Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco. Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.

Czy korzystasz z szablonów aukcji w magazynie?

Tak, ale po ich usunięciu mogę zacząć korzystać z zakładki "Aukcje -> Szablony"
7
12%
Tak, jestem przeciwna\przeciwny ich usuwaniu (proszę napisać w temacie do czego są wykorzystywane)
7
12%
Nie, można usunąć
43
75%
 
Liczba głosów: 57

Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

Panie Marcinie, co z tematem? Możemy się spodziewać aktualizacji ceny poprzez magazyn? Pytam orientacyjnie, już się nie mogę doczekać tego ułatwienia :)
jm2007
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2016, 09:12
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: jm2007 »

tak
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: stegolas »

Może w ramach kilku usprawnień (to może być proste do wdrożenia), to w momencie kiedy wystawiam oferty z szablonu, okno "Wybierz konto oraz grupę w której zapisać aukcje:"

to zamiast tego okna gdzie muszę przeklikać każdorazowo każde konto z osobna i  wybrać je z listy to zrobić pole do " do odznaczenia", co ma być wystawione np:

Wybierz konto oraz grupę w której zapisać aukcje:

nazwa konta        |    grupa        |     zaznacz
konto-1                     grupa-x                x
konto-2                     grupa-x        
konto-3                     grupa-x                x
konto-4                     grupa-x                x
konto-5                     grupa-x                x
 
Oznacz od razu aukcje jako "do wystawienia"  Utwórz 


AKtualne okno wygląda tak:

 
Załączniki
utworz aukcje z szablonu.jpg
utworz aukcje z szablonu.jpg (15.83 KiB) Przejrzano 6770 razy
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

Zdaję sobie sprawę, że to duża sprawa do ogarnięcia z tym magazynem. Proszę jednak o informację Panie Marcinie czy realna jest w najbliższych miesiąch aktualizacja uwzględniająca zmianę ceny poprzez plik csv trafiający do magazynu. EU jest rewelacyjne do obsługi naszej ogromnej bazy, działa na własnych zasobach, tylko trzeba ręcznie dziubać aktualizacje non stop.

Czy istnieje w tej chwili jakiekolwiek rozwiązanie, żeby do magazynu EU podawać plik csv nie ręcznie tylko automatycznie wysyłając plik ze źródła np pod konkretny katalog na serwerze.

Z poważaniem,
Mateusz
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Allegro ciągle wymyśla coś nowego - teraz będzie nowy serwis Allegro Biznes. A na tak dużą modyfikację potrzebuję "spokoju"...

Ale jeśli jest duże zainteresowanie z Waszej strony to mogę wcześniej dodać mechanizm do aktualizacji cen 8-)

Automatycznej aktualizacji z pliku na razie nie będzie, ale w przyszłości kto wie... :ugeek:
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

Jeśli to będzie  działało na zasadzie - zmieniam cenę na aukcjach w EU i już nie muszę robić aktualizacji na allegro bo zrobi ona się sama to jestem jak najbardziej za :-) . Kolejna spora jak dla mnie oszczędność czasu  :)


Pozdrawiam
 
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Zildijan »

Jak automat cen będzie dotyczył zmian w aukcjach, a nie w magazynie, to również bardzo się ucieszę.

Jak miałoby to wyglądać?
- Poprzez porównanie "cena_kt" z "cena na all." i tam gdzie się różni, tam automat aktualizuje na allegro?
- Czy może coś jak stanach w rodzaju synchro=1 podczas aktualizacji cen np. z CSV lub zewnętrznymi aplikacjami bezpośrednio w bazie EU?

Dobrze, gdyby aktualizowało też w zakończonych aukcjach tj. sprzedanych i niesprzedanych.
To byłby duży krok przed oczekiwanym automatem wznawiania aukcji, do których doszedł stan magazynowy,
podczas którego nie byłoby strachu o automatyczne wznowienie aukcji z nieaktualną ceną.

Proszę mimo wszystko postawić swój czas "do głębszego namysłu" ponad to i spokojnych realizacji i spokojnych ich poprawek :)
Dobrze Pana rozumiem, ponieważ też nie mogę od kilku miesięcy wyjść ponad codzienne obowiązki i dokopać się do tych głębszych myśli.


 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

Dobrze że tym piszesz (być może Pan Marcin i tak by brał to pod uwagę ale nie zaszkodzi napisać ) -  oczywiście aktualizacja w zakończonych dla mnie także jest bardzo bardzo pożądana :-) 

Pozdrawiam
 
RZ
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

Chodzi przecież o to właśnie, żeby ceny na aukcjach zmieniać poprzez magazyn. Wrzucamy jeden plik csv ze stanem oraz ceną do magazynu (lub zmieniamy ręcznie) i wszystkie podpięte do produktów aukcje w EU oraz co za tym idzie na allegro aktualizują się same.

Chyba lepszego rozwiązania nie da się wdrożyć.
Oczywiście dla mnie aktualizacja cen i stanu w zakończonych aukcjach również przydatna.  W tej chwili najpierw wrzucam plik do magazynu aktualizujący stan a dopiero później drugim plikiem przez hurtową edycję ceny... I dopiero później przechodzę do zakładki "Do wystawienia"...

Po zmianach nie dość, że można byłoby pracować na tylko jednym pliku csv to wszystkie aktualizacje (stan/cena) dla kierunku
EU -> Allegro wykonywałyby się same. Wizja bajkowa.

