Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco. Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.

Czy korzystasz z szablonów aukcji w magazynie?

Tak, ale po ich usunięciu mogę zacząć korzystać z zakładki "Aukcje -> Szablony"
7
12%
Tak, jestem przeciwna\przeciwny ich usuwaniu (proszę napisać w temacie do czego są wykorzystywane)
7
12%
Nie, można usunąć
43
75%
 
Liczba głosów: 57

Szymon
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2018, 23:55
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Szymon »

Szablony mam powiązane z produktami ze sklepu internetowego. Po ich usunięciu nie będą mi się drukować paragony oraz aktualizować stan magazynu.
pozdrawiam  Szymon
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Zildijan »

Nie korzystamy z szablonów w magazynie. Był niegdyś plan, ale niewygoda zwyciężyła i urodziły się lepsze pomysły :)
Mam wyłączoną opcję "aktualizuj również w szablonach", ponieważ zamula to aktualizację aukcji.
Nowa opcja usuwania nieużywanych zdjęć wymaga odświeżonych szablonów, inaczej znikają zdjęcia w transakcjach (zrozumiałe).
Dodatkowo zauważam czasem bałagan w szablonach w magazynie powstający podczas różnych edycji, przez co z każdym dodatkowym szablonem do tego samego KOD rośnie tylko baza.

Wszystko przemawia za usunięciem szablonów z magazynu.

W magazynie EU aktualizujemy tylko "Stan" i "Synchro = True", no i za chwilę VAT, więc pewnie nie ma to styczności z szablonami.
Tak samo korzystamy często w transakcjach z zakańczania aukcji powiązanych w magazynie, ale to pewnie też nie ma nic z szablonami.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

kris pisze: 06 kwie 2020, 20:16 Używam ich do zmiany np zdjęć czy ceny wielu aukcjach (mam ten sam produkt na kilku aukcjach).
Czy nie wygodniej jest modyfikować aukcje w module "Aukcje"? Tam są opcje hurtowej edycji i sama edycja może być szybsza, bo można aktualizować wybrane elementy. Aktualizując szablon w magazynie EU musi później podmienić całe aukcje wraz ze zdjęciami w module "Aukcje" i do tego trzeba jeszcze później wyszukać je na liście, aby zaktualizować na Allegro.

Żeby ułatwić wyszukiwanie aukcji powiązanych z produktem, wówczas na głównej liście zamiast ID produktu byłaby jego nazwa.
RegiXPL pisze: 06 kwie 2020, 20:43 Nie korzystam z szablonów, ale korzystam ze stanu / ilości produktów w magazynie. 
Szablony w magazynie nie wpłyną na stan produktów.
stegolas pisze: 06 kwie 2020, 21:19 chciałbym aby EU miał możliwość przeniesia automatycznie szablonów z magazynu do szablonów aukcji.
Będę mógł dodać taką opcję.
stegolas pisze: 06 kwie 2020, 21:19 Jak byłyby traktowane różne oferty z produktem o tym samym symbolu? Jak program by je rozróżniał?
Każda aukcja byłaby osobnym elementem tak jak obecnie.
stegolas pisze: 06 kwie 2020, 21:19 Jak by to się odbywało po wprowadzonych zmianach, skoro zmiana w szablonie zaktualizuje całość?
Edycja szablonu nie wprowadzałaby zmian w powiązanych aukcjach. Służyłyby one jedynie do przygotowywania nowych aukcji. Utworzone aukcje, należałoby edytować tak jak obecnie.
JOHHN8 pisze: 07 kwie 2020, 06:56 a jak masowo zrobić z obecnych aukcji szablony i przenieść je do "szablony" ?
Prawy klik na głównej liście.
detta pisze: 07 kwie 2020, 09:21 "Cena zakupu" jest dla nas bardzo istotna. Używamy jej do tworzenia zestawień księgowych. Szablony w module magazym mogę zniknąć.
Okej, to ceny zakupu nie będę w takim razie usuwał. Cena KT byłaby jako nowe pole.
Szymon pisze: 07 kwie 2020, 09:26 Szablony mam powiązane z produktami ze sklepu internetowego. Po ich usunięciu nie będą mi się drukować paragony oraz aktualizować stan magazynu.
W obu przypadkach szablony nie są wykorzystywane. Nazwy towarów przy drukowaniu paragonów brane są z magazynu na podstawie kodu produktu z transakcji. I również na podstawie kodu produktu zmniejszany jest stan.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nie ma uzupełnionego kodu. Wówczas wyszukiwanie produktu odbywa się na podstawie porównania tytułu z transakcji z tytułem szablonu w magazynie. Ale myślę, że obecnie nikt już nie bazuje na samych tytułach. Gdyby jednak to tę funkcję mogłyby przejąć szablony w module "Aukcje".
Zildijan pisze: 07 kwie 2020, 09:42 Tak samo korzystamy często w transakcjach z zakańczania aukcji powiązanych w magazynie, ale to pewnie też nie ma nic z szablonami.
Zgadza się, krótko mówiąc obecnie szablony aukcji w magazynie wykorzystywane są przede wszystkim tylko do aktualizacji powiązanych aukcji oraz tworzenia na ich podstawie nowych.

