Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Prestashop --> Allegro narzut ceny

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
radioaktywnyy
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2023, 19:45
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Prestashop --> Allegro narzut ceny

Post autor: radioaktywnyy »

Dzień dobry. Przeszukałem forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mój okres testowy 14 dni zgrał się z awarią komputera i nie zdążyłem sprawdzić funkcji EU. Do rzeczy.

Posiadam sklep na Prestashop. Do tej pory korzystałem z zewnetrznego modułu do łączenia sklepu z Allegro. Natrafiłem na EU i to rozwiązanie mi się spodobało, aczkolwiek potrzebuje informacji o jednej funkcji. Czy EU pozwala przy wystawianiu aukcji na doliczanie kwoty prowizji lub dodawanie własnego narzutu do ceny(w procentach lub nie)? 

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Prestashop --> Allegro narzut ceny

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
nie, będzie taka sama cena jak na allegro. Ale proszę założyć temat z sugestią, bo może będzie zapotrzebowanie na taką funkcję.

PS. Przedłużyłem Panu okres testowy jeszcze o tydzień ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Mrparts
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2018, 22:43
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Prestashop --> Allegro narzut ceny

Post autor: Mrparts »

radioaktywnyy pisze: 10 maja 2023, 19:50  Czy EU pozwala przy wystawianiu aukcji na doliczanie kwoty prowizji lub dodawanie własnego narzutu do ceny(w procentach lub nie)? 

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,
Może rozwiązanie na szybko przygotowane, z którego korzystam się przyda przy użyciu Excela.

  1. Eksportujemy aukcje, w których chcemy zmienić ceny do pliku CSV (‪C:\Lista aukcji.csv)
  2. W pliku uzupełniamy „Podnieś cenę o” oraz „VAT” (W przypadku zmiany cen na Allegro CZ)
  3. Klikamy „Odśwież” następnie „Kopiuj”
  4. Wklejamy wynik do pliku CSV. Kasujemy kolumny, których nie potrzebujemy.
  5. Przechodzimy do „Hurtowej edycji”
  6. Importujemy plik CSV
  7. Aktualizujemy Trwające aukcje – cenę KupTeraz (Allegro PL) lub/oraz Dostępność oferty (Allegro CZ)
Allegro.cz nie pozwala podnieść cen powyżej 10% od ceny z allegro.pl. Jak ustawimy za wysoką to aukcja znika z allegro.cz


 
Załączniki
Zmiana cen.xlsm
(29.16 KiB) Pobrany 23 razy
radioaktywnyy
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2023, 19:45
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Prestashop --> Allegro narzut ceny

Post autor: radioaktywnyy »

Dziekuje bardzo za odpowiedzi i za przedłużony czas okresu testowego.

Nie chodzi mi o podniesienie cen na Allegro.cz ani na sklepie. Wyjaśnię tak.

Mam około 5000 bazowych produktów na sklepie PrestaShop. Razem z poszczególnymi wariantami daje to około 12.000 produktów. Nie jestem w stanie wystawiać ich pojedynczo, chce to robić masowo. Potrzebna mi opcja, która przy wystawianiu produktu na Allegro pozwoli na dodanie narzutu do ceny procentowo lub konkretną liczbą.

Jak najbardziej założę nowy temat z prośba o dodanie takiej funkcjonalności. Pozdrawiam serdecznie.

PS: Dodam również ze zmiany przez plik csv nie wchodzą w grę ponieważ na moim sklepie produkty codziennie dochodzą nowe, niektóre schodza ze stanu. Dlatego tak ważna w moim przypadku jest pełna synchronizacja PrestaShop - Allegro, masowy narzut do ceny i masowe wystawianie aukcji.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Prestashop --> Allegro narzut ceny

Post autor: PhotoSoft »

W hurtowej edycji jest taka opcja :arrow: viewtopic.php?t=639
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