Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem z wielowariantowością

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
dawidek990
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z wielowariantowością

Post autor: dawidek990 » 06 lip 2019, 00:50

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak/nie
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak/nie
3. Windows 10 64bit

Witam, mam pytanie, dlaczego gdy chce dodac aukcje w do wielowariantowości do istniejacej oferty, i klikam nazwe, i zatwierdz to pojawia mi sie blad "Każda oferta musi mieć ustawioną wartość "colorPattern". (VALIDATION_ERROR)"

A jak robie to normalnie przez allegro to taki blad nie wyskakuje?

Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Problem z wielowariantowością

Post autor: Zildijan » 07 lip 2019, 14:53

Chwilowo nie robię wielowariantowości, ponieważ zniechęciło mnie ustawianie tego samego na każdym koncie z osobna, na co braknie czasu, ale jak pamiętam to we wszystkich łączonych aukcjach musisz mieć identycznie ustawione niektóre parametry.

Gdy w jednej jest inaczej zaznaczony kolor lub jego brak, to nie połączysz aukcji przez EU.

Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, ale sprawdź.

Panie Marcinie, jakby dało się ten wymóg identycznych parametrów łączonych aukcji ominąć, to byłoby prościej. Wiem, powinno być idealnie, ale różne rozmiary produktu dodaje się w różnych okresach i czasami różnie ustawi się ilość kolorów lub inne wymagane do tego parametry.

Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 08 lip 2019, 09:57

Obsługa powiązania poprzez kolor będzie w następnej aktualizacji ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

JOHHN8

Post autor: JOHHN8 » 23 cze 2020, 08:20

EU po aktualizacji nie zapisuje wielowariantowości. 
Od jakieś 2,3 aktualizacji kolumna "wielowariantowość" jest pusta, pomimo że grupa założona poprzez EU i na Allegro jest zapisana

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 23 cze 2020, 10:14

Ja widzę, że wszystko jest ok. Proszę odświeżyć dane.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

JOHHN8

Post autor: JOHHN8 » 23 cze 2020, 19:22

PhotoSoft pisze:
23 cze 2020, 10:14
Ja widzę, że wszystko jest ok. Proszę odświeżyć dane.

Pani Marcinie, odświeżałem, zainstalowałem "6-kę", nic.
odświeżam parametry (pełne) z opcją wielowariantowość, też nie widać aukcji które są przypisane.

Kilka dni temu robiłem łączenia i wszystko było OK i jest widoczne, w chwili obecnej też widać, ale po restarcie opcja znika

JOHHN8

Post autor: JOHHN8 » 23 cze 2020, 20:00

Pani Marcinie ... ma ciekawostkę.... tylko nie wiem jak to ogarnąć....

robię teraz wielowariantowość na dwóch kontach: _eurodrogeria_ i kocham_kosmetyki

na _eurodrogeria_ wielowariantowość chodzi dobrze i dobrze jest widoczne w EU.
na kocham_kosmetyki wielowariantowość chodzi dobrze, ale znika w EU po zrestartowaniu.

dziwne jest to że na koncie _eurodrogeria_ sprzedaż idzie całkiem dobrze,
a na koncie  kocham_kosmetyki sprzedaż idzie fatalnie, jakby konto nie istniało, dwie transakcje na tydzień.

czy możliwe że Allegro macza swoje paluchy w restApi, w zależności od konta ? 

malgolas
Zaawansowany użytkownik EU
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: malgolas » 23 cze 2020, 23:49

Z tego, co mi wiadomo, to allergio w ogóle miesza właśnie w wielowariantowości. Na naszym forum pojawił się dziś taki wpis:
Na forum Zjednoczonych Sprzedawców towarzysz z Allegro raczył nas oświecić nowością:

Mieszko Uchnast
Wspominaliśmy o zmianach związanych z wielowariantowościwą pisząc o nich w różnych miejscach, w tym także na naszym stronie aktualności oraz pomocy dla sprzedających (https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajac ... wariantowe oraz https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zm ... dzial-moda).

Zgodnie ze zmianami w regulaminie automatycznie łączymy oferty, które spełniają odpowiednie warunki, w oferty wielowariantowe u wszystkich sprzedających.
Rozłączamy także oferty wielowariantowe utworzone nieprawidłowo - na przykład złożone z różnych marek butów.
Jeżeli uważacie że jakieś oferty nie powinny zostać rozłączone, prosimy o kontakt podając ich numery.
Każdej z nich przyjrzymy się indywidualnie.
Ze względu na wprowadzane zmiany, wczoraj i dziś dokonaliśmy rozłączenia niektórych ofert.
Przepraszam za niedogodności. (SIC!)
Moim zdanie znów nic dobrego. Chcą doprowadzić do jednego katalogu ustalonych produktów, pod którym będą wisieli sprzedawcy. Kto tańszy ten pierwszy.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

JOHHN8

Post autor: JOHHN8 » 24 cze 2020, 07:43

U nas to nie wygląda jeszcze tak drastycznie.
Wygląda jakby EU na jednym koncie działało dobrze, a na drugim nie zapamiętuje ustawień dotyczących wielowariantowości

JOHHN8

Post autor: JOHHN8 » 24 cze 2020, 07:53

Jeszcze jedna pomoc w programie by się przydała..... a mianowicie odświeżanie "kategorii".
Jak pisałem wyżej jestem w fazie ustawiania wielowariatowości i taką opcje robię ustawiając alfabetycznie  kolumnę  "kategoria".
niektóre przedmioty się nie wyświetlają bądź są daleko niżej, bo zamiast:
Uroda \ Pielęgnacja \ Twarz \ Dla mężczyzn
jest
Uroda \ Kosmetyki pielęgnacyjne \ Twarz \ Dla mężczyzn
..i pomimo że wystawia dobrze na allegro i numer kategorii się zgadza, to burzy całą chronologię jak i poprawną pracę przy wielowariantowości

pozdrawiam

ODPOWIEDZ