Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Podwyżka InPost Allegro

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Podwyżka InPost Allegro

Post autor: audiomaxsiedlce » 05 lip 2018, 10:55

Od poniedziałku 9 lipca wchodzą nowe cenniki usług paczkowych Allegro-InPost.
Nic innego raczej nie pozostaje nam, jak wygenerowanie hurtem wszystkich listów przewozowych [zapisanych w systemie] przed tą krytyczną datą, a skoro ważne są miesiąc, to InPost musi je przyjąć :)
Czy ja dobrze układam sobie w "autostradzie" mózgu ? :lol:
Ciekawa jestem czy odświeżenie cenników na Allegro pójdzie gładko, czy znowu masę błędów będą mieć, jak to zwykle u nich.
To kolejny NIEfajny ruch, kupione przed 9 lipca, my wysyłamy np.10 i znowu w plecy :oops:
Pozdrawiam
Joanna

Marcinos
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podwyżka InPost Allegro

Post autor: Marcinos » 05 lip 2018, 18:52

Trzeba do ogarnąć najlepiej do soboty. Ja mam w połowie ofert odpięte cenniki allegro, będzie zabawa w szukanie ofert z minipaczką, bo paczkomaty mam na swoją umowę. Wszystko co od zmiany cennika się sprzeda to będzie dodatkowym zyskiem do poniedziałku.
Niestety sprzedaż siadła od wczoraj.

malgolas

Post autor: malgolas » 05 lip 2018, 22:18

Joasiu, wg komunikatu od jutra (6go) możesz dźwignąc ceny na paczkomaty w swoich cennikach. Nowa cena natomiast wchodzi od poniedziałku po stronie Inpostu. Czyli jakby przez te 3 dni zarabiamy kilka groszy extra na paczce :D
Mam nadzieję, że tak żywotna zmiana pójdzie gładko, a nie jak zwykle rozwali obie firmy na tydzień.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 06 lip 2018, 00:03

@malgolas
wiesz ja zarabiać na ludziskach w ten sposób nie chcę ale nie chciałabym też dokładać ;)
A boję się, że zanim zmiany przetworzą się na tym ALLE-Źle [nie pamiętam kogo cytuję ale podoba mi się bardzo, w końcu coś ukradłam :lol: ], to nie wiem czy poniedziałek powita nas prawidłowymi cennikami.
Więc do pracy RODACY, kolejny weekend "gonimy króliczka" :roll:
Pozdrawiam
Joanna

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 06 lip 2018, 00:13

ale na koniec dnia wpadł mi artykuł, może tu coś :) się zmieni
https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14513
Pozdrawiam
Joanna

Marcinos

Post autor: Marcinos » 06 lip 2018, 06:47

audiomaxsiedlce pisze:@malgolas
wiesz ja zarabiać na ludziskach w ten sposób nie chcę ale nie chciałabym też dokładać ;)
A boję się, że zanim zmiany przetworzą się na tym ALLE-Źle [nie pamiętam kogo cytuję ale podoba mi się bardzo, w końcu coś ukradłam :lol: ], to nie wiem czy poniedziałek powita nas prawidłowymi cennikami.
Więc do pracy RODACY, kolejny weekend "gonimy króliczka" :roll:
Taaa, gonimy, tylko że allegro nie odblokowało cennika na alle-inpost. :evil:

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 06 lip 2018, 08:07

Jak wiele spraw na tym świecie jest niezrozumiałe, to w przypadku tego Alle-zła, powiedzą dzień 06-07- trwa, do 23: 59, więc mamy trwać jak przyczajony tygrys na ukrytego smoka?.
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego na All wszelkie zmiany są wprowadzane nie, od 1 czyli początku miesiąca, tylko sypią datami w środku miesiąca.
Tłumaczę sobie to „cwaną” socjologią buisnesu. Jakby padła data 1-07 czy 1-08, to nasz mózg dłużej pamięta takie daty. A w przypadku tych, które są stosowane przez nich, to szybciej zapominamy i idziemy dalej.
Ach, ulepili nas nieźle.
:evil:
Pozdrawiam
Joanna

LERAM

Post autor: LERAM » 06 lip 2018, 08:17

Czy może ktoś orientuje się jak w cennikach dostaw na EU zwiększyć cenę? :) Czy to jest jakoś zależne od Allegro i dopiero gdy oni odblokują to będzie można zmienić to w EU?

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 06 lip 2018, 08:58

wszyscy czekamy, aż All-Pan i Władca się obudzi, odpisali "dzisiaj, zgodnie z planem, udostępnimy możliwość edycji cennika.", a, że dzień trwa do 23;59, więc my jako "sługuski" mamy uzbroić się w cierpliwość i czekać na ich pierdnięcie :evil:
Pozdrawiam
Joanna

LERAM

Post autor: LERAM » 06 lip 2018, 09:38

hmm czy wtedy w EU automatycznie zadziała ta opcja czy potrzebna będzie aktualizacja?
Orientuje się ktoś czy jeżeli ktoś zamówi minipaczkę w niedzielę po starej cenie to w poniedziałek będę mógł jeszcze mu wysłać po cenie sprzed aktualizacji cennika?

ODPOWIEDZ