Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco. Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.

Czy korzystasz z szablonów aukcji w magazynie?

Tak, ale po ich usunięciu mogę zacząć korzystać z zakładki "Aukcje -> Szablony"
7
12%
Tak, jestem przeciwna\przeciwny ich usuwaniu (proszę napisać w temacie do czego są wykorzystywane)
7
12%
Nie, można usunąć
43
75%
 
Liczba głosów: 57

PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
zastanawiam się nad uproszczeniem "Magazynu produktu", aby był jeszcze bardziej wygodny i przede wszystkim prostszy w obsłudze.

Pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby usunięcie szablonów aukcji produktów. Natomiast ich funkcję przejęłaby zakładka "Aukcje -> Szablony".

Dzięki temu zmniejszyłby się rozmiar bazy danych u użytkowników, którzy z nich nie korzystają, ponieważ obecnie każda aukcja ma swoją kopię w postaci szablonu w magazynie - z opisem i zdjęciami. Przyspieszyłaby też aktualizacja aukcji, bo nie trzeba by było dodatkowo aktualizować szablonów.

Drugą zmianą byłoby zamienienie "Ceny zakupu" na "Cenę KT".  Po wysłuchaniu Waszych opinii ceny zakupu nie będę w takim razie usuwał. "Cena KT" byłaby jako nowe pole. To pozwoliłoby później dodać mechanizm, który po zmianie ceny w magazynie zaktualizowałby ją na wszystkich powiązanych aukcjach - na Allegro i w sklepie. Tak jak obecnie działa aktualizacja stanu.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

Witam. Pomysł bardzo dobry - jestem za i ja tak nie korzystam z szablonów. Jeśli chodzi o aktualizację ceny to zakładam że będzie to jako opcja - mamy różne ceny tak więc w moim przypadku taka aktualizacja nie jest wskazana? Jeśli bierze się Pan za magazyn to proszę wziąć jeszcze pod uwagę łatwą zmianę ilości szt - bez wchodzenia w każdy produkt, tak jak to można np zrobić na karcie transakcji i dodać przycisk zapisz czym po wprowadzeniu zmian ilość szt w kilku produktach zapisywalibyśmy zmiany w magazynie. Czasami na szybko trzeba zmienić jakieś ilości ręcznie - ułatwiło by to życie. I jeszcze jedna ogromna prośba która ułatwiła by życie. Wprowadzenie opcji usunięcia produktu wraz ze wszystkimi aukcjami z nim powiązanymi. Często usuwam produkty których już nie będę miał i raz robię to w magazynie, a następnie trzeba usunąć aukcje. A tak za jednym kliknięciem pozbywalibyśmy się wszystkiego (i produktów z magazynu i powiązanych z nimi aukcji). Oczywiście z pytaniem czy na pewno chcesz t zrobić :-) 

Pozdrawiam
 
RZ
Ulv
Posty: 250
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:45
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Ulv »

Witam
jestem jak najbardziej za, nie trzeba by wchodzić do magazynu żeby coś zrobić, a i przyspieszenie brzmi kusząco.
Aczkolwiek tak jak pisał Rafalleczek warto rozważyć żeby nie było automatycznej zmiany ceny w allegro i w sklepie.
W naszym przypadku, jak i zapewne u wielu ceny są różne z racji tego, że allegro ma dość wysoką prowizję. Więc byłby to problem.

Można by ewentualnie dodać opcję żeby była kolumna z ceną sklepową i ceną allegrową.
Lub ewentualnie zrobić w ogóle opcję żeby się dało z poziomu EU wystawiać aukcję w sklepie z % lub kwotową różnicą między ceną na allegro a sklepową... (tu już w ogóle bujam w obłokach).

pozdrawiam
Sebastian
interbobo-pl
Posty: 21
Rejestracja: 25 paź 2019, 12:49
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: interbobo-pl »

1. Szablony z magazynu
Nie używam szablonów z magazynu.
Jak już mam aukcji, która była to używam archiwum.

2. Ceny automatycznie zmieniane na aukcja z magazynu
Mam produkt na różnych aukcjach /kontach z różnymi cenami podpięte pod jeden indeks.
Powinna być opcja włączenie/ wyłączenia tej funkcji.
Może kiedyś przerobię kilkanaście indeksów w magazynie i była by to fajna opcja.

