Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Shopee - będzie wspierany przez EU?

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
ammgraf
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Shopee - będzie wspierany przez EU?

Post autor: ammgraf » 04 paź 2021, 13:15

Powstaje nowa platforma sprzedażowa Shopee  - właściwie już jest - pytanie czy jest szansa na obsługę zamówień w EasyUploader?

kika50

Re: Shopee - będzie wspierany przez EU?

Post autor: kika50 » 04 paź 2021, 16:13

Też mnie to interesuje bo jestem zainteresowana wystawianiem tam aukcji. Baselinker już ma integracje

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 05 paź 2021, 08:27

EU nie konkuruje z Baselinkerem na ilość integracji. Zresztą oni tym łapią klientów, a potem liczą sobie oprócz abonamentu dodatkowe opłaty, np. od 200 zł netto za synchronizację stanu co 5 minut w jednym serwisie (czyli Allegro + sklep to od 400 zł / m-c) - w EU macie to w cenie abonamentu.

Ostatnio było głośno o Amazonie i skończyło się jak zawsze. Z Shopee będzie tak samo. Jeśli jakiś serwis zacznie być realną konkurencją dla Allegro, wówczas powstanie integracja.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

kika50

Post autor: kika50 » 05 paź 2021, 08:49

No właśnie i tu jest problem bo z takim podejściem to ciężko innemu serwisowi konkurować. Sama mam ponad 12000 aukcji i jak by była integracja to z checią bym skorzystała i wystawiła też na Shopee a tak tego nie robię bo ciężko zsynchronizować aukcje i dalej jesteśmy w czarnej D.... niestety. Integracje to podstawa nie można czekać jak się serwis "rozbuja" bo się nie rozbuja przez takie podejście :\

RegDos
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: RegDos » 05 paź 2021, 12:09

A ja się zgadzam z P. Marcinem. Nie ma co dokładać sobie pracy, skoro efekty mogą być mizerne lub za rok pójść w zapomnienie.

Siedzimy w tym od lat i takich serwisów przez ten czas było na pęczki (ebay, amazon i kilkanaście z Polskim kapitałem).
Wszystkie skończyły jak skończyły i są marginesem e-sprzedaży, choć szumnie zapowiadały walkę z Allegro. Nikt nie zbliżył się nawet odrobinę do potentata.
To nie sztuka zawalić serwis ofertami sklepów, sztuka znaleźć kupujących. I dopóki allegro nie zrobiło smarta i wiele innych udogodnień dla kupujących to może jeszcze ktoś miał szansę, ale teraz szczerze w to wątpię.

krzysiekor
Podziękował: 5 razy

Post autor: krzysiekor » 05 paź 2021, 13:12

Ja z tego powodu przestałym korzystać z EU , program skupia sie tylko na all pracuje na BL i produkty mam wystawione na większości platform sprzedażowych ,wystawienie nic nie kosztuje a w miesiącu uzbiera się spora ilość trazakcji więc warto się rozwijać a nie skupić się tylko na all.

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 05 paź 2021, 14:56

Nie rozumiem po co jeszcze Pan zagląda tutaj? To jest forum dla użytkowników EU 8-)

Na chwilę obecną inne serwisy nie są dla mnie atrakcyjne z biznesowego punktu widzenia. Stworzenie nowej integracji to ogrom pracy i muszę mieć pewność, że zapewni mi ona satysfakcjonujące zyski w długiej perspektywie czasu.
Pozdrawiam, Marcin

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 06 paź 2021, 11:09

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że do EU można zlecić napisanie własnej wtyczki :arrow: viewtopic.php?f=14&t=5268

I w ten sposób dodać wystawianie ofert czy pobieranie zamówień z dowolnego serwisu. A do tego jak ktoś będzie chciał to może jeszcze na niej zarobić ;)
Pozdrawiam, Marcin

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 21 paź 2021, 09:21

Czy ktoś kto korzysta z Amazona lub Shopee może potwierdzić czy jest tam import produktów z CSV/XML oraz eksport zamówień do CSV/XML?

