Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Aukcje • Edycja aukcji poprzez plik CSV

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7324
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Kontakt:

Aukcje • Edycja aukcji poprzez plik CSV

Post autor: PhotoSoft »

Z edycji aukcji poprzez plik CSV warto korzystać, jeśli chcemy zmodyfikować jakiś parametr aukcji bez skasowania jego poprzedniej wartości np. coś dopisać albo usunąć z tytułu aukcji lub sygnatury. A także zmodyfikować ceny o różne wartości dla poszczególnych aukcji.

Aby to zrobić, należy:
 1. Wyeksportować zaznaczone aukcje do pliku CSV :arrow: viewtopic.php?t=655
  :idea: Nie wszystkie parametry aukcji można wyeksportować.

  Nazwy kolumn w pliku odpowiadają strukturze tabel w bazie danych, ale powinny być zrozumiałe dla każdego, aby było wiadomo co przechowują.
 2. Wyeksportowany plik otwieramy w arkuszu kalkulacyjnym np. Excelu lub Calcu.

 3. Usuwamy wszystkie zbędne kolumny, których nie chcemy edytować zostawiając obowiązkowo kolumnę "ID" na podstawie, której aukcje w bazie zostaną zaktualizowane.
  :idea: BARDZO WAŻNE :!: Excel błędnie zapisuje plik do formatu CSV, jeśli pierwsza kolumna nazywa się "ID". Proszę wtedy umieścić ją np. na drugim miejscu.
 4. Teraz można zmodyfikować poszczególne wartości kolumn dla danych aukcji.

 5. Po zmodyfikowaniu danych aukcji, należy zweryfikować czy nazwy kolumn w wyeksportowanym pliku odpowiadają nazwom obsługiwanym przez "Generator aukcji" :arrow: viewtopic.php?t=654
  :idea: Czyli jeśli w pliku mamy nazwę kolumny "TYTUL", wówczas należy ją zmienić na "TYTUŁ", "WYSYLKA_GODZ"
  na "WYSYŁKA_H", itd.
 6. Gotowy plik trzeba wgrać do EU zaznaczając ponownie wyeksportowane aukcje i korzystając z opcji hurtowej edycji :arrow: viewtopic.php?t=639
  :idea: Należy przejść do zakładki "Na podstawie pliku" i skorzystać z opcji edycji "Aktualizacja dowolnego parametru aukcji z pliku CSV dla 'Generatora aukcji'" bazując na "ID aukcji".
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