Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Wielowariantowość

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
matka1902
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wielowariantowość

Post autor: matka1902 » 04 paź 2019, 10:51

Witam,
Czy usuwanie wielowariantów działa przez EU? Próbuję robić przez program ale nie działa a mam ich kilkaset do poprawy.

rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wielowariantowość

Post autor: rafalleczek » 04 paź 2019, 10:53

Witam. Zależy gdzie robiony był wilowariant. Jak w EU - to przez EU usuniesz. Jak robiony był przez allegro - to przez EU nie usuniesz. Najlepiej usuwać przez allegro i tworzyć nowy przez EU .

Pozdrawiam
RZ

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 04 paź 2019, 12:52

Witam,
przez EU też można tylko trzeba zaznaczyć wszystkie aukcje, które wchodzą w jego skład.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 04 paź 2019, 13:09

A a a - a ja próbowałem bez . A to super jak tak :-)
RZ

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 04 paź 2019, 13:17

No niestety - mimo zaznaczenia tych aukcji i komunikatu ok oferty się nie rozłączyły.  W Eu nie są także widoczne oferty wielowariantowe zrobione poprzez allegro czy tak powinno być? W momencie dodania ofert do wielowariantu mam komunikat że te oferty tworzą już ofertę wilowariantową. Chcę ją usunąć, zaznaczam aukcje klikam usuń mieli mieli pojawia się komunikat że Ok ale oferty nie zostały rozłączone.
RZ

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 04 paź 2019, 14:11

Wszystko działa prawidłowo. Jak nie są widoczne oferty to trzeba odświeżyć pełne parametry aukcji.
Pozdrawiam, Marcin

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 04 paź 2019, 15:01

Panie Marcinie robiłem to wielokrotnie - odświeżanie ręczne wszystkich parametrów robię przynajmniej raz w tygodniu. Na allegro mam 30 stron , na stronie jest 10 pozycji czyli razem około 300 ofert wielowariantowych. W EU jest ich tylko 159 - i właśnie na 100% nie mam tych które wcześniej tworzyłem poprzez allegro. Tak jak mówię w EU wielowariant nie jest widoczny , jednak przy próbie dodania tych aukcji do wielowariantu poprzez EU jest komunikat że wchodzą już w skład oferty. Proszę o dokładniejsze sprawdzenie co może być nie tak.

Wielowariant 2.jpg

Załączam też screen z próby dodania do wielowariantu więcej niż jednego przedmiotu. Dodając po 1 aukcji wszystko idzie , ale gdy chcę dodać już np 2 błąd jak w załączeniu. Logi z tego wysłałem na maila.  

Załączniki
Wielowariant 3.jpg
RZ

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 07 paź 2019, 10:51

Udało mi się namierzyć i poprawić oba problemy. Jeśli u kogoś również one występują to jest wgrany nowy instalator ;)
Pozdrawiam, Marcin

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 07 paź 2019, 12:07

Potwierdzam - u mnie już wszystko działa prawidłowo :-). Dziękuję i pozdrawiam.
RZ

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 11 paź 2019, 09:08

Witam. Panie Marcinie kolejny problem - nie można dodać aukcji do oferty wielowariantowej w przypadku gdy nie ma już któregoś produktu który był w wielowariancie i aukcja się zakończyła - oferta wilowariantowa trwa nadal bez tej pozycji. Mam komunikat " Można dodawać tylko oferty aktywne do oferty wielowariantowej. Oferty: 81......9023 nie są aktywne czyli jakby EU nie dodawał tylko próbował tworzyć ponownie wielowariant ze wszytskich ofert. (VALIDATION_ERROR)" W tym momencie EU usuwa wszystkie oferty z wielowariantu. Normalnie przez allegro do takiej oferty można dodać kolejne oferty .
RZ

ODPOWIEDZ