Samo powiązanie z produktem w magazynie w pierwszej kolejności odbywa się na podstawie kodu produktu, a potem bezpośredniego powiązania aukcji z produktem.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
misza90
Posty: 100
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:56
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: misza90 »

Szablony w magazynie umożliwiają zgrupowanie pozycji wokół jednego produktu. Wykorzystujemy to w przypadku ręcznego dodania transakcji (np. przy zamówieniach telefonicznych).
Wyszukujemy produkt, z rozwijanej listy wybieramy właściwy model/rozmiar/wariant produktu.

Szablony w magazynie integracja ze sklepem internetowym.
Szablon w magazynie o tytule identycznym jak tytuł produktu w sklepie internetowym, umożliwia prawidłowe wyświetlenie miniatury produktu.

W przypadku modernizacji:
Zgadzam się z  interbobo-pl – Produkt w magazynie powinien zawierać EAN, KOD PRODUCENTA oraz umożliwić powiązanie z aukcjami o różnych kodach produktów.
DON_VITO
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2014, 10:03
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: DON_VITO »

Ja wznawiam aukcje przez jakieś 2 miesiące, później kontroluję ilości i wystawiam z magazynu. Jeden produkt traktuję jako całą grupę, dość łatwo się powiela aukcje i wprowadza drobne zmiany. Generalnie mógłbym chyba to robić w szablonach, ale się w to nie zagłębiałem.

Obrazek
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

misza90 pisze: 07 kwie 2020, 15:52 Wyszukujemy produkt, z rozwijanej listy wybieramy właściwy model/rozmiar/wariant produktu.
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby po wybraniu produktu wyświetlenie listy powiązanych aukcji? Wówczas cena byłaby z niej skopiowana.
misza90 pisze: 07 kwie 2020, 15:52 Szablon w magazynie o tytule identycznym jak tytuł produktu w sklepie internetowym, umożliwia prawidłowe wyświetlenie miniatury produktu.
Po zaimportowaniu do EU produktów ze sklepu to one wówczas byłyby wykorzystywane do wczytania miniaturki. Albo dodam mechanizm, aby miniaturka była wczytywana z aukcji na podstawie kodu produktu, wtedy nie trzeba by było importować produktów ze sklepu.
DON_VITO pisze: 08 kwie 2020, 09:47 Ja wznawiam aukcje przez jakieś 2 miesiące, później kontroluję ilości i wystawiam z magazynu. Jeden produkt traktuję jako całą grupę, dość łatwo się powiela aukcje i wprowadza drobne zmiany. Generalnie mógłbym chyba to robić w szablonach, ale się w to nie zagłębiałem.
Z tego w co widzę to z magazynu zrobił Pan to samo co można uzyskać poprzez własne grupy aukcji. Tylko teraz ma Pan każdą aukcję zdublowaną - szablon w magazynie i wystawiona aukcja.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
avnl
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2014, 10:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: avnl »

Ja sprzedaję tylko kilkadziesiąt różnych produktów i w sumie te szablony bardziej mi przeszkadzają niż pomagają. Łączę aukcje bezpośrednio z kodem produktu w magazynie.
Natomiast co do cen zakupu w magazynie - to jednak się bardzo przydają. Eksportuję je do zbiorczego zestawienia towarów przy robieniu remanentów. Cena "Kup Teraz" w magazynie powiązana z ceną na aukcji to dobry pomysł, ale nie zamiast cen zakupu, ale jako dodatkowa funkcja.
Tak w ogóle to możliwości magazynu można by nieco rozbudować, ale jak rozumiem pojawi się na ten temat wkrótce osobny wątek.
robi1976
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: robi1976 »

