Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
rox0r
Posty: 61
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: rox0r »

Cześć.

Od jakiegoś czasu (ok 2-3 tygodnie) jest problem ze wznawianiem ofert. Nie ma problemu, gdy tę samą ofertę po połączeniu z produktem wystawiam jako nową ofertę - ta opcja działa. Problem dotyczy wznawiania. W momencie, gdy dany produkt nie miał jakiegoś parametru dodatkowego, który jest wymagany, oferta nie chce się wznowić. Po ponownym połączeniu z produktem takiej oferty (wówczas dane się aktualizują) nadal występuje błąd i podczas próby wznowienia pokazują się błędy typu nieprawidłowa wartość pola x w parametrze "Model" jest C330, a powinno być "Monitor C330 plus" itp. Niemniej jednak gdy tą samą ofertę chcę wystawić jako nową (a nie wznowić), to już ten błąd nie występuje i można wystawić nową ofertę.
Próbowałem też odświeżać parametry ofert (w tym tzw. usunięte parametry ofert) oraz łączyć produkty na podst. nr ean lub na podst. parametrów. Niestety nie działa. Zauważyłem, że w momencie próby ręcznego połączenia z produktem za pomocą wyszukiwarki np po numerze EAN wybieram produkt z innej kategorii (po zaznaczeniu "tak, chcę wyszukać we wszystkich kategoriach"), jednak EU nie zmienia wtedy kategorii produktu po połączeniu produktu. Może to jest przyczyną problemu?

Niestety wiele ofert muszę wznawiać z uwagi na połączenie z systemem do aktualizacji cen i stanów. Czy to błąd po stronie API? Czy jest opcja temu zaradzić?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
trzeba zaktualizować aukcje na allegro przed wznowieniem.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rox0r
Posty: 61
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: rox0r »

Tak też próbowałem - nie pomaga. 
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: KD9 »

trzeba zaktualizować aukcje na allegro przed wznowieniem
Tak też próbowałem - nie pomaga
Chyba coś nie tak aktualizujesz, jeśli oferta z tymi samymi parametrami wystawia się, a nie chce się wznowić, to znaczy że jednak parametry nie zostały zaktualizowane. Na pewno w ten sposób aktualizujesz?
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (21.36 KiB) Przejrzano 1272 razy
rox0r
Posty: 61
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: rox0r »

Dokładnie robiłem to w sposób pokazany wyżej. Mam najnowszą wersję EU. Wydaje mi się, że jest coś nie tak po stronie API Allegro. 

Generalnie jest tak, że pomimo połączenia z produktem są pewne pola, które można uzupełnić ręcznie. Jednak jeżeli wpiszę w to pole inną wartość niż sobie produktyzacja "życzy" to pojawi się błąd. Nieprawidłowa wartość pola x w parametrze "Model" jest "C330", a powinno być "Monitor C330 plus" itp. Wówczas da się taką ofertę tylko wystawić, nie da się wznowić dopóki sam nie wpiszę tej wartości w polu obowiązkowym, jaki sugeruje api allegro w zwracanym błędzie. 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: PhotoSoft »

Jak Pan wpisze tą wartość to trzeba jeszcze zaktualizować zakończoną aukcję - najlepiej produkt Allegro oraz parametry kategorii i musi dać się wznowić, skoro można ją wystawić.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rox0r
Posty: 61
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:23
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z produktyzacją - pomimo połączenia z produktem, oferta nie wznawia się wskutek błędu.

Post autor: rox0r »

Zaktualizowałem parametry kategorii oraz dodatkowo produkt allegro - dla części ofert to zadziałało.

Jednak teraz widzę kolejny problem. Dysk SSD połączony z produktem (były dwa do wyboru). W polu pojemność z automatu jest 1 TB (nie da się tego parametru zmienić po połączeniu z produktem. Próbuję wystawić (tak wystawić, nie wznowić) produkt i: "W polu Pojemność występuje 1 TB - Bad request." Ten problem występuje wtedy, gdy w danym parametrze jest lista wyboru i wpisze się ręcznie wartość, która już istnieje w liście rozwijanej. Koło się zamyka i finalnie nie można wystawić oferty.

Ok kombinowałem dalej, poszukałem ten sam produkt po product number (kod producenta) - MU-PE1T0K/EU - znalazło dysk w prawidłowej już kategorii - ma prawidłowe parametry oprócz jednego - NR EAN jest inny... (nieprawidłowy, bo ten produkt ma inny ean). 

Ta produktyzacja to taki ściek, że nie wiem jak sprzedawcy to ogarną 1 sierpnia - wtedy wymagane jest 100% połączenia z produktem w kategorii elektronika.
ODPOWIEDZ