegro daje darmowe pakiety które później zapomina się wyłączyć. Sam jestem w ostatnim półroczu z tysiaka przez to w plecy :-( . Może dało by radę to rozbudować także na inne pozycje - zrobić coś w stylu dziennika działań. Np 1 lipca włącz w tej aukcji wyróżnienie - zaczyna się sezon - 31 sierpnia wyłącz bo sprzedaż spada. Z opcją kiedyś rozbudowy  np 1 listopada podnieś ceny o jakąś wartość a następnie 1 stycznia o taką kwotę obniż itp. 

Pozdrawiam

RZ

malgolas
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zaplanowane włączenie i wyłączenie wyróżnienie

Post autor: malgolas » 29 cze 2019, 20:04

Jestem za. Moim zdaniem niezbędne. Już kiedyś pisałem o takim mechanizmie, ale nie było zainteresowania.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

robi1976
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: robi1976 » 30 cze 2019, 23:39

popieram

kris
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: kris » 01 lip 2019, 10:25

Fajnie by było. Jestem za. Lub chociaż jakiś prosty kalendarz z przypomnieniem.

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 01 lip 2019, 10:39

Kalendarz się nie sprawdza - sam go używam :-) . Wyróżnienie kończy się często w weekend - nie zawsze jesteś przy kompie. Więc bardziej opcja zaplanowania działań w EU :-)
RZ

oscar2000
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: oscar2000 » 01 lip 2019, 21:06

i ja jestem na tak za tym.

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 03 lip 2019, 14:24

Ja bym widział opcję, gdzie ustawiam: wyłącz 30 minut przed końcem okresu wyróżniania, ale bez konieczności sprawdzania jaki to dzień i godzina. Czyli mam coś wyróżnione, kończy mi się zapas (a nie ma sensu, żeby kilka sztuk było od nowa wyróżnionych albo jak Rafał pisał mija sezon), klikam zakończ wyróżnianie i EU oblicza kiedy kończy się 10-dniowy okres i zaplanuje zakończenie. Bo przykładowe 1.07-31-08 nie ma sensu, gdyż i tak poleci 19 zł za ostatnie 2 dni (zamiast za 10).

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 03 lip 2019, 15:06

Chodziło mi o coś innego - nie ustawiam konkretnego zakresu że od 01-07 do 31-08 to był przykład towaru że w tym okresie lepiej się sprzedaje. I np 30 czerwca włączam wyróżnienie . Spadek sprzedaży zaczyna się pod koniec sierpnia przykładowo to sprawdzam kiedy dokładnie kończy się wyróżnienie w ostatnich dniach sierpnia i ustawiam datę zakończenia wtedy kiedy ma być naliczona opłata z konkretną godziną a nie na 30 :-) . Przy propozycji zakończ 30 min przed czasem nie da się ustawić wyróżnienia na dłuższy okres lub chociażby na 2 okresy rozliczeniowe - tylko zawsze po włączeniu trzeba by było pamiętać aby te wyróżnienie wyłączyć (chce włączyć np na 30 dni to po naliczeniu 3 opłaty trzeba by było kliknąć aby EU wyłączył wyróżnienie - i wtedy by to zrobił 30 min przed naliczeniem kolejnej czyli po 30 dniach . A mi chodziło o to że włączając wyróżnienie ustawiam konkretną datę kiedy ma się wyłączyć - i wtedy nie muszę już o tym pamiętać. Chociaż na pewno dało by radę dodać obie opcje :-) 
RZ

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 03 lip 2019, 19:49

a nie na 30
To taki margines, gdyby ktoś zlecił kończenie naraz np. 1000 wyróżnień :geek: i mogłoby to chwilę potrwać.

Faktycznie superrozwiązaniem byłyby obydwie opcje:
1. Zaplanowanie wyróżnień na określoną liczbę okresów 
2. Zlecenie zakończenia już wyróżnionej oferty - EU pobiera datę i godzinę i kończy tuż (30 min?) przed następnym okresem rozliczeniowym.

ODPOWIEDZ