Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
Red Corner
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2023, 07:27
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: Red Corner »

UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET, oraz ZWROT ŚRODKÓW ZA UŻYTY PRZEZ NIEGO I BEZZASADNIE ZAREKLAMOWANY KOREK ANALNY !
Klient odesłał do nas w ramach reklamacji korek analny, gdyż nie działał. Po sprawdzeniu gadżetu okazało się, że korek działa i reklamacja klienta, jako taka, nie może zostać uznana. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z klientem i wyjaśnieniem, że korek działa prawidłowo odesłaliśmy na nasz koszt gadżet do niego wraz z włożonymi do zabawki gratis bateriami, by klient nie miał żadnych wątpliwości, jak je włożyć.
Klient tej paczki oczywiście nie odebrał, gdyż nie taki cel był w tym zgłoszeniu reklamacyjnym. Zakłada pierwszą dyskusję i żąda zwrotu środków twierdząc, że dokonał zwrotu nieużywanej zabawki erotycznej, choć pierwotnie składał reklamację na jej działanie, a na opakowaniu są uszkodzone blokady higieniczne. Ponieważ allegro nie przyznaje mu racji i po upływie czasu zamyka dyskusję, klient tego samego dnia zakłada kolejną i twierdzi że nie otrzymał zwrotu towaru po zgłoszeniu reklamacyjnym !
Pierwszy pracownik allegro, który zapoznał się z tą dyskusją i przebiegiem pierwszej przyznaje nam rację i ocenia prawidłowość naszego postępowania. Jest to oczywiście nie po myśli klienta, więc szybciutko prosi allegro o pomoc. Więc co robi kolejny pracownik allegro ?? W ramach uznania za próbę oszustwa przyznaje mu 20 monet i przesyła uczynnie link do zgłoszenia problemu i żądania zwrotu środków za towar do POK. A co robi POK ?? Szybciutko mu TE ŚRODKI PRZYZNAJE !!
Czyli jednym słowem - allegro promuje klientów, których celem jest oszukanie sprzedawcy, zgłoszenie reklamacji której nie ma i wyłudzenie pieniędzy za użyty gadżet erotyczny. By móc oczywiście dalej kupować i używać, oraz zwracać użyte zabawki erotyczne.
Czy takie działanie jest zgodne z prawem ? Jeśli allegro uważa że tak, bardzo proszę administratora o wskazanie punktów w regulaminie allegro, które umożliwiają takie a nie inne postępowanie klienta.

link do dyskusji z kupującym
http://serwer1822679.home.pl/sklep/2022/dyskusja-5.pdf
Hunter209
Posty: 134
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: Hunter209 »

Allegro przyznało kupującemu zwrot pieniędzy z programu Allegro Protect bez regresu. Nie ściągną pieniędzy od Ciebie. Masz rację i człowiek Allegro to przyznał, a kupującemu chcieli zrobić dobrze zwracając mu kasę z programu na który wszyscy się ściepujemy z prowizji od sprzedaży.

Ja się dziwię sprzedawcom, że nie prowadzą własnych witryn sklepowych. Aktualnie realne koszty prowadzenia sprzedaży wyłącznie na Allegro są tak wysokie, że naprawdę OPŁACA się prowadzić swój sklep oferując tam niższe ceny o prowizję allegro. Ja do każdej paczki wrzucam ulotkę z adresem sklepu + mam milion stałych klientów, którzy ciągle wracają i którzy kupują na stronie, bo taniej nawet jak trzeba opłacić kosz dostawy. Kolejne zakupy, sprzedawca sprawdzony więc kupują na stronie, bo taniej.

Ale jak ktoś prowadzi swój sklep i oferuje tam takie same ceny jak na allegro to wiadomo, że wybieram allegro - bo mam smarta, bo mam Allegro Protect.

Policzcie sobie... prowizja + koszty promowania + koszty smarta który ciągle rośnie + ostatnio dodana prowizja za skorzystanie przez klienta z "zapłać później" z której to opcji sprzedawca NIE MOŻE SIĘ WYCOFAĆ ( :lol: :lol: :lol: )

Ja osobiście jeśli coś kupuję na allegro to odkąd wiem, że pobierają sprzedawcy dodatkową prowizję za "zapłać później" przestałem korzystać z przyznanego mi limitu. Wolę zapłacić swoją kartą kredytową i też mam odroczony termin płatności na miesiąc a sprzedawcy zostanie te kilkanaście groszy więcej w kieszeni.
rafa??.walkiewicz
Posty: 151
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:12
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: rafa??.walkiewicz »

Hunter209 pisze: 31 lip 2023, 22:27 Allegro przyznało kupującemu zwrot pieniędzy z programu Allegro Protect bez regresu. Nie ściągną pieniędzy od Ciebie. Masz rację i człowiek Allegro to przyznał, a kupującemu chcieli zrobić dobrze zwracając mu kasę z programu na który wszyscy się ściepujemy z prowizji od sprzedaży.

Ja się dziwię sprzedawcom, że nie prowadzą własnych witryn sklepowych. Aktualnie realne koszty prowadzenia sprzedaży wyłącznie na Allegro są tak wysokie, że naprawdę OPŁACA się prowadzić swój sklep oferując tam niższe ceny o prowizję allegro. Ja do każdej paczki wrzucam ulotkę z adresem sklepu + mam milion stałych klientów, którzy ciągle wracają i którzy kupują na stronie, bo taniej nawet jak trzeba opłacić kosz dostawy. Kolejne zakupy, sprzedawca sprawdzony więc kupują na stronie, bo taniej.

