Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Zaznaczenie aukcji na bazie pliku CSV z kodami towarów

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
petro22
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zaznaczenie aukcji na bazie pliku CSV z kodami towarów

Post autor: petro22 » 11 paź 2021, 15:04

Hej,

W jaki sposób mógłbym zaznaczyć aukcje w EU na bazie pliku CSV najlepiej z samymi kodami towarów by nie zmieniać ceny ani stanów w bazie EU? 

Pozdrawiam.

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
Kontakt:

Re: Zaznaczenie aukcji na bazie pliku CSV z kodami towarów

Post autor: PhotoSoft » 12 paź 2021, 09:04

Witam,
nie ma możliwości. Można zmienić np. grupę i wtedy znaleźć interesujące aukcje.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: KD9 » 12 paź 2021, 10:43

Ja się podepnę pod to, bo czasami potrzebuję coś zbliżonego.
Np. przy okazji inwentaryzacji, aby w jej trakcie nie szła sprzedaż, zakończyłem sporo ofert. Po inwenturze zostały zaktualizowane stany i chciałem wznowić oferty na podstawie pliku csv, jednak zaznaczają się wyłącznie oferty, dla których stan się zmienił, a zależało mi na zaznaczeniu wszystkich, które były w pliku. Na razie obchodzę to tak, że w csv robię drugą kolumnę ze stanem +100, aktualizuję i zaznaczają się wszystkie oferty (bo stan się zmienił dla wszystkich), a potem ponownie aktualizuję z właściwymi stanami. Jest to dosyć upierdliwe, wg mnie przydałaby się w którymś momencie opcja "czy zaznaczyć wszystkie oferty z pliku".

stegolas

Post autor: stegolas » 13 paź 2021, 06:40

W programie masz etykiety możesz oznaczyć swoją etykietą oferty, które Ciebie interesują a potem je dowolnie filtrować i wywoływać.
Oprócz tego są notatki przy ofertach (własne notatki), które możesz uzupełniać hurtowo i kasować hurtowo (pamiętaj aby odświeżyć listę po zmianach).

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 13 paź 2021, 17:03

Zakładając, że w pliku mam 500 tytułów, a zaznaczoną mam całą bazę, to niby jak mam utworzyć dla tych 500 etykiety po zaimportowaniu csv. Następnie, także zakładając, że jakoś udało się hurtowo oznaczyć etykietą te 500 tytułów, to jak mam na nich robić zbiorcze operacje, bo wydaje mi się, że etykieta tylko oznacza kolorem, a nie tagiem.

stegolas

Post autor: stegolas » 15 paź 2021, 11:28

W programie EU na liście zaznaczasz sobie produkty na podstawie twojego wyboru np. te które będziesz miał do inwentaryzacji i oznaczasz je etykietą "do inwetaryzacji" (sam nadaje kolor i nazwę). Następnie za pomocą filtra możesz je szybko wywołać.

Lub inaczej stwórz sobie plik CSV gdzie masz kod produktu i kolumnę grupa

KOD, GRUPA
1234, inw
2456, inw
.
.
.

zaimportuj go do programu (Hurtowa edycja), na podstawie pliku, aktualizuj dowolny element aukcji na podstawie pliku CSV bazując na:
i tu zaznacz kod

Program przemieli plik i zaznaczy aukcje, w których zmieniła się grupa (jak ją nazwiesz to twoja sprawa).
Później możesz sobie je wywoływać zmieniając grupę lub oznaczyć jakąś etykietą lub dodać do nich własną notatkę

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 15 paź 2021, 12:32

na liście zaznaczasz sobie produkty 
Właśnie mają się zaznaczyć z pliku, a nie ręcznie. Dla kilkunastu pozycji można się bawić. ale nie dla 500.

stegolas

Post autor: stegolas » 18 paź 2021, 06:37

to zrób plik csv z nazwą grupy i po wgraniu go do programu, zaznaczą ci się oferty automatycznie i dodatkowo przypisane zostaną do grupy więc w zasadzie jednym klikiem będzie mógł je wywołać.

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 27 paź 2021, 13:05

Nie dogadamy się, bo piszemy kompletnie o czym innym.

stegolas

Post autor: stegolas » 29 paź 2021, 05:20

Po prostu Ty nie rozumiesz. Jeszcze raz prosto przygotuj plik CSV gdzie będziesz miał kod produktu lub numer aukcji i do tego dołóż kolumnę grupa lub CENA_KT gdzie ustaw sobie 1zł

Zaimportuj go do EU i automatycznie zaznaczy Ci oferty, które zostały zmienione na podstawie pliku csv. Co się zmienia np. grupa, cena itd w zależności od tego co przygotujesz do pliku csv. 

