Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .....

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: Zildijan »

My dodaliśmy już taką informację w sekcji sekcji "o sprzedającym", czy jak to się aktualnie nazywa :)
Chodzi o ochronę przed sądem, ponieważ z powodu tego, co robi allegro jesteśmy narażeni na sądy i UOKiK,
więc nie ma co myśleć, lecz trzeba się bronić taką informacją w stylu:

"w związku z przymusem powiązywania produktów z produktami allegro w których są błędnie ustawione wartości parametrów, należy porównać informacje z opisu aukcji, które pochodzą od nas, a za błędy allegro nie ponosimy odpowiedzialności."

Może być tak, że kupujący zgłosi ci do roku czasu niezgodność z opisem i masz pozamiatane, ale tak się bronisz, że w opisie było dobrze i było info ;)

Myślę jednak, że z opisu będą usuwać. Zapytaj allegro i daj proszę znać.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: Zildijan »

Dla formalności, żeby nie było zamętu :)
zakończę temat, że na dzień dzisiejszy, na błąd w temacie, na produkty połączone z katalogiem w EasyUploader działa idealnie:

- Hurtowa edycja / Produkt allegro / "Odśwież parametry powiązanych produktów".
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

Panie Marcinie, czy byłoby problemem zrobić, żeby można było aktualizować wybrany parametr produktu?
Przykładowo w wielu produktach z książkami jest odblokowany parametr autor czy wydawnictwo. Ja wystawiam ze swoim autorem (jakaś choroba z podawaniem na wszystko Praca zbiorowa, nawet przy malowankach), ale przy wystawianiu mam komunikat Niepoprawna wartość parametru Autor (223489) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to: "Praca zbiorowa". I chodzi o to, żebym teraz mógł hurtowo pobrać z produktu tylko ten jeden parametr, żeby mi nie nadpisało innych.
Za ten post autor KD9 otrzymał podziękowanie:
Zildijan (19 sie 2022, 11:11)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

I tak trzeba mieć wszystkie parametry te same, więc odświeżanie tylko jednego nie ma sensu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: Zildijan »

PhotoSoft pisze: 19 sie 2022, 09:55 I tak trzeba mieć wszystkie parametry te same, więc odświeżanie tylko jednego nie ma sensu.
Tak, ale "trzeba mieć te same" tylko te wymagane w katalogu. Pozostałe parametry mogą być nasze, a pełne odświeżanie parametrów z katalogu, z poziomu hurtowej edycji potrafi zepsuć nasz wkład w uzupełnione parametry, zastępując je wartościami z kosmosu, czasem niezgodnymi z prawdą.

Nie chodzi o to, że odświeżanie wszystkich parametrów jest zawsze złe, ponieważ czasem jest to bardzo przydatne, szczególnie gdy allegro wymusi zmianę kategorii w trwającej aukcji, wówczas z braku czasu jest szansa na pobranie parametrów innego użytkownika.

Przydałaby się jednak taka dodatkowa opcja konkretnie na ten błąd, aby odświeżyło tylko parametr wymieniony w błędzie, a resztę naszych starannie przygotowanych oszczędziło :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

Nie są odświeżane edytowalne parametry chyba, że ktoś potwierdzi komunikat.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

To może dałoby radę wprowadzić coś w rodzaju kopii parametrów (obok siebie parametry z produktu i własne), żeby łączenie z produktem ich nie nadpisywało, a przy aktualizacji parametrów EU->All, żeby można było wybrać, którą wersją nadpisać (domyślnie własną). I może jeszcze opcja scalenia, jeśli podoba nam się wersja produktowa.

P.S. Nie wiem czy to niedopatrzenie Allegro, ale przez API można na razie nadpisywać zablokowane parametry, np. w książkach tytuł.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

Nie, bo nie można wystawić aukcji z parametrami produktu innymi, niż są w katalogu...
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

