Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Produktyzacja, czyli powiązanie aukcji z katalogiem Allegro

Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4317
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Kontakt:

Produktyzacja, czyli powiązanie aukcji z katalogiem Allegro

Post autor: PhotoSoft » 01 kwie 2020, 11:48

Aukcję z produktem można powiązać pojedynczo w oknie edycji aukcji:
 
Obrazek

Lub zrobić to hurtowo :arrow: viewtopic.php?t=639
 
Obrazek
:idea: Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, wówczas gdy mechanizm wykryje, że produkt istnieje już w katalogu Allegro, wtedy automatycznie powiąże z nim aukcję.
WAŻNE :!: Po wybraniu produktu parametry kategorii, które są z nim powiązane zostaną zablokowane do edycji. W przypadku kategorii motoryzacyjnych większość produktów będzie miała już uzupełnioną sekcję "Pasuje do", której edycja nie jest możliwa.

Jeśli przy aukcji nie będą dodane żadne zdjęcia, wówczas EU pobierze je z katalogu Allegro.

Aby pobrać do EU powiązany wcześniej poprzez Allegro z daną aukcją produkt, należy skorzystać z opcji aktualizacji Allegro -> EU :arrow: viewtopic.php?t=975

UWAGA :!: Na stronie Allegro jest błąd umożliwiający wystawienie aukcji z wybranym produktem w dowolnej kategorii, np. telefon w częściach samochodowych. Uniemożliwia to później prawidłową obsługę aukcji w aplikacji.

Dlatego, gdy EU wykryje podczas importu/aktualizacji, że kategoria produktu jest inna, niż kategoria, w której aukcja została wystawiona, wówczas zignoruje powiązanie. Powiązanie z aukcji na Allegro nie zostanie usunięte.

Przy aktualizacji trwających aukcji dla produktu Allegro została wydzielona osobna opcja :arrow: viewtopic.php?t=644

BARDZO WAŻNE :!: Może się tak zdarzyć, że w katalogu Allegro przy opisie produktu będą użyte znaki, których nie obsługuje kodowanie bazy przez co nie będzie można wystawić powiązanych aukcji.

Aby rozwiązać ten problem, należy w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Aukcje - Wystawianie aukcji" aktywować opcję odświeżania parametrów produktu Allegro. Dzięki tej opcji nie będzie również konieczne w przyszłości odświeżanie powiązania, gdyby Allegro wprowadziło jakieś zmiany w opisie produktu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