Jak będziesz miał je zaznaczone to możesz je zakończyć. Jeżeli dodasz oferty do grupy to zawsze będziesz mógł je szybko zaznaczyć wywołując produkty z danej grupy.

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 31 paź 2021, 13:30

Już pisałem. Mam plik CSV wygenerowany przez program magazynowy, jest tam EAN, LICZBA i CENA_KT. Aktualizując te parametry w EU chcę wyłącznie jedną dodatkową opcję: czy zaznaczyć wszystkie powiązane oferty, niezależnie czy różnią się stany/ceny w EU (obecnie tylko zmienione są zaznaczane). Nie interesuje mnie żadna zbędna zabawa w dodawanie kolumn w CSV czy jakieś wydzielanie towarów w EU (zaznaczam wszystko). Dodawanie w CSV tymczasowej kolumny np. z ceną 1 zł jest dodatkową, niepotrzebną robotą, którą załatwiłoby jedno powyższe pytanie.

stegolas

Post autor: stegolas » 02 lis 2021, 21:20

Krok po kroku:

1. dodaj w excelu kolejną kolumnę GRUPA
2. nazwij ją sobie np. "do_zmiany"
3. Otwórz w EU trwające aukcje
4.Zaznacz wszystkie
5.Wybierz Hurtowa Edycja
6. Na podstawie pliku 
7.Aktualizuj dowolny element aukcji na podstawie pliku CSV dla Generatora aukcji bazując na: Wybierz EAN
8. Wybierz plik i wgraj
9. Jak program go przemieli i wrócisz do listy trwających aukcji, Odśwież listę lub włącz / wyłącz program (kiedyś był błąd jak się dodawało nową grupę przez plik CSV to program jej nie widział trzeba było restart zrobić, być może jest poprawione).
10. Z górnego menu EU rozwiń listę Grupa i wybierz aukcje które oznaczyłeś grupą "do_zmiany"
11. Teraz możesz je sobie dowolnie zaznaczysz kiedy chcesz

W ten sam sposób możesz zmodyfikować inny parametr np. ilość wpisz wszędzie 999 itd itp kombinuj
Załączniki
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (11.65 KiB) Przejrzano 509 razy

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 04 lis 2021, 12:51

A ty ciągle swoje. Chodzi o to, żeby nic ręcznie nie dodawać w pliku, a już w żadnym wypadku zmieniać ofertom grupę.

stegolas

Post autor: stegolas » 05 lis 2021, 14:20

Podałem Ci przykład, nie moja wina, że nie uruchamiasz wyobraźni jak to wykorzystać, może brakuje Ci wiedzy.

Możesz dostawić pole NOTATKI (w formularzu EU pole "własne notatki") i tam wstawić swoją unikalną nazwę i po dograniu takiego pliku szybko wywołać oferty poprzez opcję wyszukaj.
Możesz na chwilę w samym EU bez zmiany w Allegro zmieć stawkę VAT na np. takiej z której na co dzień nie korzystasz i w ten sposób mieć szybki dostęp do edycji wybranych przez siebie oferty

Pole Grupa jest tylko w EU więc nie zmieni Ci nic w Allegro a dzięki temu możesz mieć dostęp do tego co chcesz zaznaczyć. Po przeprowadzonej operacji możesz skorzystać z opcji odwrotnej i usunąć pozycje z danej grupy.

Możesz nawet na chwilę zmienić cenę produktów, bez aktualizacji do Allegro się nie wyślą, możesz skorzystać z etykiet w programie. Każde rozwiązanie da Ci jedno: zaznaczysz to co chcesz mieć zaznaczone, zrobisz to co chcesz a potem prześlesz zmiany do Allegro.

KD9
Kontakt:

Post autor: KD9 » 05 lis 2021, 17:26

Nie brakuje mi wiedzy (pisałem na początku, że robiłem drugą kolumnę LICZBA z fikcyjnymi stanami), tylko nie lubię marnować czasu na niepotrzebne babranie się, tam gdzie można dołożyć w miarę prostą opcję w programie. Tak więc dzięki, ale nie skorzystam z tych propozycji. Komputery i programy są od tego, żeby przyśpieszać i ułatwiać pracę, a nie komplikować. Hołduję temu od 1990 roku, aczkolwiek widzę, że młodsze pokolenie często to lekceważy i wiele programów (sztandarowy przykład to Office ze swoimi wstążkami, a już koszmarem jest Outlook) utraciło pierwotną ergonomię.

ODPOWIEDZ