Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

Nie wiem. Nie ma nigdzie żadnych informacji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kryzys
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: kryzys »

Dostałem info z Fedexu że w API nie będzie wprowadzona nowa wersja systemu FDS2 a więc przesyłki generowane przez API nie będą widoczne na stronie fedexu. Generalnie burdel na kółkach.
Także sprawdzanie statusu paczki i jego ściaganie będzie (już jest) możliwe tylko przez API. W związku z tym mam pytanie czy w programie jest możliwość dodania kolumny w widoku transakcji gdzie będzie widoczny uproszczony status paczki (doręczona/w doręczeniu/w sortowni itp) ? Jesli obecnie nie ma takiej możliwości to może jest planowane jej dodanie?

Przy okazji muszę zwrócić uwagę że w EU nieprawidłowo działa generowanie paczek z opcją (PAZ) - pakiet zwrotny. Gdy zaznacze sobie tą opcję to program generuję etykietę ale nie generuje etykiety zwrotnej. 

Jest też dziwny problem z wycinaniem imienia i nazwiska odbiorcy jesli wysyła sie paczkę na firmę. Mimo że w programie jest wprowadzone to i to to na etykiecie jest tylko firma.
Obrazek
Widać że w kodzie ZPL już brakuje tego imienia i nazwiska:
^FO10,320^AD,18,10^FD Odbiorca:^FS
^FO13,340^A0,20,20^FDDAW-CAR^FS
^FO13,360^A0,20,20^FDCZWARTAKOW 6^FS
^FO13,380^A0,20,20^FD43-300 BIELSKO-BIALA^FS
^FO13,400^A0,20,20^FD48530032249^FS
^FO13,420^A0,20,20^FD^FS
^FO13,440^A0,20,20^FD^FS

 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

kryzys pisze: 28 sty 2022, 09:19 W związku z tym mam pytanie czy w programie jest możliwość dodania kolumny w widoku transakcji gdzie będzie widoczny uproszczony status paczki (doręczona/w doręczeniu/w sortowni itp) ?
Nie ma i nie planuję.

Etykiety są takie jakie zwraca API. EU wysyła wszystkie dane.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kryzys
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: kryzys »

Widocznie coś się nie przenosi przez API, imię i nazwisko zawsze wypisuje a przenosi się tylko wtedy jak pole firma jest puste. Jak cokolwiek wpisze sie w pole firma to nie ma na etykiecie imienia i nazwiska.

Mam też ogromną prośbę o wstawienie możliwości wybierania w programie folderu gdzie lądują etykiety generowane przez EU, chodzi mi o etykiety tekstowe zpl lub epl. Teraz lądują za każdym razem w innym katalogu z datą. Moj program do druku z Fedexu pracuje w trybie wyczekiwania na etykiete (skanuje wskazany folder) i gdy pojawia sie tam plik to go automatycznie drukuje. Niestety przez to EU za kazdym razem generuje etykiete do innego folderu to nie mam możliwosci z tego skorzystać i muszę ręcznie kopiować ten plik do druku.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

W API jest taki parametr "czyFirma" i go zaznaczam, gdy uzupełniona jest nazwa firmy. Widocznie przez to API ignoruje pozostałe dane - może mają błąd.

Pomyślne nad zapisem etykiet.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kryzys
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: kryzys »

Napisałem do technika fedexu w tej sprawie. Dostałem odpowiedź z prośba, cytuje:
"Poproszę o XMLa requesta i responsa"
Jak mogę to wyciągnąć z EU ?
Chodzi o to że API pomija pole "imie i nazwisko" gdy podana jest informacja w polu "firma" oraz przestawia kolejnosc wyrazów z pola "imie i nazwisko" Pierwszy wyraz z EU ląduje jako ostatni na etykiecie fedexu. 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kryzys
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: kryzys »

Otrzymałem odpowiedz z Fedexu o treści jak niżej:
"Należy dodać pogrubione elementy do kodu pod fragmentem <contactDetails>. Wtedy imię i i nazwisko pojawiać się będzie na etykiecie.
 

Kod: Zaznacz cały

RODO

Czy może pan to dodać do programu w wolnej chwili? Przetestuje to potem.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

Ale to sobie wymyślili - przecież mają te dane :)

Wgrałem poprawiony instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
kryzys
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: kryzys »

jest prawie dobrze tj imię i nazwisko się pojawia ale jako przedostatni wers, a najlepiej by było żeby było w drugim wersie po nazwie firmy. Czy można to łatwo poprawić? Czy to już kwestia tego jak Fedex to układa na etykietę? Jak sie przez stronę generuje to imie i nazwisko jest drugie po firmie. Co ciekawe mimo że wpisuje w programie imię pierwsze to na etykiecie uparcie przestawia kolejnosc i nazwisko jest pierwsze. 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

Oni tak generują.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
TomaszCookieMonster
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2022, 14:33
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: TomaszCookieMonster »

witam, chciałbym prosić o poprawienie działania generowania etykiet dla kuriera Fedex. Chodzi o usługę "PAZ" czyli pakiet zwrotny. Po wybraniu takiej usługi powinny generować się dwie etykiety a tymczasem generuje sie tylko jedna. Usługą polega na tym że towar jest doręczany do adresata i odbierany jako druga paczka powrotna. Bez zwrotnej etykiety kurier będzie miał problem.
Problem leży po stronie EU, ponieważ przez panel Fedexa (na ich stronie), po wybraniu usługi PAZ generują się poprawnie dwie etykiety.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Transakcje] Generowanie etykiet Fedex

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
proszę przesłać logi XML tak jak jest napisane w poradniku pkt. 6. :arrow: viewtopic.php?t=987
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