Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Pakowani towaru minimalizacja pomyłek

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
krzysiekor
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Pakowani towaru minimalizacja pomyłek

Post autor: krzysiekor » 19 sty 2021, 12:46

Tak jak w temacie jak sobie radzicie jak macie system żeby uniknąć pomyłek jak to u was wygląda 
pozdrawiam
Krzysztof 

krzysiekor

Re: Pakowani towaru minimalizacja pomyłek

Post autor: krzysiekor » 20 sty 2021, 11:32

Nikt nie chce się podzielić swoim sposobem pakowania 

audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: audiomaxsiedlce » 20 sty 2021, 23:47

Nie chodzi raczej o brak chęci podzielenia się, tylko widocznie wszyscy zapracowani jesteśmy. Dla mnie początek roku to masakra zwroty, reklamacje, remanenty etc.
A i ludzie jacyś tacy za-Covidowani, czepliwi, szukają dziury w całym.
U nas to wygląda w prosty sposób, ponieważ od lat bazujemy na Eanach.
A teraz od czasu kiedy Eany można drukować na liście wysyłkowej to "cacy" jest, nie wiem czy więcej można czegoś chcieć :D
1. zbieram towar, układam w kolejności listy.
2. rozcinam listy wysyłkowe In Postu na 4 "kupki" z pocztą czy kurierką podobnie.
3. i jazda  :lol:
Do błędów w pakowaniu nie dochodzi, bo rzadkością jest pakowanie kilkunastu płyt w jedną [no a jeżeli już, to każda paczka dwa razy jest sprawdzana aby towar był zgodny z Eanami].
Chociaż powiem, że ostatnio chyba po wysiadce przedświątecznej ja sama straciłam czujność bo chciałam pomóc swojej bardzo skrupulatnej osóbce / współpracownicy i wtryniłam się zamieniając listy przewozowe krzyżowo. Szczęściem mili Panowie wymienili się paczkami, bo był to ten sam Paczkomat w tej samej miejscowości. A to fart  :)
Pozdrawiam
Joanna

roeauto

Post autor: roeauto » 21 sty 2021, 08:10

U nas wygląda to tak.
Rozdzielamy zamówienia na:
Poczta
Inpost kurier
Paczkomaty
Paczkomaty Smart
Potem drukujemy listy wysyłkowe dla wszystkich powyższych dostawców.
Następnie drukujemy wszystkie listy przewozowe.
Później wszystkie paragony.
No i potem zaczynamy pakowanie zaczynając od poczty bo kurier z poczty przyjeżdża wcześniej.
Półki z towarami mamy dookoła stołów pakujących tak więc towar z półek jest zbierany na bieżąco.
Niestety i tak przy 150-300 paczek dziennie dochodzi do pomyłek (jedna lub dwie max na dzień).

rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: rafalleczek » 21 sty 2021, 09:19

To coś dużo 1 - 2 dziennie :-) Mi takie ilości 150 - 200 paczek szły przed świętami  i jak dla mnie ten czas to był armageddon :-). Przez cały miesiąc zdarzyły się 2 pomyłki . Normalnie, tzn w okresie poza świętami prawie się nie zdarzają. Towar mam opisany kodami - kody wpisane w sygnaturę. Zdarza mi się prawie codziennie że są paczki po kilka, kilkanaście szt. Najpierw odszukuję towar właśnie po kodach, następnie przy kompie tak aby mieć podgląd na to co pakuję wybieram rzeczy z wózka spoglądając na miniaturkę (czasami trzeba powiększyć aby mieć pewność że na pewno pakuję dobry np kolor) i układam na stole (na koniec zliczenie sumy szt z tym co pokazuje EU) ,następnie  F12 czyli wydruk etykiety i paragonu i kupka do spakowania gotowa.

Pozdrawiam

RZ

Septim
Podziękował: 0

Post autor: Septim » 07 kwie 2021, 13:56

My mamy taki sposób : drukujemy listy zamówień z podziałem na przewoźników, dodatkowo sa listy produktów . Do każdej listy zamówień zbieramy produkty pod miejsce do pakowania , następnie druga osoba sprawdza czy są wszystkie produkty. Jeżeli się wszystko zgadza przechodzimy do pakowania a jak coś zostanie szukamy gdzie nie zostało coś spakowane. Każdy produkt jest również skanowany czytnikiem kodów. Czytnik jest jedna mniej zawodny niż czynnik ludzki, który zawsze może się pomylić. Jedyny problem jaki moze się pojawić u nas to w przypadku naklejania etykiety. Aczkolwiek na szczęście taka sytuacja sie nie zdarzyla.
Zastanawialismy się w firmie również nad zamontowaniem monitoringu. 

dmatrade
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: dmatrade » 07 kwie 2021, 14:57

Dajcie proszę znać w jaki sposób skanujecie każdy produkt czytnikiem w powiązaniu z EasyUploaderem i sprawdzacie czy nie ma pomyłki ?

ODPOWIEDZ