Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Faktura Korekta

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
Ledtechnic
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Faktura Korekta

Post autor: Ledtechnic » 09 sie 2019, 13:51

Witam serdecznie!
Od długiego czasu wystawiamy faktury z programu. Ale nie wiemy jak sobie radzić z Korektami, żeby widniały w JPK.
Nie znam się na księgowości ale chciałbym się dowiedzieć jak sobie z tym radzicie przy wystawianiu faktur z tego programu.

Czekam na informacje
Pozdrawiam Maciej

rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Faktura Korekta

Post autor: rafalleczek » 09 sie 2019, 16:10

Witam. W u mnie JPK wysyła księgowy. Ja mu wysyłam plik z Easy a on go zaczytuje  , sprawdza, dodaje resztę i wysyła do skarbówki. Wiem że samemu także można za pomocą różnych programów (również tych darmowych) wysyłać pliki i dodawać do nich np korekty ale tego nie testowałem. 

Pozdrawiam

RZ

mexan
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Post autor: mexan » 12 sie 2019, 22:01

Kiedyś korzystaliśmy z efaktury.org, ale musisz niestety dogadać się z księgowością, aby dopasowywali korekty do faktury i generowali JPK
Pozdrawiamy Zespół Mexan

atosmeble_pl
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: atosmeble_pl » 11 paź 2021, 22:45

Witam jak zrobić korektę faktury i zwrot do paragonu ?

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 13 paź 2021, 16:07

Witam,
trzeba to zrobić ręcznie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Hunter209
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Hunter209 » 14 paź 2021, 10:00

Kiedyś już podejmowałem temat. Niestety program nie daje możliwości wystawienia FVK a szkoda, bo trzeba wykupować dodatkowe abonamenty w innych programach typu księgowość online tylko do wystawiania korekt i bawić się ręcznie. Niestety ja usłyszałem, że funkcja nie będzie dodana bo nie.

Ja korzystam z fakturowania ING Księowość, mam za darmo z kontem firmowym. Brak u nich integracji z Allegro, więc FV wystawiam w Easyuploader, a korekty w ING. Oczywiście sprawa się komplikuje, bo nie wystawię korekty w systemie ING do faktury której tam nie ma, więc najpierw muszę wystawić FV ustawiając jej ręcznie numer tożsamy z tym z faktury ING a dopiero potem wystawić korektę. Jak pisałem wyżej... trzeba się pobawić no ale cóż.
Do księgowości wysyłam JPK z EU i JPK z ING, a księgowość sobie już to ogarnia sama.

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 15 paź 2021, 10:03

Przemyślę możliwość dodania opcji korekty 8-)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 15 paź 2021, 10:21

O o - fajnie by było . Ja robię z Subiekta ale tak jak pisał poprzednik aby zrobić korektę trzeba najpierw wprowadzić FV. Powoduje to u mnie trochę zamieszania ze zdejmowaniem towarów i stratę dodatkowego czasu - korekta z EU była by zatem bardzo pożądana.

Pozdrawiam
RZ

Hunter209
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Hunter209 » 18 paź 2021, 20:57

Byłbym wdzięczny za funkcję FVK, dostrzegam coraz więcej zakupów, które są potem częściowo zwracane tylko po to, żeby dobić do 40zł i nie płacić za wysyłkę w smarcie. Nie wiem, czy nabywcy w ogóle sobie zdają sprawę jak takie zwroty robią nam bałagan w papierach i dokładają niepotrzebnej pracy.
Szczytem ostatnio było jak klient kupił u mnie towar za ponad 40zł a potem zwrócił większość, zostawiając sobie rupieć za 1zł. Najpierw babrałem się na magazynie z pakowaniem paczki, potem bawiłem się z fakturą korygującą a na sam koniec i tak allegro zdarło ze mnie 0,99zł dopłaty do paczki smart. Strata czasu i pieniędzy.

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 19 paź 2021, 08:27

Nabywcy są rodem z 500+ nie zdają sobie sprawy że płacą lub kiedyś za to zapłacą.  Darmowe przecież nic nie jest.  Za te odsyłania przecież ktoś płaci - tzn płacą wszyscy tylko nie wszyscy to widzą :-)  .  Zacytuję tu Annę Jantar " Nic nie może darmo trwać :-) "

Pozdrawiam

Za ten post autor rafalleczek otrzymał podziękowanie:
cbpawex (19 paź 2021, 10:58)
RZ

ODPOWIEDZ