Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

polska wygasza usługę poczta firmowa

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
kris
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: polska wygasza usługę poczta firmowa

Post autor: kris » 18 maja 2018, 12:04

Mi głównie zależy na poleconych. Mam bardzo małe paczki, większość to koperty. Do tej pory 90% przesyłek szło firmowymi poleconymi.
Teraz zwykłe polecone nie dość, że drogie to jeszcze bez vatu przez co tak naprawdę vat trzeba doliczyć.

malgolas
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: malgolas » 18 maja 2018, 15:52

Alternatywą może być inpostowa minipaczka allegro. Nic innego chyba nie znajdziesz w dobrej cenie. Ja przynajmniej dla swoich potrzeb nie znalazłem.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

audiomaxsiedlce
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: audiomaxsiedlce » 18 maja 2018, 17:58

@kris
a może warto ponegocjować z pocztą i przejść na Pocztex 48 - u nas też w przewadze są małe wysyłki ale mamy uśrednioną cenę dla paczek do 30 kg 6,5 zł netto ale przynajmniej jest to oVATowane. Wyleczyliśmy się z wysyłek bez Vatu, bo na paragonie czy frze, koszt wysyłki musisz wystawić z Vatem, więc dokładasz do interesu. A minipaczka Allegro, niedługo może zniknąć z oferty i doręczalność mają kiepską, dużo nerwów kosztuje nas tłumaczenie Klientom, że kurier może zostawić przesyłkę w POK lub w "sklepie mięsnym" :D
Pozdrawiam
Joanna

Zielu
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Zielu » 21 maja 2018, 08:18

Co do minipaczki to kiedyś wymyśliłem takie fajne zdanie, które zamyka "gęby" klientom, którzy żądają od nas nie wiadomo czego przy wysyłce mini paczki.

"Niska cena usługi przekłada się na niską jakość jej wykonania i ograniczone do minimum procedury doręczenia paczki".
Jeśli komuś przyda się ten tekst to zachęcam do korzystania :P

Mi się wydaje, że niestety mini paczka tak szybko nie utonie ze względu na klientów pokroju "PROSZĘ O SZYBKĄ REALIZACJĘ BO CHCĘ TOWAR NA WCZORAJ, ALE MIMO WSZYSTKO WYBIORĘ NAJTAŃSZĄ I NAJGORSZĄ FORMĘ WYSYŁKI!"
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 21 maja 2018, 10:46

"Niska cena usługi przekłada się na niską jakość jej wykonania i ograniczone do minimum procedury doręczenia paczki".

W podobny sposób tłumaczę swoim Klientom, ale co to Klienta obchodzi on kupił towar i zapłacił za doręczenie na adres, a InPost często przekierowuje przesyłkę do POK lub innego punktu typu np. sklep z mięsem :lol:
Ostatnio miałam przypał z Klientem, gdzie zostawiono mu paczkę 5 km od miejsca zaadresowania. Wystarczyło "pocisnąć" InPostowi na tablicy FB, użyłam formy "Klient jest bez nóg" i w godzinę doręczono mu paczkę :)
Pozdrawiam
Joanna

kris

Post autor: kris » 21 cze 2018, 08:24

Czy ktoś już doszedł do tego i czy jest to możliwe aby nadawać pakiety ecommerce (https://ecommerce.poczta-polska.pl/pl/o ... -ecommerce) z konta firmowego? Problem polega na tym, że numery nadania są już na opakowaniach i trzeba je ręcznie przepisywać do formularza i nadawać z konta EN dla indywidualnych. Dodatkowo skoro jest to usługa dla indywidualnych trzeba by stać w kolejce do nadania paczek.
W koncie firmowym można sobie nadać początkowy numer przesyłki bo numery idą po kolei i wtedy to by miało jakiś sens ale tej usługi nie ma dla firmowych. Jakieś pomysły?

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 21 cze 2018, 09:19

Nie korzystam z tej formy przesyłek, wszystko nadajemy Pocztexem 48.
Ale aby móc szybko wprowadzać numery i aby nie było błędów, proponuję usprawnić sobie pracę skanerem / czytnik barcodów , a może jeszcze do innych rozwiązań posłuży :)
Korzystam już od kilku lat, i sprawuje się super, tani, wygodny, u mnie działa na 5-7m w odległości od komputera.
https://sklep.hdwr.pl/pl/p/Laserowy-czy ... uwQAvD_BwE
Pozdrawiam
Joanna

kris

Post autor: kris » 21 cze 2018, 09:50

Nie ma takiej możliwości abym do każdej przesyłki skanował kod kreskowy. Zajmuje to za dużo czasu.

marr
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: marr » 21 cze 2018, 10:05

Można wiedzieć ile płacisz za pocztex48?
Są jakieś inne opcje za ok 5zł netto do 1kg?

Chyba trzeba będzie podpisać umowę z pocztą, choć 2 lata temu wysłałem im zapytanie i miał dzwonić przedstawiciel, do tej pory nie dał rady :))

kris

Post autor: kris » 21 cze 2018, 11:31

Ponoć w niedługim czasie ma być paczka ecommerce w aliasie z allegro. Czekam z niecierpliwością.

ODPOWIEDZ