3. Wprowadzenie wymaganych parametrów do magazynu i ich aktualizacja.
Wprowadzenie EAN, MARKI, KOD PRODUCENTA do magazynu i automatyczne przypisywanie go do aukcji.
Będzie to kiedyś wymagane na 100% i nie musiał bym szukać.

4. Lista transakcji.
Została pokazana 1 miniaturka w zgrupowanych aukcjach. Fajnie by było jak by pokazać wszystkie miniaturki tak jak jest w MS.
Wiem, że wiązało by się to z przebudową całych tabel, ale może warto.
Krok w dobrą stronę, ale nie jest jeszcze to meta.

5.Edycja w tabelach tak jak robi się to się w EXCELU
Pracuje na systemie ERP jednej z firm i tam jest bardzo fajna opcja wprowadzania zmian.
- można nie wchodząc do arkusza np. aukcji, magazynu, szablonu itp. edytować daną wartość w wyświetlonej kolumnie.
np. mając listę wyświetlonych przedmiotów chcę zmienić KOD to klikam na kod i wpisuję wartość. Klikając gdzie indziej lub enter zatwierdzam ją. Jest to szybka edycja. Jak chcę zmienić stan to klik i jest, a tutaj musi mi się cała zawartość okna podświetlić.

Realizowane jest to w ten sposób, że przełącza się tryb podgląd/ edycja.
- mam ikonę "lupę", klikając na nią zmieniam jej widok na  "ABC" i jestem w trybie edycji. Jak później kliknę tą samą ikonę "ABC" zmieniam na "LUPĘ".
Jak uruchamiam program to zawsze mam "LUPĘ" a tryb edycji trzeba włączyć świadomie.

Oczywiście nie każda kolumna jest edytowalna w ten sposób bo niektóre są wynikami jakiś operacji i tam jest to zablokowane.
Np. kolumna parametry na easyuploaderze zbiorcza powinna być chyba nieedytowalna, ale CENA, SZTUKI, NAZWA, KOD PRODUKTU, EAN itp. jak by był edytowalny tak jak EXCEL to było by MEGA PRZYŚPIESZENIE w pracy.


Proszę zastanowić się nad taką opcją.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Na razie nie zgłaszajcie tutaj swoich pomysłów odnośnie magazynu 8-)  Jak przyjdzie pora na automat do aktualizacji cen to wtedy będzie ustalane co i jak.

Interesuje mnie opinia na temat szablonów i ceny zakupu. Czy usunięcie tych pól utrudni komuś pracę ;)
interbobo-pl pisze: 05 kwie 2020, 09:25 Np. kolumna parametry na easyuploaderze zbiorcza powinna być chyba nieedytowalna, ale CENA, SZTUKI, NAZWA, KOD PRODUKTU, EAN itp. jak by był edytowalny tak jak EXCEL to było by MEGA PRZYŚPIESZENIE w pracy.
Proszę doczytać skróty klawiszowe w instrukcji :arrow: F2
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Żeby rozruszać temat dodałem ankietę i każdemu wyświetli się komunikat do tego tematu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kris
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 365
Rejestracja: 09 wrz 2011, 11:22
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: kris »

Używam ich do zmiany np zdjęć czy ceny wielu aukcjach (mam ten sam produkt na kilku aukcjach).
RegiXPL
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2020, 00:07
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: RegiXPL »

Nie korzystam z szablonów, ale korzystam ze stanu / ilości produktów w magazynie. 
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: stegolas »

Ja korzystam z Magazynu. Mam tam porobione szablony (kilka tysięcy) i z tego miejsca wystawiam aukcje na kilku kontach.

Mam w EU ustawioną opcję, która powoduje że zmiana w aukcji powoduje naniesienie zmian w szablonie. Jest tu jedna niewygoda, do której się przyzwyczaiłem po naniesiu zmiany w szablonie trzeba zrobić aktualizację powiązanych ofert.

Jeżeli miałby być skasowany magazyn, to chciałbym aby EU miał możliwość przeniesia automatycznie szablonów z magazynu do szablonów aukcji.

Druga sprawa magazyn ma możliwość pod jednym kodem (pozycją) zrobienia kilku szablonów. Kiedyś z tego korzystałem aktualnie nie lub rzadko. Jak byłyby traktowane różne oferty z produktem o tym samym symbolu? Jak program by je rozróżniał? Zmiana kodu/symbolu produktu nie wchodzi w grę bo to wypacza późniejszą obsługę np. szukania produktu po symbolu itd.

