Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Podwyżka InPost Allegro

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Podwyżka InPost Allegro

Post autor: audiomaxsiedlce » 08 lip 2018, 23:45

Wygenerowałam sobie na "zaś" etykiety, nawet te, które będę wysyłać np.za tydzień czy dwa, bo takie mam czasy wysyłek na niektóre tytuły, policzyło mi ze starymi stawkami.
Popatrzyłam na swoją konkurencję, to też zastanawiam się czy "piorą kasę", czy lubią dokładać :shock:
Ale z drugiej strony, to ich sprawa.
Ja ostatnio zrobiłam analizę pobrań i kalkulator pokazał, że jak mam mieć niewiele ich a w tym kilka nieodebranych, to wychodzę na zero albo nawet dokładam, więc zrobiłam delete i nie zauważam aby sprzedaż drastycznie spadła.
To, że minipaczka została zmieniona i kurierzy maja obowiązek teraz dostarczyć na adres, to dobrze, bo z tym "tworem" najwięcej problemów było zawsze.
Pozdrawiam
Joanna

Zildijan
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Zildijan » 08 lip 2018, 23:51

Chyba wszyscy tak robią, bo mi zawiesiło się na pierwszej przesyłce.

---

W sumie to żadnej nie mogę nadać: błąd "Odwołanie obiektu ......"

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 09 lip 2018, 09:20

@ Zildijan
:lol: :lol: :lol: :lol:
miałam tego trochę, więc mea culpa :D
ale ciekawa jestem jak pobierają się opłaty do InPostu za przesyłki z wczoraj i wcześniej, czy ewentualnie InPost był taki "dobry" i zrobił ustawienie na stare ceny ?
Pozdrawiam
Joanna

PhotoSoft
Administrator
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 09 lip 2018, 10:03

audiomaxsiedlce pisze:Super :) Panie Marcinie dziękujemy raczej wszyscy :)
Przez noc przez Hurtową Edycję wybranych Inpostów przerobiło się ponad 5 tys. aukcji, więc kiedy reszta.
Proszę bardzo :) Muszę popracować nad optymalizacją edycji kosztów dostawy, bo stanowczo za wolno działa...
Zildijan pisze:W sumie to żadnej nie mogę nadać: błąd "Odwołanie obiektu ......"
Błąd nadal występuje? Mogło coś pójść nie tak przy edycji aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 09 lip 2018, 10:24

Proszę bardzo :) Muszę popracować nad optymalizacją edycji kosztów dostawy, bo stanowczo za wolno działa...
temat godny dopracowania ;) , bo nie wiem czy Poczta Polska po podpisaniu umowy z Allem za 8 zł długo pociagnie. tym bardziej, że sortownia w Warszawie leży na maxa [brak ludzi do pracy].
A teraz jak InPost zrobił krok, to już strach bać się jak inni operatorzy lawinowo pójdą za ciosem, a paliwo i koszty utrzymania nie maleją, więc słodko i tanio to już było ;)
Pozdrawiam
Joanna

Zildijan

Post autor: Zildijan » 09 lip 2018, 10:50

PhotoSoft pisze:
Zildijan pisze:W sumie to żadnej nie mogę nadać: błąd "Odwołanie obiektu ......"
Błąd nadal występuje? Mogło coś pójść nie tak przy edycji aukcji.
Błąd dziś nie występuje, ale coś musieli zmienić ponieważ nie mogę nadać paczki gdy jest za długa treść w uwagach (błąd ... reference too long ...)
Muszę ręcznie skrócić treść w polu uwagi.
Wcześniej po prostu ucinało długą treść.

PhotoSoft
Administrator
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 09 lip 2018, 13:09

Jeśli wprowadzili jakiś limit to mogę to rozwiązać po stronie EU ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Zildijan

Post autor: Zildijan » 09 lip 2018, 14:12

Już nadaje się normalnie. W zasadzie InPost zawsze ucina Uwagi do 27-29 znaków. Szkoda, że nie umieszcza większych ilości znaków.
W tej przesyłce gdzie był błąd miałem w uwagach aż 2 tytuły aukcji, widocznie to przekroczyło jakiś limit.

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 09 lip 2018, 16:09

proponuję przefiltrujcie sobie swoje aukcje po cenie 7,20 za dostawę, bo podczas zmiany nazwy z minipaczka na minikurier, wróciło mi ponad 3 tys. aukcji ze starymi cenami. Nie wiem gdzie nastąpił błąd ale wczoraj po odświeżeniu na Allegro status wszędzie był ok.
Pozdrawiam
Joanna

Zielu

Post autor: Zielu » 09 lip 2018, 16:53

Ale w EU też się zmieniło z powrotem na 7,20? Bo jeśli tylko na allegro, to w EU będzie ciężko przefiltrować te aukcje.

Pamiętam, że gdy cena podskoczyła z 3,90 na 7,20 mieliśmy taki problem, że na około 30% aukcji cena się nie zmieniła, mimo prawidłowego statusu w EU. Może nie zdążyło przed wznowieniem czy coś, w każdym bądź razie sprzątaliśmy po tym przez kolejne kilka miesięcy sukcesywnie wyciągając takie transakcje z zestawień. Z poziomu EU nie dało się zidentyfikować tych aukcji, bo w szablonie cena była prawidłowa, tylko allegro nie przemieliło cennika...

Ewentualnie może być też problem w sposobie jakim to robiłaś. Edytowałaś cały cennik w szablonie i zrobiłaś aktualizację aukcji z tym cennikiem, czy Hurtowa edycja -> Koszty dostawy i w tym okienku zmieniałaś ceny konkretnych form dostawy?
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

ODPOWIEDZ