Napiszę jeszcze raz konkretnie o co mi chodzi. W swoich ofertach z czasów sprzed produktyzacji mam uzupełnione prawidłowe parametry,  a zwłaszcza jak nie ma autora podanego przez wydawcę, to mam 3 kropki (nie da rady mieć pusty rekord, choć powinno tak być). W produktach bardzo często są bzdury, zwłaszcza z formatami książek (czasami tylko szerokość albo wysokość, albo 3 cm), ale ktoś kompletnie niedouczony w Allegro wymyślił, że jak nie ma podanego autora to podstawiana jest „Praca zbiorowa”, co jest kompletną bzdurą (mogę rozwinąć to w wątku w Dyskusjach na różne tematy), ponadto naśmiecono z wydawcami, gdzie dla jednego i tego samego są 2 lub więcej rekordy w Allegro (załącznik)
I jak łączę teraz swoje oferty z produktami, to mi nadpisuje autora (często jest faktycznie autor na okładce, ale komuś nie chciało się podać i jest teraz „Praca zbiorowa”), wydawnictwo i wymiary. Robi się totalny burdel w parametrach. Jak wystawiam z generatora, to sprawa jest prosta, bo mam wciąż plik z właściwymi parametrami, i po połączeniu z produktami i wystawieniu wszystko aktualizuję z pliku, a potem EU->All i mam porządek na Allegro (jak wspominałem, to nadpisanie csv->EU i EU->all już po produktyzacji pozwala zmienić także nieedytowalne ręcznie parametry). Jednak przy starych ofertach nie mam takiej możliwości (nie przechowuję wszystkich csv generatora) i połączenie z produktami niszczy moje parametry. W związku z tym prośba jak we wcześniejszym wpisie.
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (15.8 KiB) Przejrzano 2515 razy
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

KD9 pisze: 23 sie 2022, 19:48 jak wspominałem, to nadpisanie csv->EU i EU->all już po produktyzacji pozwala zmienić także nieedytowalne ręcznie parametry
Proszę podać przykład aukcji, bo jest to błąd allegro. Jak rozumiem nie można wystawić aukcji ze swoimi parametrami produktu, ale podczas aktualizacji podmienić już można.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

Każda. Jak dysponuję parametrami w csv, to mogę nadpisać dane z produktu, także te, które są wyszarzone. 
Ale problem jest w tym, że łączenie z produktem niszczy moje parametry, także te, które są dozwolone do edycji (wydawca, rozmiary) i chodzi o to, żeby moje parametry pozostawały nienaruszone.
Przydałaby się opcja przy łączeniu produktu (i hurtowym, i w edycji oferty), żeby można było zaznaczyć, które edytowalne parametry nie mają być podmieniane lub, jak pisałem wcześniej, utworzenie kopii moich parametrów.
W załączniku pokazuję zbliżone rozwiązanie (taki rodzaj produktyzacji) w moim programie księgarskim, gdzie mogę pobierać dane z bazy hurtowni. Oczywiście w EU to miałoby sens jeśli aktualizujemy jedną kategorię, dlatego kopia parametrów (i możliwość scalania) byłaby najlepszym rozwiązaniem.
Schowek01.jpg
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

Teraz lepiej rozumiem w czym problem. Takiego scalania nie zrobię, ale przy powiązaniu z produktem zmienię domyślne ustawienie, aby parametry edytowalne nie były nadpisywane, jeśli w aukcji będzie uzupełnionych więcej niż 2 parametry.

Czyli dla nowo tworzonych aukcji automatycznie pobiorą się wszystkie parametry produktu (obowiązkowe i edytowalne), a dla aukcji edytowanych tylko obowiązkowe. Pobranie parametrów edytowalnych nadal będzie można wymusić korzystając z opcji odświeżenia w hurtowej edycji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

Cool :D
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: KD9 »

Jest problem w książkach, nie pobiera się z produktu parametr obowiązkowy Rok. Jakiś czas temu wyrzuciłem go z szablonu generatora, bo i tak był nadpisywany z produktu, a teraz mam zastopowane wystawianie, bo dla setki ofert nie mam roku wydania. A jak pobiorę Rok poprzez odświeżenie parametrów produktu, to mi nadpisze moje parametry.
Dodam, że z tym parametrem Autor jest ciekawostka, bo z jednej strony jest to pole edytowalne, a z drugiej obowiązkowe i wartość musi być identyczna jak w produkcie, inaczej nie da rady wystawić/wznowić.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Niepoprawna wartość parametru ..... (1234567) dla produktu w ofercie. Prawidłowa wartość parametru dla produktu to .

Post autor: PhotoSoft »

Wprowadziłem małą poprawkę. Jeśli takiego parametru produktu nie będzie w ogóle uzupełnionego przy aukcji to zostanie pobrany przy tworzeniu czy odświeżaniu powiązania (nawet jak wybierze się odświeżanie bez parametrów edytowalnych).

Można będzie też w ten sposób wymusić odświeżenie konkretnego parametru produktu usuwając go wcześniej z aukcji w hurtowej edycji.

Proszę pobrać nowy instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