Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem z fakturami

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Fundacja SAD
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2023, 16:38
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z fakturami

Post autor: Fundacja SAD »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 7
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:
...
Cześć,
Jestem tutaj nowy - testuje dopiero EU a tego o cym piszę nie znalazłem w podręczniku użytkownika (może źle szukałem).

Problem mam z fakturami. Otóż kiedy wygeneruje fakturę z EU a potem ją usunę i cofam numerację to faktura generuje mi się na kilka stron i zawiera dane, które były wprowadzone dla tego numeru faktury wcześniej. Czyli powidzmy generuje fakturę numer 1 dla osoby X, potem ją usuwam, generuję kolejną dla osoby Y z tym samym numerem i pojawia mi się faktura numer 1 ze starymi danymi (dla osoby X) a na drugiej stronie jet dla osoby Y. Kiedy ponawiam czynności generują mi się faktury wielostronicowe z danymi osób dla których był generowany document o danym numerze. Można to jakoś łatwo rozwiązać?
 
Hunter209
Posty: 134
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Problem z fakturami

Post autor: Hunter209 »

Usuwasz FV w programie czy z katalogu na dysku też?
Spróbuj wejść do katalogu gdzie zainstalowany masz program, tam odnajdź folder faktury a w nim FV którą chcesz usunąć i dopiero wtedy spróbuj wygenerować nową.

A najlepiej olać moduł faktur w EU, bo jest niedopracowany i niekompatybilny. Jak US będzie chciał od Ciebie jakieś dane to będziesz w kropce bo ich nie wyeksportujesz. Brak statystyk, łatwego wglądu i ogólnie ja się wyleczyłem. EU nie jest programem finansowo księgowym.
Lepiej wydać te kilka złotych na dowolną księgowość online i tam wystawiać faktury, a jeśli masz ich dużo zdecydować się na którąś księgowość kompatybilna z EU. 
Za ten post autor Hunter209 otrzymał podziękowanie:
Fundacja SAD (12 wrz 2023, 21:17)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Problem z fakturami

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
Fundacja SAD pisze: 20 lip 2023, 16:49 Otóż kiedy wygeneruje fakturę z EU a potem ją usunę
Faktury trzeba usuwać w oknie zestawień:

Obrazek

A najlepiej skorzystać z dostępnych integracji :arrow: viewtopic.php?t=7521
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
Fundacja SAD (12 wrz 2023, 21:17)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Fundacja SAD
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2023, 16:38
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z fakturami

Post autor: Fundacja SAD »

Witam, dziękuję za pomoc. Pomaga usuwanie faktur bezpośrednio z katalogu w którym się znajdują. Każda faktura ma dwa pliki rtf i PDF i chyba jest tak, że jak cofnę numerację i usunę fakturę z poziomu programu to samo to nie wystarczy. Wygląda to jakby plik z danym numerem faktury się nadpisywał z dodatkowymi danymi (czyli ma już jedną fakturę a dodaje na drugiej stronie kolejną z tym samym numerem). Reasumując usuwam teraz fakturę w programie a potem dodatkowo w katalogu z fakturami.
ODPOWIEDZ