Wtedy moglibyście przenieść tam aukcje z Allegro i pobierać do EU zamówienia.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zaczęcie integracji od tego, a jak się rozkręci to pomyśleć o API :)
Pozdrawiam, Marcin

Hunter209
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Hunter209 » 21 paź 2021, 13:53

Można w Shopee dodawać produkty plikiem XLS. Export zamówień też jest możliwy, eksportuje też do XLS.
Tylko czy coś to da? Shopee oferuje swoje ceny wysyłek (do końca roku darmowe, a potem zbliżone do allegrowych) poprzez ich system wysyłania przesyłek. Coś jak "wysyłam z Allegro", tj na ich umowie, po ich cenach., numer dodaje się do zamówienie, info dla klienta, śledzenie itp.

Ktoś kto ma dużo produktów np ubrań, ale po kilka szt może mieć niezłą jazdę z ręczną aktualizacją stanów magazynowych

Na razie zamówień z Shopee nie ma za wiele, więc wysyłka prosto z Shopee to pewnie nie problem.
Żeby chociaż można było szybko przerzucić produkty z allegro na Shopee, a nie trzebabyło dłubać z każdym produktem osobno to byłby sukces :)

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 21 paź 2021, 15:48

Hunter209 pisze:
21 paź 2021, 13:53
Można w Shopee dodawać produkty plikiem XLS. Export zamówień też jest możliwy, eksportuje też do XLS.
Proszę podesłać linki, gdzie jest to opisane - tutaj albo na maila.
Hunter209 pisze:
21 paź 2021, 13:53
Ktoś kto ma dużo produktów np ubrań, ale po kilka szt może mieć niezłą jazdę z ręczną aktualizacją stanów magazynowych
Po imporcie zamówień z pliku zadziałaby jedynie automatyczna synchronizacja na Allegro/ w Sklepie.
Pozdrawiam, Marcin

Hunter209
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Hunter209 » 25 paź 2021, 13:36

Logując się do "centrum sprzedaży" mamy opcję "Masowe przesyłanie" a tam do pobrania "szablon podstawowy", który nalezy wypełnić wg instrukcji zawartej w pliku. Każdy wiersz to nowy produkt. Potem ładujemy taki plik funkcją "prześlij plik" a produkty pojawiają się w Shopee.
Fajnie by było gdyby EU był wstanie wyeksportować nam aukcję do pliku szablonu podstawowego. Wystarczyłoby tylko ustawić ID kategorii dla każdego i aukcje z Allegro do Shopee przeniesione :)

Szablon podstawowy przesyłam mejlowo.

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 25 paź 2021, 15:06

Dziękuję, przejrzę w wolnej chwili.
Pozdrawiam, Marcin

ammgraf

Post autor: ammgraf » 28 paź 2021, 17:57

Rozmawiałem dziś telefonicznie z Shopee - są zainteresowani rozwijaniem wsparcia dla innych programów, potwierdzili że nie zamykają się na BL, usłyszałem nawet że chętnie pomogą i zapraszają do kontaktu... oczywiście jaki to będzie miało finał - nie wiem, ale przekazuję - może jednak by się udało - jak tu widzę spory potencjał, ale bez EU sobie tego nie wyobrażam - jestem skłonny zapłacić coś ekstra (kolejny abonament) za możliwość korzystania z EU do obsługi Shopee, czym szybciej tym lepiej bo przy tak preferencyjnych promocyjnych warunkach będzie lepszy zysk :)
Myślę że sporo osób skusi się na sprzedaż w Shopee, jeśli EU będzie go obsługiwał.
Z ogromną nadzieją - pozdrawiam
Marek

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 29 paź 2021, 10:19

Przejrzałem sobie na spokojnie szablon. Jak zrobić eksport z EU jak wymagają tam podania dokładnych wymiarów przedmiotu :roll:

Problem będzie też ze zdjęciami, bo chcą adresu URL.
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