Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Dostępna integracja eBay!

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
asmus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Dostępna integracja eBay!

Post autor: asmus » 11 gru 2019, 12:17

Od kilku lat używamy w naszej firmie EasyUploadera. To dzięki niemu rozpoczęliśmy automatyzację związaną z Allegro.

W zeszłym roku rozpoczęliśmy proces migracji aukcji z Allegro do niemieckiego eBaya. Opracowaliśmy kilka modułów (pół-automatycznych), które powodują, że możemy migrować na eBay. Jest to zestaw kilku narzędzi.

Na niniejszym forum chciałbym spytać użytkowników, czy byliby zainteresowani skomercjalizowaniem tego produktu, który jest u nas zamknięty. Brakuje elementów, które nam nie są potrzebne - np.
  • kwestie logowania i bezpieczeństwa
  • obsługi większości kategorii aukcji (handlujemy częściami komputerowymi - i te tylko zostały 'rozpracowane')
  • nie mamy obsługi formatowania tekstu. Chwilowo jest nam to zbędne - bo mamy jeden własny 'szablon'
  • nie jest to rozwiązanie cloudowe. Rezyduje na naszych serwerach wewnątrz firmy.
  • wszystko rozbite jest na małe elementy, nie ma spójności.
  • kilka pomniejszych jak spełnianie wszelkich wymogów eBay w kontekście wypełniania wymagań by być tam (analogicznie do allegro) 'SMART' / 'Super Sprzedawcą'

Co obecnie potrafi 'SystemO':
  • migrować aukcje z ręcznie wyselekcjowanymi kategoriami (nieco dłubaniny w excelu)
  • automatycznie zbierać zamówienia z eBay
  • automatycznie generować faktury na podstawie zamówień z eBay
  • automatycznie drukować list przewozowy z naniesionym na nim zamówieniem. Na liscie przewozowym sa rozne kody kreskowe. Wskanowanie odpowiedniej sekwencji zmienia stan listu na 'spakowany'. (wrzuciłem do załącznika przykładowy list oraz to jak wygląda strona www ze statusami paczek).
  • zdejmować z Allegro produkty w chwili zakupu tego samego produktu na eBay
  • automatyczny wydruk zamówień: w momencie, gdy klient zapłaci za produkt na eBay to mamy tak ustawioną drukarkę, że drukuje automatycznie parę - zamówienie i fakturę.

Jeśli chodzi o statystyki to wygląda to bardzo zachęcająco:
  • 2019-12-11: Na allegro mamy 8691 aukcji. Na eBay 1490.
  • SPRZEDAŻ Listopad: Nie chcę publicznie podawać ilości sprzedanych produktów. Zgodnie z tym co widzę to na eBay mieliśmy około 33% tego co na allegro. Zauważcie, że na eBayu jest prawie 6x mniej produktów.

Dla higieny i bycia fair play: w naszej ocenie po wystawieniu wszystkich przedmiotów ilość sprzedaży na eBay będzie około 120% tego co na Allegro. Miesiąc listopad był wyjątkowy - wrzuciliśmy dość dużą ilość niedrogich przedmiotów by konto na eBay zyskało więcej pozytywów. Sami dopiero uczymy się jak działa eBay. Mieliśmy przygody z Pocztą Polską (paczki przetrzymywane 2 tygodnie w PL), DPD, otwieranie działalności gospodarczej w DE i inne. Mamy cały know-how z tym związanym - łącznie z kwestią optymalnych cenowo wysyłek.

Pisząc wprost:
  • czy jesteście zainteresowani takim produktem? jeśli TAK - zostawcie taką informację, pozostawcie kwotę, którą bylibyście wstanie płacić miesięcznie za taki produkt rozszerzający możliwości EU.
  • zastanawiam się także nad zbiórką pieniędzy na ten projekt np. na kickstarterze. Byliby tu zainteresowani wspierający?
  • jestem/ jesteśmy otwarci na stworzenie dedykowanego rozwiązania tylko dla 1 firmy (byłoby to szybsze od stworzenia 'ogólnej' wersji)
  • demo-room jest w Bydgoszczy.
  • zainteresowanym mogę podać loginy na Allegro i na eBay.

pozdrawiam,
Tomasz DEKA
0048 609 596 555
Załączniki
statusy_paczek.png
list_example.png

Krystian
Podziękował: 1 raz

Re: Dostępna integracja eBay!

Post autor: Krystian » 12 gru 2019, 20:53

Brzmi zachęcająco, fajna opcja, ale dla mnie nie na teraz. Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał i w przyszłości będę mieć możliwość go używać.

Michal87
Podziękował: 0

Re: Dostępna integracja eBay!

Post autor: Michal87 » 23 lut 2021, 12:36

Witam, jestem zainteresowany taka integracją. Mozna prosic o wiecej informacji na temat działania i ceny? Kontakt meilowy do Pana?

ODPOWIEDZ