Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

Witam

Po latach używania EU i ciągłych komplikacjach z allegro, mam duży problem.

Mianowicie, zakończyłem na jednym koncie prawie wszystkie aukcje.
Gdy próbuję wystawić je ponownie (zrobiłem to żeby uniknąć opłaty utrzymaniowej, gdyż co msc zakańczając i wystawiając ponownie, miałem rozwalone wielowarianty, nie wiem czy to wina EU czy jak zawsze allegro) otrzymuję odpowiedź z błędem:
Obrazek

Gdy próbuję w zakończonej aukcji zmienić markę, to nie mogę tego zrobić:
Obrazek


Proszę o sprawną pomoc, aukcje mi leżą i nie mam jak ich wznowić.
Skoro było ok gdy były wystawione, dlaczego teraz są błędy?

I czy naprawdę jest różnica gdy po prostu wystawiam lub gdy wybiorę 'skopiuj z zakończonych...' w sensie czy takie wystawienie połączy z wielowariantem? Bo z mojego doświadczenia jest różnie, czasami połączy, czasami nie i już nie wiem co wybierać żeby połączyło więcej.

Robiłem aktualizacje allegro > EU, kompilację, wszystko odświeżone przed zakończeniem aukcji.


śledzę temat w otwartej karcie
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
trzeba odświeżyć produkty.

Opcja kopiowania nie ma wpływu na wielowariantowość.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

PhotoSoft pisze: 20 paź 2022, 13:37 Witam,
trzeba odświeżyć produkty.

Opcja kopiowania nie ma wpływu na wielowariantowość.
Jak mam rozumieć trzeba odświeżyć produkty?
Aukcje które zakończyłem jest ich kilka tysięcy są w EU w zakładce Zakończone - odświeżam

Przecież nie zaktualizuje już zakończonych aukcji przez allegro.


Co i gdzie mam odświeżyć żeby zakończone aukcje były 'gotowe do wystawienia'.
W dodatku z części ofert widzę wyleciała nazwa Marki :/

Obrazek

Na allegro było ok, przecież aukcja nie mogła wisieć bez podanej marki (!) a gdy zakończyłem przez EU i próbuję wznowić przez EU to taki błąd:
Obrazek




Proszę o pomoc!
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

Dziękuje bardzo za tą spychologię. Tak trudno napisać te 2 linijki? Ewidentnie wina EU bo na allegro jest dobrze, a co się dzieje podczas pobierania to ja nie wiem, odświeżyłem całe aukcje w kierunku allegro > eu przed ich usunięciem żeby uniknąć kłopotów, trwało to kilka godzin!

Obrazek


Proszę o pomoc!
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: PhotoSoft »

Czy przeczytał Pan w instrukcji jak obsługiwać produktyzację?

Albo chociaż w podwieszonym poradniku pkt. 4.?

Następnym razem proszę zastosować się do szablonu, który wyświetla się przy zakładaniu tematu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

PhotoSoft pisze: 21 paź 2022, 10:29 Czy przeczytał Pan w instrukcji jak obsługiwać produktyzację?

Albo chociaż w podwieszonym poradniku pkt. 4.?

Następnym razem proszę zastosować się do szablonu, który wyświetla się przy zakładaniu tematu.

Proszę raz jeszcze przeczytać co napisałem, bo zastosowałem się, od lat używam EU ale teraz coś się zepsuło i niektóre aukcje jestem w stanie zakończyć i bez problemu wystawić ponownie a niektóre nie, bo z EU wylatują parametry.

Aktualizowałem aukcje i odświeżałem w kierunku ALLEGRO > EU gdy był aktywne.
Dlaczego EU wyrzucił parametr marka który był na allegro w niektórych aukcjach od kilku lat. Więc to akurat nie wina allegro.

Dlatego proszę mi napisać co mam teraz zrobić gdy leżą mi aukcje na jednym koncie kilka tysięcy różnych i nie mogę ich wystawić bo powylatywały przy zakańczaniu przez EU parametry?

Niech Pan konkretnie napisze a nie odsyła mnie gdzie nie ma takiego drugiego tematu.