PhotoSoft pisze: 08 kwie 2020, 10:41 Albo dodam mechanizm, aby miniaturka była wczytywana z aukcji na podstawie kodu produktu, wtedy nie trzeba by było importować produktów ze sklepu.

nie do końca dobre rozwiązanie, pod jednym kodem mam kilka/kilkanaście podobnych produktów tylko w innej kolorystyce
Krystian
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2019, 18:05
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Krystian »

Zapewne jestem w mniejszości, ale osobiście byłbym za rozbudową magazynu, tak żeby można było do bazy robić przyjęcia zamówienia, zamówienia do dostawców i inne tego typu magazynowe czynności, tak by była możliwość robienia tego wszystkiego tylko w jednym programie o nazwie EasyUploader  ;)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

robi1976 pisze: 08 kwie 2020, 13:41
PhotoSoft pisze: 08 kwie 2020, 10:41 Albo dodam mechanizm, aby miniaturka była wczytywana z aukcji na podstawie kodu produktu, wtedy nie trzeba by było importować produktów ze sklepu.

nie do końca dobre rozwiązanie, pod jednym kodem mam kilka/kilkanaście podobnych produktów tylko w innej kolorystyce
W takim razie zostałoby po staremu, czyli na podstawie nr aukcji lub tytułu. Dla zamówień sklepowych mogłyby być przeszukiwane wszystkie aukcje - nie tylko szablony produktów.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: stegolas »

Taka sytuacja. Mam kilka kont z tym samym towarem. Z konta allegro 1 przerzuciłem aukcje do szablonów i na próbę chciałem wystawić nową aukcję z szablonu na inny koncie allegro. Okazuje się, że mogę wystawić tylko na koncie allegro 1, z którego utworzyłem szablon.

Wg, mnie sens używania szablonu jest taki, że mam jakiś wzorcowy opis oferty (szablon) i mogę wystawić aukcję na różnych kontach tj. jest to do tej pory robione z magazynu, w przeciwnym razie to nie będzie przydatna funkcjonalność.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Jak będzie potrzeba to mogę dodać okno wyboru konta ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Zildijan »

Zapewne nie za bardzo rozumiem wykorzystania przez Was szablonów w mgazynie, ponieważ nie widziałem wygody korzystania z nich w magazynie, więc ich nie poznałem.

My po prostu wchodziliśmy w edycję trwającej aukcji na allegro, zmienialiśmy parametry i "Zapisz jako nowy przedmiot", po czym wchodziliśmy w ten nowy przedmiot i wystawialiśmy po kolei następne aukcje i każdą "zapisz jako nowy przedmiot", na końcu wystaw na allegro.

Dzięki temu nie trzeba było zapisywać różnych szablonów, lecz szablonami były po prostu trwające aukcja na liście EU i to było bardzo wygodne odszukać najbardziej podobny produkt, zmienić dane i zapisać jako nowy.


Jaki będzie los szablonów w magazynie?
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Zildijan »

O dziwo przydały się szablony w magazynie do tego, aby w magazynie sprawdzić ilość wystawionych aukcji.
Tam, gdzie jest 0, tam muszę usunąć KOD'y, aby wyłapać i zaimportować takie produkty ponownie i wystawić na allegro.

Jeżeli kiedyś szablony zostaną usunięte, to taka opcja "ilość wystawionych aukcji" w magazynie to przydatna rzecz (raz na 5 lat) :)
misza90
Posty: 100
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:56
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: misza90 »

Rezygnacja z szablonów w magazynie sprowadza się w zasadzie do przeniesienia wszystkich funkcji magazynu do szablonów w liście przedmiotów. Jeśli da się to zrobić to w zasadzie jesteśmy za.
Szablony na liście aukcji:
  • Łatwiej i szybciej się edytuje
  • Nie trzeba duplikować tej samej roboty w magazynie
  • Nie powiększa bazy danych
  • Możliwość kontroli z jednego miejsca
  • ect.
Zalety można mnożyć. Wszystko się sprowadza do odpowiedzi na pytanie - czy da się to wszystko przenieść?
ODPOWIEDZ