Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

W tym dziale użytkownicy EU mogą podzielić się swoją wiedzą dotyczącą obsługi programu i nie tylko.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: Zildijan »

We wcześniejszym poradniku opisałem jak można podłączyć do bazy EasyUploader
komputery znajdujące poza biurem bez konieczności wykupywania drogich serwerów VPS.

VPS, jaki VPN powoduje opóźnienia w pracy w EasyUploader, które szczególnie widać podczas rozwijania listy aukcji,
lub podczas "szybkiej" pracy w transakcjach, co może troszkę dokuczać.

Coś za coś, ale istnieje możliwość przyjemnego podłączenia się zdalnie do komputera z bazą aby pracować bez opóźnień,
np. kończyć rozpoczętą pracę w domu, doglądać ustawione aktualizacje, składać zamówienia, odpowiadać na pytania klientów itd.

Dodatkową zaletą jest możliwość zainstalowania TeamViewer w urządzeniu z androidem, czyli telefon, tablet,
aby podglądać co się dzieje na komputerze z bazą, np. z ciekawości czy wpływają zamówienia :)

Wersja na komputer: https://www.teamviewer.com/pl/
Wersja na telefon: do odszukania w aplikacjach telefonu do pobrania = "TeamViewer"


W mojej ocenie to pozycja obowiązkowa do zainstalowania, aby mieć firmę pod kontrolą ;)
W ustawieniach TeamViewer można wybrać zaufane komputery, aby podczas łączenia nie wpisywać do nich hasła,
a na telefonie logujemy się odciskiem palca.


Dobrego dnia :)
Za ten post autor Zildijan otrzymał podziękowanie:
PhotoSoft (12 paź 2022, 18:07)
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: rafalleczek »

Cześć. Mam pytanko czy coś się zmieniło w kwestii darmowej opcji? Korzystam z Team Viever już ze 4 lata (ale wersja płatna). Darmowa wersja dla użytkowników domowych po jakimś czasie zaczęła mnie rozłączać przy dłuższych sesjach i nie pozwalała na więcej niż jedno połączenie a jestem podłączony cały czas (komputer) i czasami telefon . Bo może niepotrzebnie płacę :-( a teraz liczy się każdy grosz .......

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
 
RZ
Karizmo
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 258
Rejestracja: 24 mar 2017, 20:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: Karizmo »

Ja to zrobiłem inaczej, mam dysk google i synchronizację między komputerami. Jedynie co to trzeba pamiętać, żeby nie otwierać za szybko programu i poczekać aż się wszystko zsynchronizuje, bo jak otworzymy starszą wersje to ona później się zapisze w chmurze. Też jest na to wyjście trzeba wtedy podczas uruchamiania komputera wyłączyć szybko synchronizację lub wyłączyć wifi. Warto też po uruchomieniu sprawdzić czy są zmiany jakie wcześniej wprowadziliśmy.
Ja akurat korzystam z zdalnego pulpitu w chrom, bo jest o wiele lepszy, przede wszystkim darmowy i nie musisz nic kompletnie wpisywać. Raz dodajesz komputer i zawsze jak jest uruchomiony możesz się bez wpisywania czy uruchomiania czegokolwiek z nim połączyć.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: Zildijan »

rafalleczek pisze: 14 paź 2022, 15:00 Cześć. Mam pytanko czy coś się zmieniło w kwestii darmowej opcji?

Myślę, że powinieneś ustalić to z TV. Bez wątpienia wykorzystaniem komercyjnym będzie np. działalność zarejestrowana jako pomoc zdalna np. usługi informatyczne on-line, lub taka, w której wykorzystanie TV jest niezbędne do prowadzenia działalności i przynosi Ci korzyści zarobkowe.

Czy sam fakt posiadania firmy i sporadyczne używanie TV w czasie wolnym po pracy można uznać za wykorzystanie komercyjne?
Tutaj można mieć wątpliwości.
 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: rafalleczek »

Tak wiem. Chodzi mi o to czy w tej chwili TV w darmowej wersji nie rozłącza po jakimś czasie sesji oraz czy można ustanowić więcej niż jedną sesję. Tzn łączyć się z komputerem jednocześnie poprzez komputer i telefon?

Pozdrawiam
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: Zildijan »

Nie rozłącza.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: KD9 »

Od wielu lat korzystam z TightVNC, jest darmowy bez omijania warunków licencji, a także nie martwię się, że moje dane lecą przez niemieckie serwery. Jedynie dorzucam do serwera płatny Malwarebytes, by chronił otwarty port do komunikacji (i inne rzeczy też).
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: Zildijan »

Można również dodać wtyczkę w przeglądarce Google Chrome.
Również działa stabilnie i jest darmowa:

https://chrome.google.com/webstore/deta ... alcfajhgai

Dobrego dnia :)
robi1976
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: robi1976 »

Zildijan pisze: 02 lip 2023, 11:52 Można również dodać wtyczkę w przeglądarce Google Chrome.
Również działa stabilnie i jest darmowa:

https://chrome.google.com/webstore/deta ... alcfajhgai

Dobrego dnia :)

viewtopic.php?t=7439
Za ten post autor robi1976 otrzymał podziękowanie:
Zildijan (04 sie 2023, 13:02)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: 6. TeamViewer - darmowe połączenie zdalne przez komputer i telefon z komputerem z bazą EasyUploader

Post autor: PhotoSoft »

Decydując się na połączenie poprzez pulpit zdalny proszę koniecznie zapoznać się z poradnikiem :arrow: "Jak prawidłowo skonfigurować serwer do uruchamiania kilku kopii EU jednocześnie?"
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