Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Allegro Paczkomaty i naliczanie karnych opłat

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
GemmINI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Allegro Paczkomaty i naliczanie karnych opłat

Post autor: GemmINI » 30 lis 2018, 09:07

Witam wszystkich,

Od niedawna ustawiłem w ofertach możliwość korzystania z przesyłek Allegro Paczkomaty i w tym tygodniu otrzymałem do zapłaty kary za przekroczenie gabarytu i wagi przesyłek. Przy pierwszej dopłacie - sam gabaryt 25zł kary - zastanawiałem się czy może faktycznie nie ustawiłem "B" zamiast "C". Wczoraj dostałem karę do zapłaty 225zł za przekroczenie wagi i gabarytu. Paczka ważyła około 10kg i ustawiłem "C". Zadzwoniłem do klienta czy odebrał paczkę z paczkomatu bo skoro przekroczyła rozmiar "C" to nie powinna się zmieścić w szafce. Klient potwierdził, że wyjął paczkę z paczkomatu i że w żaden sposób nie ważyła ona ponad 25kg. Sprawdziłem od razu pierwszą karną przesyłkę i nie ma możliwości aby paczka przekraczała gabaryt "B".

Nie przypominam sobie abym wcześniej miał jakieś korekty gabarytów. Dopiero przy ustawieniu Allegro Paczkomaty pojawiły się takie problemu.

Zadzwoniłem na infolinię. Złożyłem reklamację i czekam. W zasadzie to nie mam żadnego dowodu na to, że paczki są zgodne z ustalonymi gabarytami.

Czy zdarzyło się Wam coś takiego?

Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Allegro Paczkomaty i naliczanie karnych opłat

Post autor: Zielu » 30 lis 2018, 09:48

Jeśli logowałeś się w ostatnim czasie na managera paczkomaty, to wyświetlał się wielki komunikat, że inpost zacznie naliczać kary nie tylko za przekroczenie gabarytu mimo zadeklarowanego mniejszego, ale też za zadeklarowanie większego gabarytu a wysłanie mniejszego.

Czyli działa to teraz w obie strony.

I wiesz, że gabaryt to nie tylko waga, ale też wymiary? I w sumie bardziej tego się czepiają.
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

GemmINI

Post autor: GemmINI » 30 lis 2018, 10:47

Tylko w przypadku paczki o gabarycie "C", a taka została wysłana, przekroczenie rozmiarów powinno skutkować tym, że przesyłka nie zmieści się do skrytki a klient wyjął paczkę z paczkomatu. Za przekroczenie gabarytu jest dopłata 25zł. Ale według informacji która się wyświetla tylko za przekroczenie rozmiarów "C". O przekroczeniu mniejszych gabarytów nie znalazłem wzmianki a jedna ukarana paczka była "B".
Zgodnie z komunikatami za przekroczenie wagi 30 kg dopłata jest 200zł. To co wysłałem ważyło ok 10kg i zmieściło się w paczkomacie. Zasadniczo większość paczek można obciążyć dodatkowymi opłatami. Paczka jest prostopadłościanem i wystarczy przekręcić ją na inny bok i już teoretycznie nie zmieści się w skrytce.
Dopuszczałem możliwość pomyłki w doborze gabarytu ale kara w wysokości 225zł za gabaryt i wagę utwierdziła mnie w przekonaniu że to próba niesłusznego nałożenia kary. Jak na razie skuteczna bo rozliczam się przedpłatami i aby nadać kolejne paczki musiałem dokonać wpłaty.
Dlatego zadałem pytanie czy komuś się to zdarzyło.

Zielu

Post autor: Zielu » 30 lis 2018, 10:52

Nie wiem, nas już od dłuższego czasu nie ukarali, więc ciężko stwierdzić co nie pasuje im w Twoich paczkach :p
Pozdrawiam,
Paweł Z.

Forst-pl

Post autor: Forst-pl » 30 lis 2018, 14:23

Sprawdziłem jak to wygląda u nas. W tym miesiącu pojawiły się dopłaty do dwóch paczek. :|

Jeśli dopłata będzie za to że gabaryt A jest gabarytem B to pakowanie paczkomatów będzie bardzo uciążliwe. Teraz z automatu mamy ustalony gabaryt A i tyle, pakujemy wszystko jak leci.

Jeśli podczas pakowania wyjdzie nam gabaryt B a nie A to nie mamy możliwości edytowania etykiety :(
Trzeba by najpierw pakować, mierzyć wysokość a potem etykieta z odpowiednim gabarytem. To wydłuży proces pakowania :(

Inpost idzie w zła stronę...

Zildijan
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 03 gru 2018, 00:03

W razie gdyby ktoś chciał usunąć z cennika paczkomaty, to przy aktualizacji trzeba dodatkowo zaznaczyć "dodatkowe parametry" inaczej z jednych aukcji usunie paczkomaty z innych nie. Albo jakiś błąd allegro, ale coś się zmieniło od niedawna.

My po tym poście nerwowo czekamy na Fakturę VAT na InPostu. Wszystko u nas leci na B, a bywają koperty, które powinny być pod A. Niektóre firmy kurierskie od niedawna zaczynają być nieprzyjazne do swoich klientów (DPD, InPost, Geis). Niestety na paczkmaty nie ma skutecznej alternatywy.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

Zielu

Post autor: Zielu » 03 gru 2018, 08:49

Forst-pl pisze:Sprawdziłem jak to wygląda u nas. W tym miesiącu pojawiły się dopłaty do dwóch paczek. :|

Jeśli dopłata będzie za to że gabaryt A jest gabarytem B to pakowanie paczkomatów będzie bardzo uciążliwe. Teraz z automatu mamy ustalony gabaryt A i tyle, pakujemy wszystko jak leci.

Jeśli podczas pakowania wyjdzie nam gabaryt B a nie A to nie mamy możliwości edytowania etykiety :(
Trzeba by najpierw pakować, mierzyć wysokość a potem etykieta z odpowiednim gabarytem. To wydłuży proces pakowania :(

Inpost idzie w zła stronę...
Przecież tak jest od zawsze... Nowością jest to, że chcą karać jeśli gabaryt będzie MNIEJSZY niż deklarowano.
Za to, że gabaryt jest WIĘKSZY niż deklarowano nakładają kary od początku istnienia paczkomatów.
Pozdrawiam,
Paweł Z.

Forst-pl

Post autor: Forst-pl » 03 gru 2018, 10:22

Możliwe że tak jest. Ja tego nie wiedziałem. Sprawdziłem tylko jeden miesiąc.

Forst-pl

Post autor: Forst-pl » 06 gru 2018, 09:13

Podliczyli mnie za miesiąc listopad. 39 x 3.68zł za nieprawidłowy gabaryt. :evil:

malgolas

Post autor: malgolas » 06 gru 2018, 22:37

Forst-pl pisze:Podliczyli mnie za miesiąc listopad. 39 x 3.68zł za nieprawidłowy gabaryt. :evil:
To jakąś zniżkę masz :mrgreen: Nam za takie kfiatki policzyli 25zł za paczkę (10+15). Żeby było śmieszniej gabaryty dajemy realne.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

ODPOWIEDZ