Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Allegro Paczkomaty i naliczanie karnych opłat

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Allegro Paczkomaty i naliczanie karnych opłat

Post autor: audiomaxsiedlce » 07 gru 2018, 01:42

Przyjrzyjcie się rozmowie, może uratujecie swoje ciężko wypracowane pieniądze.

UWAGA DLA TYCH CO WYSYŁAJĄ INPOSTEM ! 3 grudnia INPOST naliczył nam bezpodstawnie dodatkowe opłaty za wysyłki. Gdy do nich napisałem to stwierdzili: "...w systemie bilingowym mogło dojść do nieprawidłowości przy naliczaniu opłat za przesyłki paczkomatowe nadane przed 1 grudnia. Dopłaty, które zostały niepoprawnie naliczone w związku z deklarowanym rozmiarem paczek, zostaną zwrócone na właściwe konto w Managerze Paczek" Dlatego zainteresowanym polecam zapoznać się ze swoim kontem w INPOST.
Komentarze: 2

Allegro z uwagą monitorujemy ten temat i jesteśmy w bieżącym kontakcie z naszym partnerem. Wszelkie przypadki nieprawidłowych naliczeń możecie zgłaszać pod adresem https://inpost.pl/kontakt: "złóż reklamację".

XXXXXXXXXX: Szkoda tylko, że WY jak i WASZ partner nie informujecie o Waszych błędach ! Jak nazwać bezpodstawne zabranie środków z konta danej osoby?? Czy to nie jest aby KRADZIEŻ ????!!!!

M XXXXXXXXXXXXX a dzwon na milicje! [tego gościa robię na różowo, bo to jakiś szpieg]

ToXXXXXXXXXXski MarcXXXXka : Dajesz rudy...

MarXXXXXXzka rudy?!

JoaXXXXXXXk Dzisiaj naliczyli mi dopłatę za 13 paczek wysłanych w zeszłym miesiącu za "Opłata za nieprawidłowy gabaryt paczki Paczkomatowej". Jak mam złożyć reklamację tych wszystkich paczek? Mam wypełniać formularze dla tych wszystkich paczek po kolei?

MarcXXXXXzka JoanXXXXXXjnik nie musisz , bodajze 12 grudnia zwroca wszystkim za ich blad systemu

KatarXXXXXXał JoaXXXXXXXnik fajnie, że masz 13... ja mam chyba ze 100.... ponad 500 zl zniknęło z konta i nie wiadomo czy wróci... a wcześniej też prawie 300 zl.

KatarXXXXchał Allegro nic nie monitorujecie, w żaden sposób nie zareagowaliście na to, że inpost bezprawnie zabrał nasze pieniądze. Sprawa dotyczy setek sprzedawców! A wasz pracownik stwierdzał tylko, że nie możecie ingerować, bo to sprawa inoostu. A na mocy czyjej umowy działamy? To przypadkiem nie allegro ustaliło warunki z inpostem?
Pozdrawiam
Joanna

best_buy_
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: best_buy_ » 02 sty 2019, 15:05

Coś może wyjaśniło się w tej sprawie? Zwrócił Inpost komuś pieniądze?

rafalleczek
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: rafalleczek » 02 sty 2019, 16:07

Mi policzyli 83 przesyłki po 3,67 zł - czyli dopłata za weryfikację paczki przy zmianie gabarytu - różnice w cenach macie pewnie z racji nadawania jako allegro paczkomaty i normalne paczkomaty. Ja nadaję jako allegro paczkomaty, złożyłem reklamację i czekam (w nowym cenniku inpost paczkomaty jest taka dopłata jednak w cenniku allegro paczkomaty inpost takiej dopłaty nie ma, co więcej nie ma tam rozbicia na gabaryt A x B lub C jest tylko informacja o max wymiarach - więc zasugerowałem im że dopłata naliczona jest bezpodstawnie gdyż nawet z ich cenników wynika co innego) . Jak będę miał odpowiedź to się podzielę.
RZ

Zildijan
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 02 sty 2019, 16:08

My otrzymaliśmy odpowiedź, że za błędy gabaryt otrzymujemy 2,99 netto dopłaty (3,67).
Jeżeli jednak InPost błędnie naliczył dopłatę, czyli B to B, a nie C czy A, wówczas należy złożyć reklamację ze wskazaniem paczki.

Jeżeli chodzi o reklamację, to reklamacja (w tym temacie tylko do opiekuna) na inne dopłaty, których być nie powinno została uznana szybko, ale czekamy na zwrot pieniędzy już kilka miesięcy. Opiekun odpisuje, że czekają cały cas na podpis jakiegoś prezesa czy kogoś innego, który jak widać nie chce rozstać się z ukradzionym ciastkiem. W InPost to normalne, na zwrot innej reklamacji czekaliśmy ok roku + sądownie odsetki, więc jak będą większe kwoty to polecam e-sąd lublin.

