Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

EasyUploader na Wewnętrzny Serwer Biurowy - Prośba o porady i rozwiązania

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

EasyUploader na Wewnętrzny Serwer Biurowy - Prośba o porady i rozwiązania

Post autor: Zildijan » 22 sie 2019, 14:29

Chciałbym, aby EasyUploader był zainstalowany gdzieś na serwerze, aby przez 24h pracował tylko na automatycznych aktualizacjach i pobieraniu transakcji.
Nie chcę jednak zewnętrznego serwera, ani dodatkowe komputera włączonego 24h, który pobierałby duże ilości prądu.

Czy taki biurowy serwer NAS też umożliwiał by zainstalowanie EU na niego, aby tam sobie po cichu pracował?
Jestem zielony w temacie serwerów i będę wdzięczny za każde podpowiedzi, jak zrobić to samemu w ten czy inny sposób, żeby uniknąć kosztów opłacanie serwerów.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

Zielu
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: EasyUploader na Wewnętrzny Serwer Biurowy - Prośba o porady i rozwiązania

Post autor: Zielu » 22 sie 2019, 15:28

Dawno nie orientowałem się w temacie NAS'ów, ale one chyba nie mają możliwości zainstalowania na nich windowsa. A bez windowsa nie uruchomisz na nim uploadera.
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 22 sie 2019, 15:44

Co innego można by wykombinować do biura, aby wyszło tanio i "domowymi metodami" ?
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

krzysiekor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: krzysiekor » 22 sie 2019, 15:50

JAKI MASZ PROGRAM MAGAZYNOWY  i ile kont

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 22 sie 2019, 18:54

Tylko EU chcę na razie gdzieś zainstalować, aby pracował 24h.

malgolas
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: malgolas » 22 sie 2019, 22:04

Raczej bez normalnego kompa, choćby okrojonego się nie obejdzie. Musisz mieć windę żeby odpalić EU. Sam serwer bazodanowy możesz odpalić na czymkolwiek co ma system operacyjny (Windows, Linux, MacOS). Jeśli twój NAS ma możliwość zainstalowania (pewnie linuxowej) wersji FirebirdSQL, to powinien dać radę. Ale samego EU już nie odpalisz.

Ja mam domowo/firmowy serwer zrobiony po prostu na kompie służącym tylko jako serwer. Pracuje 24h. Komp jest pod Linuxem, tu są bazy danych, serwer plików i kupa innych cudów. Ale dla działającego na nim również EU (z resztą nie tylko) musiałem utworzyć pod Linuxem maszynę wirtualną i na niej odpalić Win7. I tak to sobie chodzi w zasadzie bezobsługowo.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 22 sie 2019, 22:45

Nie mam NAS.
Myślałem, że mogąc mieć coś z nim będzie można zrobić pod aktualizacje EU
i przy okazji trzymać na nim wspólne pliki w Firmie, tym samym dostępne dla każdego pracującego,
w tym oczywiście bazę EU stawiając na szybkość połączenia sieciowego.

Czy trzeba będzie odkurzyć starego kompa i zrobić z niego serwer dla LAN i WLAN.
Myślałem, że może coś mniejszego da się zamontować w obecnych czasach?

Zielu
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Zielu » 23 sie 2019, 08:19

Jeśli zależy Ci na kompaktowym i oszczędnym rozwiązaniu, to proponowałbym Ci złożyć jakiegoś blaszaka z podzespołów, które mają niski pobór energii. Odkurzając stary sprzęt osiągniesz raczej odwrotny efekt chyba, że to właśnie taki dobrze przemyślany składak :P

Da się złożyć coś mniejszego, ale to są głównie sprzęciki na potrzeby programowania. Jak np raspberry.
Jeśli chodzi o serwery i przechowywanie danych, to wspomniany przez malgolasa linux jest najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy, ale trzeba znać chociaż podstawy obsługi tego systemu, bo odbywa się on głównie z linii poleceń.
No i oczywiście musiałbyś wtedy zainstalować maszynę wirtualną z windowsem.

A jak chcesz coś na szybko byle by było, to zwykły komp SSD+HDD, Windows, EasyUploader + np. MegaSync do współdzielenia plików i serwer gotowy :)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 23 sie 2019, 09:24

Dzięki za pomysły.

Czyli zostaje szukać coś mini, nie większego od routera z możliwością zainstalowania dysku SSD i z WLAN AC :)
Wpisując "mini komputer" na allegro znalazłem wymiarowo coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/komputer-zota ... 7499326442

Wymiary 14 cm x 4 cm to mniej niż mój router.
~65 WAT też nie wychodzi drogo w przeliczeniu na 24h/miesiąc: http://www.naukowiec.org/kalkulator-pradu.html

Lub takie pudełko:
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-i3-7 ... 7015227483

Co o tym myślicie?

rafalleczek
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: rafalleczek » 23 sie 2019, 09:40

Witaj. Ja ostatnio też czegoś takiego szukałem - nie chcę zewnętrznego serwera. Myślałem o czymś takim

https://allegro.pl/oferta/komputer-prze ... 7886670619

Pozdarawiam
RZ

ODPOWIEDZ