Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Brak danych adresowych na liście faktur

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Hunter209
Posty: 130
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Brak danych adresowych na liście faktur

Post autor: Hunter209 »

Mam pewien kłopot z listą "zestawienie faktur".

Wystawiam faktury sprzedaży w EU. Potem na koniec miesiąca tworzę plik JPK FA i wysyłam do księgowości, oni sobie go wgrywają w swoim systemie.

Problem w tym, że jeśli kupujący nie wypełni danych do faktury, dane te nie pojawiają się w zakładce "do faktury":
Obrazek
a przez to, że dane nie wyświetlają się w tej zakładce nie pojawiają się też na liście "zestawienie faktur": 
Obrazek

jak przy F 264.

A przez to, że nie pojawiają się na powyższej liście NIE pojawiają sie też w pliku JPK FA. Księgowość dostaje dokument sprzedaży bez danych osobowych i adresu nabywcy.

Jak sobie z tym radzę? Wchodzę w edycję każdej transakcji i kopiuje dane z zakładki "Do wysyłki" do zakładki "Do faktury" ale to praca niezwykle mozolna i czasochłonna i dziennie zabiera mi sporo czasu. Pytanie czy jest możliwość jakoś to usprawnić? Czy da radę aby program wystawiał faktury na dane z zakładki "do wysyłki" a nie "do faktury", lub aby w jakiś szybki sposób (zbiorowo) można było przekopiować dane i adres z "do wysyłki" do "do faktury"?

Chciałbym sobie oszczędzić mozolnej pracy w tym roku.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Brak danych adresowych na liście faktur

Post autor: PhotoSoft »

W hurtowej edycji jest opcja uzupełniania danych do faktury.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Hunter209
Posty: 130
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Brak danych adresowych na liście faktur

Post autor: Hunter209 »

O fajnie. Kopiuje mi dane z zakładki "Kontaktowe" do zakładki "do faktury". Pół sukcesu.
Pytanie jak przekopiować dane z zakładki "do wysyłki" do zakładki "Kontaktowe", lub od razu do zakładki "do faktury"? 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Brak danych adresowych na liście faktur

Post autor: PhotoSoft »

Nie można. Mogę wprowadzić poprawkę, aby je uwzględniało, jeśli dane kontaktowe nie będą podane - ale to w nowej wersji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Hunter209
Posty: 130
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Brak danych adresowych na liście faktur

Post autor: Hunter209 »

Elegancko by było, gdyby się udało.
Jeszcze lepiej gdyby była opcja wyboru źródła danych do przekopiowania.
Wg moich obserwacji najczęściej dane "do wysyłki" są tymi aktualnymi, a "dane kontaktowe" tj dane na które zostało zarejestrowane konto Allegro; często lata temu; są już nieaktualne, a nikt nie zawraca sobie głowy ich aktualizacją w przypadku kont stricte zakupowych.
ODPOWIEDZ