Może góra w końcu nauczy się szanować swoich klientów, bo ja nie wiem jaki problem ma ten człowiek, co tylko musi podpisać, aby pracownicy zwrócili niepoprawne naliczenia.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

best_buy_

Post autor: best_buy_ » 07 sty 2019, 13:04

Witam
czy ktoś może znalazł sposób na to jak automatycznie wybierać różne formy gabarytu paczkomatu? Czy jest opcja przypisania do danego produktu na Allegro odpowiedniego gabarytu i zaczytania tego przez Easy Uploadera? Jak sobie radzicie z tymi nowymi wymogami Inpostu żeby na etykiecie był ten gabaryt do którego rzeczywiście mieści się paczka?

Zildijan
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 07 sty 2019, 14:02

Wszystko mam ustawione na B w ustawieniach EU.
Podczas nadawania paczki na liście zmieniam gabaryty z B na A lub C, ponieważ wiem jak są pakowane (odzież, obuwie itd.)

Czasami zdarzy się, że nadam B, a widzę, że wejdzie w A, wówczas zegnę odzież tak, żeby nie weszła do A i zakleję taśmą.

Możesz też coś wpakować do foliopaka, jakąś folię bąbelkową itp. aby nawet najmniejsze przedmioty nie weszły do A, lub wysyłać w kartonach.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

rafalleczek
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: rafalleczek » 07 sty 2019, 14:22

Witam. Wiem że magazyn ma opcję Gabaryt dla danego towaru - ale nie testowałem jak ona działa , czy podczas pobierania transakcji EU podstawia ten gabaryt i co w przypadku kilku przedmiotów czy wtedy domyślnie jest wybierany największy - trzeba by było potestować, dam znać jak coś. Ja sam wybieram gabaryt każdorazowo drukując paragon (większość idzie mi w A , który jako nie wybrany jest domyślnie podstawiany) a przy większych rzeczach zmieniam na B lub C.

Pytanie do pozostałych. Jak nadajecie jako zwykłe paczkomaty czy allegro paczkomaty Inpost? Czy ktoś jeszcze zgłaszał swojemu opiekunowi sugestie iż w cenniku allegro paczkomaty nie ma podziału na gabaryty oraz dopłaty za weryfikację i te dopłaty są naliczane bezpodstawnie. Niestety po kilku mailach i wymianie zdań moja opiekunka zamilkła. Reklamacja złożona poprzez www pozostaje bez odpowiedzi a skasowali mi kilka stówek. Zastanawiam się gdzie jeszcze mogę to zgłosić.
RZ

malgolas
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: malgolas » 07 sty 2019, 17:59

rafalleczek pisze:Witam. Wiem że magazyn ma opcję Gabaryt dla danego towaru - ale nie testowałem jak ona działa , czy podczas pobierania transakcji EU podstawia ten gabaryt i co w przypadku kilku przedmiotów czy wtedy domyślnie jest wybierany największy - trzeba by było potestować, dam znać jak coś. Ja sam wybieram gabaryt każdorazowo drukując paragon (większość idzie mi w A , który jako nie wybrany jest domyślnie podstawiany) a przy większych rzeczach zmieniam na B lub C.
Jak w magazynie masz dla danego towaru zdefiniowany gabaryt, to gdy wpadnie transakcja z takim towarem na paczkomat, EU podstawia dla niego gabaryt z magazynu. Tylko dlatego trzymam ten cały magazyn. Nie wiem natomiast jaki gabaryt będzie gdy wpadnie jedna transakcja z towarem np. A i z towarem B. U mnie większość transakcji jest jednotowarowa.
Pytanie do pozostałych. Jak nadajecie jako zwykłe paczkomaty czy allegro paczkomaty Inpost? Czy ktoś jeszcze zgłaszał swojemu opiekunowi sugestie iż w cenniku allegro paczkomaty nie ma podziału na gabaryty oraz dopłaty za weryfikację i te dopłaty są naliczane bezpodstawnie. Niestety po kilku mailach i wymianie zdań moja opiekunka zamilkła. Reklamacja złożona poprzez www pozostaje bez odpowiedzi a skasowali mi kilka stówek. Zastanawiam się gdzie jeszcze mogę to zgłosić.
Ja bym jeszcze uderzył do allergio. W sumie to oni mają umowę z inpostem na te allecosie i oni mogą ustawić inpost do pionu. Bo faktycznie przy allepaczkomatach nie ma podziału na gabaryty, więc kogo to, co zadeklarujesz na nalepce. Byle C nie przekroczyć.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 08 sty 2019, 10:40

malgolas pisze:Nie wiem natomiast jaki gabaryt będzie gdy wpadnie jedna transakcja z towarem np. A i z towarem B.
Gabaryt jest brany z pierwszej albo ostatniej transakcji w zależności od ustawień grupowania.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

scigany

Post autor: scigany » 15 sty 2019, 10:30

w którym miejscu na Liście przedmiotów trwających mogę zaznaczyć na stałe gabaryt do paczkomatu ? w tej chwili recznie to robie przed wyeksportowaniem listy, ale codziennie ta sama czynnosc. na stale mam ustawiony przy generowaniu jeden gabaryt, ale jak wiadomo ostatnio za to naliczają kary.

ODPOWIEDZ