Chciałem zrobić porządki na allegro a mam taki burdel jakiego od 12lat jak się tym zajmuję nie miałem.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: PhotoSoft »

Wystarczy korzystać z instrukcji obsługi i większość problemów można rozwiązać samemu... :arrow: viewtopic.php?t=918

Proszę sobie odświeżyć wiedzę dot. obsługi EU zapoznając się z całą instrukcją.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

Za taką pomoc to ja dziękuję, nic Pan nie pomaga, a sytuacja jest krytyczna bo aukcje leżą przez EU.

Podobno brakowało EAN dlatego allegro tak komplikuje wystawienie nowych aukcji ale o tym Pan nie wspomina, tylko spychologia.



Czy jest ktoś z użytkownik kto płatnie naprawi mi te 'proste' rzeczy których sam Pan Marcin nie chce się podjąć? Odrzucił moją propozycję naprawy aukcji. A przecież takie to oczywiste wystarczy zapoznać się z instrukcją EU.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: Zildijan »

To nie jest wina EasyUploadera.

Taki błąd może wystąpić w sytuacji, gdy w aukcji jest uzupełniona Marka jako Inna / własna wartość (parametr edytowalny).
Załóżmy, że swojego czasu wystawiałeś aukcję w której w parametrze Marka nie było nazwy marki do wyboru z listy, wówczas należało wpisać w parametrze edytowalnym swoją wartość jako Inna / nazwa marki

Gdy allegro dodało nazwę tej marki na liście, wówczas nakazuje zrezygnować z Inna / nazwa marki
i wybrać markę z listy.

Taka sytuacja czasem jest prosta do naprawienia, a czasem problematyczna.

Zakładam, że masz aukcje połączone z katalogiem allegro.
Poniżej przedstawię Tobie kilka sposobów, które możesz spróbować zastosować.

Zaznacz na próbę jedną z takich aukcji i sprawdź, który będzie pasował, ponieważ to zależy od sytuacji, więc później jedną część może się Tobie udać zrobić jednym sposobem, a drugą część innym.

1) Aktualizacja z katalogu (jak ktoś to już poprawił):
- Hurtowa edycja / Produkt allegro / Odśwież parametry powiązanych produktów
- komunikat: Czy odświeżyć również parametry produktów, które są odblokowane do edycji? - Myślę, że w tej sytuacji lepiej wybrać NIE, aby nie popsuło Twoich ustawień w innych parametrach.
- Hurtowa edycja / Parametry / 2/2 / Odśwież usunięte parametry dodatkowe
- wyjście z hurtowej edycji i Zaktualizuj na allegro / Parametry i kategorię
- jak będzie status "Wykonano" to super - możesz wystawić lub wznowić aukcję.

2) Próba zaktualizowania samego parametru Marka:
- Hurtowa edycja / Parametry / 1/2 / Wybierz nazwę marki z listy
- Hurtowa edycja / Parametry / 2/2 / Odśwież usunięte parametry dodatkowe (często nie trzeba, ale warto to zrobić)
- wyjście z hurtowej edycji i Zaktualizuj na allegro / Parametry i kategorię
- jak będzie status "Wykonano" to super - możesz wystawić lub wznowić aukcję.

3) Uparte aukcje w której nie możesz zmienić marki, ponieważ katalog allegro je blokuje:
- albo wchodzisz do edycji każdej aukcji i zgłaszasz poprawkę nazwy marki w katalogu,
- albo masz ich tysiące połączone z katalogiem i robisz zły dzień administratorowi allegro, który żałuje, że w ten dzień przyszedł do pracy, czyli ...
- Lista aukcji / zaznacz aukcje z tą samą marką (lub wszystkie)
- Prawym przyciskiem myszki na listę / Aukcje / Eksportuj do pliku / CSV wg zaznaczenia
- Otwórz CSV i zostaw w nim kolumny EAN i drugą stwórz o nazwie Marka np. sortując po tytułach (jeżeli masz w nich nazwę marki) lub w inny sposób i w kolumnie za EAN'ami wpisz nazwę marki,
- Przejdź do allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?katego ... cc960ab6a1
- Załącz im plik, aby poprawili nazwy marek, ponieważ z powodu ich zmiany nie możesz wystawić tysięcy aukcji i poproś o potwierdzenie, jak już to poprawią,
- Wznów lub wystaw aukcje.

Napisz czy się udało, a jeżeli żadną metodą, to będziemy myśleć dalej.

