Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7052
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: PhotoSoft »

Teraz zauważyłem, że majstry z PP wycofali starą metodę, ale wymagają przesyłania danych punktu nadal w starym formacie :shock:

Wgrałem nowy instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1131
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: KD9 »

Nie można rzutować obiektu typu 'EasyUploader.ENWebAPI.placowkaPocztowaType' na typ 'EasyUploader.ENWebAPI.urzadWydaniaEPrzesylkiType'.

System.InvalidCastException: Nie można rzutować obiektu typu 'EasyUploader.ENWebAPI.placowkaPocztowaType' na typ 'EasyUploader.ENWebAPI.urzadWydaniaEPrzesylkiType'.
w EasyUploader.KurierENOnline.<>c__DisplayClass10_0.<Wyslij>b__0()
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1131
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: KD9 »

Przywróciłem wersję 3.48.1 i pierwszy komunikat trochę się zmienił, ale nie wyznaję się na tym. Niezależnie od wersji mam paraliż pracy.

System.Net.WebException: Połączenie podstawowe zostało zakończone: Wystąpił nieoczekiwany błąd przy odbiorze. ---> System.IO.IOException: Nie można odczytać danych z połączenia transportowego: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta. ---> System.Net.Sockets.SocketException: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta
w System.Net.Sockets.NetworkStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
--- Koniec śladu stosu wyjątków wewnętrznych ---
w System.Net.Sockets.NetworkStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
w System.Net.FixedSizeReader.ReadPacket(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 count)
w System.Net.Security._SslStream.StartFrameBody(Int32 readBytes, Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
w System.Net.Security._SslStream.StartFrameHeader(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
w System.Net.Security._SslStream.StartReading(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
w System.Net.Security._SslStream.ProcessRead(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
w System.Net.TlsStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
w System.Net.PooledStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
w System.Net.Connection.SyncRead(HttpWebRequest request, Boolean userRetrievedStream, Boolean probeRead)
--- Koniec śladu stosu wyjątków wewnętrznych ---
w System.Web.Services.Protocols.WebClientProtocol.GetWebResponse(WebRequest request)
w System.Web.Services.Protocols.HttpWebClientProtocol.GetWebResponse(WebRequest request)
w System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters)
w EasyUploader.ENWebAPI.ElektronicznyNadawca.getEnvelopeBuforList(errorType[]& error)
w EasyUploader.KurierENOnline.<>c__DisplayClass10_0.<Wyslij>b__0()
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7052
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: PhotoSoft »

Ich API to jakiś kiepski żart :evil:

Przywróciłem w takim razie starą metodę, bo to nie ma sensu. Nie mam jak tego testować, a po omacku nie będę kombinował.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 723
Rejestracja: 20 paź 2015, 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: audiomaxsiedlce »

Nie instalowałam poprawki, dzisiaj poszło :D
Pozdrawiam
Joanna
somap
Posty: 68
Rejestracja: 24 sie 2017, 10:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: somap »

Gdzie znajdę tą poprawkę? Dalej nie da się generować przesyłek od momentu jak zaktualizowałem program 25 lutego około godz. 13.
mexan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 418
Rejestracja: 15 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Zgorzelec
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: mexan »

somap pisze: 26 lut 2021, 07:20 Gdzie znajdę tą poprawkę? Dalej nie da się generować przesyłek od momentu jak zaktualizowałem program 25 lutego około godz. 13.

https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
Za ten post autor mexan otrzymał podziękowanie:
somap (26 lut 2021, 07:29)
Pozdrawiamy Zespół Mexan
 
somap
Posty: 68
Rejestracja: 24 sie 2017, 10:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: somap »

mexan pisze: 26 lut 2021, 07:27
somap pisze: 26 lut 2021, 07:20 Gdzie znajdę tą poprawkę? Dalej nie da się generować przesyłek od momentu jak zaktualizowałem program 25 lutego około godz. 13.

https://www.easyuploader.pl/pobierz.html
Dzięki ;-)
 
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1131
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: KD9 »

Uwaga! Na 3.48.2.5 w końcu działa. Uff.
prodej_pl
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2021, 09:53
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Eksport do ENadawcy - Nie można odczytać danych z połączenia transportowego

Post autor: prodej_pl »

Rano dało nadawać się paczki, a teraz pojawia się ponownie błąd ;/

<!-- [0] Request at 2022-12-27 14:22:36 (EU v3.55.3.4 / Microsoft Windows 10 Pro x64) -->
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><soap:Envelope xmlns:soap="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:xsd="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"><soap ... eBuforList xmlns="http://e-nadawca.poczta-polska.pl" /></soap:Body></soap:Envelope>
ODPOWIEDZ