Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem z wielowariantowością

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Kontakt:

Re: Problem z wielowariantowością

Post autor: PhotoSoft » 13 paź 2020, 09:26

Ustaliłem, że w obu aukcjach pomimo błędu o różnych zdjęciach przy łączeniu w wielowariant są te same co do bajta. Ewidentny błąd po stronie allegro, poszło zgłoszenie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

thefirm8
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: thefirm8 » 13 paź 2020, 11:04

Mam nadzieję że Ciebie posłuchają, bo mnie i wielu innych olali że jest złe zdjęcie i już...
Dla mnie to naprawdę sprawa być albo nie być, sprzedając mało rotujący towar w dużej ilości.
A takich jak ja jest wielu, z czego większość (nie na tym forum ofc) nawet nie zdaje sobie sprawy.
Pytania później na np 'zjednoczonych sprzedawców' czego sprzedaż spadła, sprawdzam oferty a tam kilka wielowariantów reszta wisi luzem...

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 15 paź 2020, 11:22

Próbowali mnie spławić, ale nie odpuściłem i namierzyłem przyczynę :)

Okazuje się, że problem jest bardziej złożony. Allegro modyfikuje strukturę wgranych zdjęć na ich serwer w taki sposób, że potem przez wielowariantowość są uznawane za różne.

Jak do tego dochodzi. Wystawiacie aukcję ze zdjęciem "A" (nie ma znaczenia czy przez EU czy www) i wielowariantowość działa. Następnie jeśli pobierzecie zdjęcie z takiej aukcji (do EU czy zapiszecie stronę na dysku) to allegro zwróci tak jakby inne zdjęcie "B". Pomimo, że będzie tak samo wyglądać i mieć ten sam rozmiar to struktura binarna będzie zmodyfikowana.

Przez to korzystając z opcji aktualizacji Allegro->EU wraz ze zdjęciami zapisujecie sobie w bazie zupełnie inne zdjęcia, niż były pierwotnie wystawione. Przez to nie można połączyć nowo wystawionych aukcji w wielowariantowość.

Problem jest globalny, bo ten błąd można powtórzyć również przez www - z pominięciem API oraz EU.

Obecne stanowisko allegro jest takie, że na razie musi tak być, dopóki nie zmienią algorytmu porównywania zdjęć przy wielowariantowości. Ale ja dalej nie odpuszczam i naciskam na nich, skoro wcześniej wszystko było ok to coś ostatnio popsuli :ugeek:
Pozdrawiam, Marcin

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 15 paź 2020, 15:56

Moje zgłoszenie przeszło dalej  :D Trzeba teraz czekać co ustali "góra".
Pozdrawiam, Marcin

thefirm8

Post autor: thefirm8 » 16 paź 2020, 13:08

Tylko z tego co rozumiem już 'góra' szykuje zmiany...

Wielowariantowość zamiast wyboru kolorów w ramach jednej oferty - dział Moda oraz Odzież i Obuwie w dziale Dziecko (przypomnienie)
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zm ... ypomnienie

Jak to rozumieć? Nie ma sensu i logiki w tym. Większość produktów różni się kolorem, delikatnie wzorem, nie licząc oczywiście rozmiaru. Wygląda na to że znowu wielowariantowość połączona rozmiarami i kolorami wyleci i będzie wszystko w jednym kolorze.
Ale samo sobie robi kuku z branża modową, na co odpowiedzią jest np vinted. Ehh.

JOHHN8
Podziękował: 0

Post autor: JOHHN8 » 17 paź 2020, 11:56

Ja ma propozycję co do zdjęć.
Wystawiając czasami ten sam produkt, w różnych pojemnościach, który nie wymaga zmiany zdjęcia (czasami tak firmy podają) EU nie pozwala zrobić wielowariantowości .
Ale zmieniając tylko pierwsze zdjęcie na cokolwiek innego, EU łączy aukcje nie zmieniając zdjęć na aukcji, co oznacza że tylko EU blokuje ta opcję, Allegro nie

Zmusza to do wchodzenia za każdym razem w w/w szablony i podmieniania zdjęć tylko po to, żeby móc zrobić aukcję wielowariantowości.

thefirm8

Post autor: thefirm8 » 23 paź 2020, 10:54

Pracownik Allegro odpisał:
"aby wystawić ofertę z identycznym zdjęciem głównym, wystarczy tworząc taką ofertę (przykładowo przez https://developer.allegro.pl/documentat ... rUsingPOST), ustawić w polu images[0].url adres zdjęcia odczytany z istniejącej oferty przy wykorzystaniu https://developer.allegro.pl/documentation/.... W ten sposób pomijamy ponowny upload zdjęć - da to pewność, że są one identyczne i zostaną poprawnie połączone w wielowariantowości."

Czyli jest do ogarnięcia przez EU p Marcinie? :)

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 23 paź 2020, 13:31

Nie, nie zapisuję nigdzie allegrowych linków do zdjęć.
Pozdrawiam, Marcin

thefirm8

Post autor: thefirm8 » 23 paź 2020, 13:47

Czyli rozumiem że czekasz na informację co więcej od allegro czy temat ucięty i cóż trzeba z tym żyć?
Ja czekam na ten 2 listopada i zobaczymy czy naprawią czy już do końca rozłożą wielowariantowość...

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 23 paź 2020, 16:54

Jeszcze czekam na odpowiedź. Podałem im dwa możliwe rozwiązania 8-)
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