Dobrego dnia :)
 
MlsMrc
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2022, 12:03
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: MlsMrc »

Witaj,

Dziękuję serdecznie, na Ciebie można liczyć.

Ale... już na wstępie. Marka której używam istnieje no kilka dobrych lat w parametrach allegro i nie była zmieniana.
Więc nie została ona zmieniona przez allegro tylko przez EU w momencie kończenia aukcji.
Widzę to doskonale po kategoriach allegro lub po aukcjach zdbublowanych na drugim koncie gdzie na allegro parametr marka jest!
Nie sprzedaję w ogóle rzeczy z parametrem 'inna marka' albo 'pozostałe' bo kiedyś i takie coś było.

Dla potomnych bo jak więcej osób sobie uwali aukcje to może P. Marcin pomoże a nie odsyła do czytania poradnika.


Co zrobiłem:
Moje najmniejsze konto potraktowałem jako TestNet,tj:
1. Odświeżyłem wszystkie aukcje (pełne) oraz zaktualziowałem wszystkie aukcje w kierunku Allegro > EU.
Trwało to ok 2-3h (ogólnie przy mojej liczbie aukcji działa wszystko strasznie wolno od lat mnie EU irytuje).

Następnie zakończyłem wszystkie te aukcje. Po ok godzinie, jak się wszystko odświeżyło zaznaczyłem te aukcje (wszystkie prawidłowo usunięte) aby wystawić je ponownie.
Po kilku godzinach patrzę wszystko na czerwono aukcje nie poszły, komunikat na czerwono 'niepoprawna wartość parametru 'marka''

Co zrobiłem źle? Dlaczego aukcje które były na allegro prawdiłowe, legalne, bez parametrów do uzupłenienia, po masowym zakończeniu przez EU, straciły ten parametr?


Problemem jest to że allegro od jakiegoś czasu różnicuje a więc np marka Only&Sons ma inny nr w zależności od kategorii, inny dla t-shirtów, inny dla jeansów.
Więc połączenie tego to wyższa szkoła jazdy, zbyt trudna dla osoby która po prostu kupiła kilka lat temu program i stale przedłuża abonament.


W tym momencie biorę się za pkt nr 2 i zobaczę jak mi pójdzie.

I ciekawostka > na próbę pojedynczo zakończyłem identyczną aukcję na innym koncie i wystawiłem ponownie = poszło bez problemu.
Tam nie robiłem świeżej aktualizacji czy odświeżania jak na koncie na którym aukcje poleciały.
Więc w momencie aktualizacji lub odświeżania mimo że procesy przebiegły prawidłowo, parametr marka wyleciał.




Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie dziękuję bardzo.

 
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: EU nie może wystawić masowo zakończonych aukcji (BAD_REQUEST)

Post autor: Zildijan »

MlsMrc pisze: 22 paź 2022, 10:40 Więc nie została ona zmieniona przez allegro tylko przez EU w momencie kończenia aukcji.

EU tego nie zmienia sam. EU to genialna aplikacja, która pozwala wyjść z takich i jeszcze gorszych problemów.

Zwróć uwagę, że na screenie w statusie błędu masz błąd dotyczący marki "Abercrombie&Fitch",
a w edycji Twojej aukcji jest ta nazwa ze spacjami "Abercrombie & Fitch".

To by wskazywało na to, że albo allegro poprawiło w swoim parametrze Marka nazwę kasując spacje,
albo ktoś dokonał zmian w katalogu produktu i narobił Ci teraz problemów.

Ja bym wszedł w edycję aukcji / zgłoś błąd w katalogu allegro / tam sprawdził jak wygląda ta marka w katalogu,
czy może jednak inny użytkownik nie zmienił tego wybierając Inna marka / Abercrombie & Fitch .

Jeżeli jet namieszane w katalogu, to w tych co się nie da zmienić hurtową edycją, trzeba będzie poprawiać katalogi.

Odznacz jeszcze w ustawieniach EU:
- Ustawienia / Aukcje / Wystawianie aukcji / Produkt allegro: Pobierz przed wystawieniem aukcji parametry z katalogu allegro.
W Twojej sytuacji wydaje mi się, że ta opcja raczej może szkodzić, niż pomóc.
Po tym sprawdź ponownie różne sposoby.
ODPOWIEDZ