Aktualizację cen, dla kilku tysięcy produktów robię od lat za pomocą hurtowej edycji z pliku csv. Działa to wyśmienicie. Rozumiem, że chodzi tu o możliwość wprowadzania zmian w szablonie, które są nanoszone na aukcje. Jest tu jeden problem. W magazynie mam szablon i w normalnych warunkach z niego mam wystawione aukcje. Sporadycznie zdarza sie, że chcę wystawić tzw. outlet więc w magazynie na szablonie nanoszę zmiany np. niższą cenę, dodatkowy opis i wystawiam aukcję nie szkodząc wystawionym aukcjom. Jak by to się odbywało po wprowadzonych zmianach, skoro zmiana w szablonie zaktualizuje całość?
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

Dla mnie REWELACJA.

Nie krozystam z szablonów. Moje produkty w magazynie komunikują się z aukcjami tylko za pośrednictwem "kodu produktu".
Jeśli mam kilka aukcji podpiętych pod stan jednego produktu z magazynu to mają po prostu ten sam kod j/w.

CENA_KT w magazynie TAK TAK TAK!!!!
W końcu ogarnę zmiany w 40tysiącach aukcji co 3 dzień wrzuceniem jednego pliku :)

Dla mnie do pełni szczęścia brakowało będzie tylko możliwości wrzucania w magazyn plików CSV z zewnętrznego źródła np dodatkowego oprogramowania wyciągającego dane z ERP lub innych baz danych. Ustawienie cyklu aktualizacji i już w ogóle bezdotykowa jazda :D

Pozdrawiam Panie Marcinie!
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

Witam. Stegolas - jeśli chodzi o powiązanie różnych aukcji z różnych kont z produktem w magazynie to można także powiązać z magazynem aukcje z każdego konta bez szablonów po kodzie produktu. Ty robisz szablon i wystawiasz z niego na każde konto. Ja np robię  aukcje wiążę automatycznie z magazynem , kopiuję na każde konto i wystawiam na allegro i w sklepie. Wszystkie aukcje są powiązane z jednym produktem po kodzie ale możesz także z produktem w magazynie łączyć je inaczej. Po wprowadzonych zmianach zakładam że działało by pewnie tak jak ja teraz to robię. Czyli na utworzonej aukcji która się jakoś różni od wystawionej - nanoszę zmiany np opis, cena itp i klikam zapisz jako nowy przedmiot. Tworzy się nowa aukcja która ma już powiązanie z magazynem i sklepem. Tworzę takich aukcji kilkadziesiąt różnych produktów, hurtowo kopiuję je na pozostałe konta- gdzieniegdzie zmieniam cenę i wystawiam. Wydaj mi się że jest to nawet prostszy i szybszy sposób niż korzystanie z szablonów - zdarza się że tworzę kilkaset aukcji, puszczam wystawianie i idę spać :-)   (no chyba że ktoś ma na wszystkich kontach i aukcjach to samo wtedy dla niego opcja szablonowa będzie szybsza bo łatwiej dokonać zmian w trwających) . Jakiekolwiek zmiany robię hurtową edycją.  I tu właśnie np u mnie odpada synchronizacja ceny - gdyż jest ona inna w różnych miejscach - dlatego dobrze żeby była jako opcja to zadowoliła by wszystkich. 

Pozdrawiam
RZ
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: KD9 »

Nie, można usunąć - jestem za
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: JOHHN8 »

a jak masowo zrobić z obecnych aukcji szablony i przenieść je do "szablony" ?
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: patoferts »

To i ja się wyrażę.
Szablonów aukcji nie używam wcale.
Cena zakupu - tej używamy jako cena hurtowa po której kupujemy i korzystamy niezmiennie z tego od samego początku - dla nas bardzo przydatna opcja - i wolelibyśmy żeby została w jakiejś formie.
detta
Posty: 18
Rejestracja: 25 paź 2018, 09:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: detta »

"Cena zakupu" jest dla nas bardzo istotna. Używamy jej do tworzenia zestawień księgowych. Szablony w module magazym mogę zniknąć.
ODPOWIEDZ