Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Błędna logika wznawiania aukcji?

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Błędna logika wznawiania aukcji?

Post autor: patoferts »

Witam,
Wydaje mi się że w EasyUploaderze jest troszkę nielogiczne stworzone wznawianie aukcji. Ewentualnie ja mogę czegoś nie rozumieć albo nie dostrzec jakiejś opcji.
A więc chodzi o to że w ustawieniach wznawiania są takie opcje:

eu_wznawianie.jpg
eu_wznawianie.jpg (10.02 KiB) Przejrzano 1257 razy

Dni można sobie zmienić. Ale tutaj wydaje nam się że cały schemat powinien polegać na odliczaniu dni od daty zakończenia aukcji a nie wystawienia. 
Dzisiejszy nasz przykład:
Mamy aukcję która od kilku lat sprzedaje bardzo dobrze i ma popularność. Wystawiona była kilka lat temu. Wczoraj na chwilę skończył się nam jej stan, oferta miała dużą popularność, wiele sprzedanych sztuk w ostatni miesiąc. Za chwilę produkt wrócił na stan a EasyUploader nie wznowił jej a stworzył nową - bo data wystawienia jest sprzed kilku lat na przykład.
Mieliśmy zafajkowane opcje. Nasz błąd bo nie dostrzegliśmy że chodzi o dni od DATY WYSTAWIENIA. Tylko data wystawienia nie jest wyznacznikiem bo aukcja może być stara a nadal popularna. Powinno być zamiast tego lub jako nowość po prostu dodatkowa opcja bazująca na DACIE ZAKOŃCZENIA. Wtedy wpisujemy na przykład żeby wystawiało pod tym samym numerem do 60 dni od daty zakończenia a jak zafajkujemy drugie okienko to starsze niż 60 dni od daty zakończenia będzie wystawiać już jako nowe aukcje. I wszystko by grało.

Przy okazji po raz kolejny muszę się przypomnieć co do sprawy która pewnie trochę jest powiązana z tą powyższą. Już w kilku tematach na forum o tym pisało sporo osób ale nadal nic nie zostało z tym zrobione :(
Opcja która miała pomagać unikać opłat utrzymaniowych w tym momencie niestety trochę traci sens:

eu_omijanie_utrzymaniowej-1.jpg
eu_omijanie_utrzymaniowej-1.jpg (5.28 KiB) Przejrzano 1257 razy

Opcja ta powinna kończyć aukcje nie na podstawie znowu DATY WYSTAWIENIA a daty ostatniej sprzedaży... Opłata utrzymaniowa przecież na podstawie tej daty jest naliczana. Ewentualnie może jakieś automatyczne zakańczanie aukcji na podstawie pobranych z Allegro informacji o nadchodzących opłatach - posiadają one przecież info o opłacie utrzymaniowej.

Wiem że ta opcja druga wpływa na pierwszą bo będzie to powiązane gdyż EU zakończy aukcję (bo zbliża się opłata utrzymaniowa) a na podstawie obecnej formy ustawień EasyUploader będzie chciał ją wznowić z tym samym numerem bo nie zakończyła się dawniej niż ileś tam dni temu - tyle ile ustawimy, np 60. Ale na pewno można to logiczniej rozwiązać. Obecnie niestety jest to mało sprzyjające i nie pomaga za bardzo. Może EasyUploader powinien sobie gdzieś w bazie danych zanotować że dana aukcja zakończona została na podstawie automatu omijającego opłatę utrzymaniową i te akurat aukcje będzie wystawiała jako nowe a nie wznawiała. Ewentualnie może właśnie jakieś bazowanie na nadchodzących opłatach - jeśli zbliżała się Opłata utrzymaniowa - np. za ileś dni - to aukcja nie będzie wznawiana a wystawiana jako nowa.

Coś z tym trzeba zrobić...

 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błędna logika wznawiania aukcji?

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
patoferts pisze: 11 maja 2022, 19:47 Wtedy wpisujemy na przykład żeby wystawiało pod tym samym numerem do 60 dni od daty zakończenia a jak zafajkujemy drugie okienko to starsze niż 60 dni od daty zakończenia będzie wystawiać już jako nowe aukcje. I wszystko by grało.
Tak działa domyślnie mechanizm, więc nie wiem po co zaznaczyliście tą opcję. Ona ma działać tak jak jest opisana.
patoferts pisze: 11 maja 2022, 19:47 Już w kilku tematach na forum o tym pisało sporo osób ale nadal nic nie zostało z tym zrobione :(
Proszę kontynuować temat w sugestiach.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Błędna logika wznawiania aukcji?

Post autor: patoferts »

Witam ponownie,
Panie Marcinie, dziękuję za odpowiedź. Czyli jak rozumiem jeśli mam zafajkowane to:

eu_wznawianie_aukcji.jpg
eu_wznawianie_aukcji.jpg (3.79 KiB) Przejrzano 1189 razy

I ustawione niżej "wznowienie pod tym samym numerem":

eu_tryb_wznawiania.jpg
eu_tryb_wznawiania.jpg (5.29 KiB) Przejrzano 1189 razy


A odznaczone te obie:

eu_wznawianie.jpg
eu_wznawianie.jpg (10.02 KiB) Przejrzano 1189 razy

To automat domyślnie będzie wznawiał a te co są "za stare do wznowienia" czyli będą miały ponad 60 dni od daty zakończenia to z automatu wystawi jako nowe aukcje?

Jeśli tak to działa to myślę że w opisie tych funkcji można by było to bardzo łatwo dopisać tj. tam gdzie fajka "Aktywuj wznawianie zakończonych aukcji" na "Aktywuj wznawianie zakończonych aukcji jeśli są możliwe do wznowienia, a jeśli nie są możliwe wystawiaj jako nowe aukcje"
Lub jeszcze lepiej to tam gdzie się wybiera tryb wznawiania zmienić opcję: "wznowienie pod tym samym numerem" na "wznowienie pod tym samym numerem lub wystawienie jako nowa aukcja gdy za stara by wznowić". Coś w tym stylu.

Taka moja sugestia - o ile dobrze zrozumiałem zasady mechanizmu.
Będę Panie Marcinie wdzięczny za potwierdzenie tylko czy dobrze zrozumiałem :)

Pozdrawiam!
styler
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2018, 16:31
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błędna logika wznawiania aukcji?

Post autor: styler »

I ja również popieram, my również potrzebowalibyśmy poprawienia tej funkcji
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błędna logika wznawiania aukcji?

Post autor: PhotoSoft »

patoferts pisze: 12 maja 2022, 12:48 To automat domyślnie będzie wznawiał a te co są "za stare do wznowienia" czyli będą miały ponad 60 dni od daty zakończenia to z automatu wystawi jako nowe aukcje?
Tak i jest to napisane w instrukcji ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