Automatyczne pobieranie pliku csv ze wskazanej lokalizacji na serwerze, to byłoby jakieś totalne spełnienie marzeń i powód do pijaństwa przez cały weekend :D
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

No widzisz tu chodzi o to że mamy różne ceny w różnych miejscach jak chociażby np na sklepie czy w aukcjach wyróżnionych. Zmiana ceny w magazynie spowoduje ustawienie tej samej ceny na wszystkich aukcjach a to raczej nie dla wszystkich jest pożądane . Bo ja np jeśli cena miała by być zmieniana z poziomu magazynu (czyli zmiana tyczy się każdej aukcji połączonej z magazynem) już z takiej opcji nie będę korzystał.  Chodzi o to żeby wprowadzić rozwiązanie które zadowoli każdego :-) .

Pozdrawiam
 
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Zildijan »

Zmiana cen przez magazyn to najprostsze rozwiązanie. Niestety też nie mógłbym z niego korzystać z poziomu magazynu.

Jakie więc macie rozwiązanie poza magazynowe, skoro automat oparty jest o magazyn 🙂

Ja bym dodał aktywator aktualizacji coś a'la synchro=1 tam gdzie EU wykryje, że zaszła zmiana w konkretnej aukcji, a po aktualizacji na allegro zmiana synchro na 0.

Można by to też wykorzystać do aktualizacji cen przez CSV dodając kolumnę synchro z wartościami 1.

Można by to też wykorzystać do zewnętrznych aplikacji aktualizujących dane w bazie Firebird EU, gdzie wystarczyło by dodać przez programistę drobna zmianę, aby poza zmiana ceny w aukcjach robiło synchro na 1.

Przy hurtowej edycji cen można by dodać pytanie, aby nie zrobił się konflikt dla niedoświadczonych użytkowników: "Czy ustawić aktualizacje automatyczna, czy zaktualizujesz ręcznie? (automat zaktualizuje ceny w których zaszła zmiana po pobraniu transakcji)"

Zaleta, to możliwość utrzymania swoich kopii aukcji z różnymi cenami i jednocześnie korzystanie z automatu cen.

Zaletą, to stany swoją drogą, ceny swoją. Jakiś problem z ceną, np. zmiana o 100% nie zakłóci zakańczania aukcji z zerowym stanem.

Podsumowując, aktualizacja cen z poziomu aukcji daje więcej możliwości.

Robienie tego z poziomu magazynu w ten prosty, sztywny sposob też ma sens dla osób, którzy za pomocą jednej aktualizacji z csv załatwili by i stany, i ceny.

A gdyby zrobić tu i tu do wyboru w ustawieniach, w jaki sposób użytkownik chce korzystać z automatu cen?

Jeżeli wybrałby magazyn, wówczas w magazynie zrobić osobny synchro do cen, osobny do stanów, aby przypadkiem zmiana samego stanu nie zaktualizowała ceny, a zmiana samej ceny nie zaktualizowała stanów, ponieważ mogłoby się to znów źle dla niektórych skończyć.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: rafalleczek »

Popieram Zildijan "A gdyby zrobić tu i tu do wyboru w ustawieniach, w jaki sposób użytkownik chce korzystać z automatu cen?"

Ja np zmieniam ceny bezpośrednio na aukcjach i mnie urządzała by automatyczna aktualizacja tych właśnie zmian. Może udało by się dać opcję zadowalającą obie strony, jej działanie było by różne w zależności od wybranej (zaznaczonej) opcji czyli 

- opcja nr 1 zmieniaj ceny w magazynie i aukcjach z nim powiązanych (i tam gdzie EU wykryje zmiany robi synchro na allegro - bo zakładam że wszyscy piszą o tej cenie w szablonie)

- opcja nr 2 - którą ja byłbym zainteresowany to EU wykrywa zmiany cen na aukcjach lub porównuje je z allegro i tam gdzie są różne dostosowuje do poziomu z EU

Pozdrawiam
RZ
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

Faktycznie problem z aukcjami pod tym samym kodem ale inną ceną ze względu na wyróżnienie, uniemożliwiłoby korzystanie z magazynu w takiej prostej formie synchronizacji.

U mnie wyróżnione oferty to temat marginalny, bo mam ich maksymalnie kilkadziesiąt i zawsze wyrzucam do innej grupy a później ogarniam aktualizację cen ręcznie.

MAM JEDNAK 100% ROZWIĄZANIE!

Mapowanie katalogów w magazynie z grupami aukcji.
  • Przy tym prostym rozwiązaniu, jeśli wrzucilibyśmy dla produktu w magazynie nową cenę, zostałaby ona zaktualizowana do tego poziomu na wszystkich aukcjach z tym samym kodem. (efekt niepożądany dla niektórych użytkowników)

  • Przy mapowaniu jednak, wystarczyłoby pominąć grupę, w której mamy aukcje z wyróżnieniem i synchronizacja ceny w magazynie nie obejmowałaby tych wykluczonych grup z aukcjami.

  • Do tego dla użytkowników, którzy MUSZĄ aktualizować bezpośrednio aukcje z pliku csv opcja:
    "Można by to też wykorzystać do aktualizacji cen przez CSV dodając kolumnę synchro z wartościami 1"
Co sądzicie? Dwie pieczenie na jednym ogniu czy coś byłoby jeszcze pominięte? :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: PhotoSoft »

Dla ceny byłoby osobne pole w danych produktu. Aktualizacja odbywałaby się tylko po edycji ceny w magazynie we wszystkich powiązanych aukcjach. Innej opcji nie biorę obecnie pod uwagę.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magazyn produktów - usunięcie szablonów i ceny zakupu?

Post autor: Aemgie »

To znaczy, że wyróżnione aukcje trzeba będzie wyodrębnić zmieniając im kod, żeby synchro nie zepsuło ceny :)
Do ogarnięcia.

Liczymy na aktualizację, oby jak najszybciej  💪
ODPOWIEDZ