Ale jak ktoś prowadzi swój sklep i oferuje tam takie same ceny jak na allegro to wiadomo, że wybieram allegro - bo mam smarta, bo mam Allegro Protect.

Policzcie sobie... prowizja + koszty promowania + koszty smarta który ciągle rośnie + ostatnio dodana prowizja za skorzystanie przez klienta z "zapłać później" z której to opcji sprzedawca NIE MOŻE SIĘ WYCOFAĆ ( :lol: :lol: :lol: )

Ja osobiście jeśli coś kupuję na allegro to odkąd wiem, że pobierają sprzedawcy dodatkową prowizję za "zapłać później" przestałem korzystać z przyznanego mi limitu. Wolę zapłacić swoją kartą kredytową i też mam odroczony termin płatności na miesiąc a sprzedawcy zostanie te kilkanaście groszy więcej w kieszeni.

To musisz koniecznie doczytać nowe zmiany w regulaminie allegro jeśli sprzedajesz na allegro i korzystasz np. z allegro days lub innych akcji promocyjnych organizowanych przez allegro. Bo doszło do tego że jeżeli uczestniczysz w takich programach a na swoim sklepie oferujesz produkty tańsze niż masz na allegro to z automaty wywalają cię ze wszystkiego łącznie z super sprzedawcą jeśli się nie mylę. 
Hunter209
Posty: 134
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: Hunter209 »

Nie korzystam z "akcji promocyjnych allegro" ponieważ to jedynie podnosi koszty sprzedaży.
Super Sprzedawca przy zapowiadanych zmianach - pewnie i tak nikt nie otrzyma  :lol: nie widzę sensu stawać na głowie, żeby sprostać tym absurdalnym wymaganiom, po co? Po ikonkę na którą w praktyce nikt z kupujących nie zwraca uwagi? Dla "monet" na które też nikt nie zwraca uwagi? Co za różnica czy kupuję od super sprzedawcy czy nie, skoro w obu przypadkach chroni mnie Allegro Protect nawet jeśli jako kupujący nie mam racji w ewentualnym sporze, co widać na przykładzie powyżej? Gdyby super sprzedawcy w nagrodę obniżyli koszty sprzedaży o 50% to by miało sens.  ;)
 
Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: Zielu »

rafa??.walkiewicz pisze: 03 sie 2023, 14:37
Hunter209 pisze: 31 lip 2023, 22:27 Allegro przyznało kupującemu zwrot pieniędzy z programu Allegro Protect bez regresu. Nie ściągną pieniędzy od Ciebie. Masz rację i człowiek Allegro to przyznał, a kupującemu chcieli zrobić dobrze zwracając mu kasę z programu na który wszyscy się ściepujemy z prowizji od sprzedaży.

Ja się dziwię sprzedawcom, że nie prowadzą własnych witryn sklepowych. Aktualnie realne koszty prowadzenia sprzedaży wyłącznie na Allegro są tak wysokie, że naprawdę OPŁACA się prowadzić swój sklep oferując tam niższe ceny o prowizję allegro. Ja do każdej paczki wrzucam ulotkę z adresem sklepu + mam milion stałych klientów, którzy ciągle wracają i którzy kupują na stronie, bo taniej nawet jak trzeba opłacić kosz dostawy. Kolejne zakupy, sprzedawca sprawdzony więc kupują na stronie, bo taniej.

Ale jak ktoś prowadzi swój sklep i oferuje tam takie same ceny jak na allegro to wiadomo, że wybieram allegro - bo mam smarta, bo mam Allegro Protect.

Policzcie sobie... prowizja + koszty promowania + koszty smarta który ciągle rośnie + ostatnio dodana prowizja za skorzystanie przez klienta z "zapłać później" z której to opcji sprzedawca NIE MOŻE SIĘ WYCOFAĆ ( :lol: :lol: :lol: )

Ja osobiście jeśli coś kupuję na allegro to odkąd wiem, że pobierają sprzedawcy dodatkową prowizję za "zapłać później" przestałem korzystać z przyznanego mi limitu. Wolę zapłacić swoją kartą kredytową i też mam odroczony termin płatności na miesiąc a sprzedawcy zostanie te kilkanaście groszy więcej w kieszeni.

To musisz koniecznie doczytać nowe zmiany w regulaminie allegro jeśli sprzedajesz na allegro i korzystasz np. z allegro days lub innych akcji promocyjnych organizowanych przez allegro. Bo doszło do tego że jeżeli uczestniczysz w takich programach a na swoim sklepie oferujesz produkty tańsze niż masz na allegro to z automaty wywalają cię ze wszystkiego łącznie z super sprzedawcą jeśli się nie mylę. 
Ostatnio przerabiałem regulamin bo kompletowałem cenniki wszystkich przewoźników i marketplace'ów.
Nie wpadło mi nic takiego w oko, albo nie zrozumiałem jakiegoś paragrafu.

Byłbyś uprzejmy wrzucić tu fragment z regulaminu albo podpowiesz mi gdzie konkretniej szukać? :)
 
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
rafa??.walkiewicz
Posty: 151
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:12
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: UWAGA wszyscy Sprzedawcy - allegro, w ramach uznania klienta, który próbował nas oszukać, PRZYZNAŁO MU 20 MONET,

Post autor: rafa??.walkiewicz »

Zielu pisze: 04 sie 2023, 08:47
rafa??.walkiewicz pisze: 03 sie 2023, 14:37
Hunter209 pisze: 31 lip 2023, 22:27 Allegro przyznało kupującemu zwrot pieniędzy z programu Allegro Protect bez regresu. Nie ściągną pieniędzy od Ciebie. Masz rację i człowiek Allegro to przyznał, a kupującemu chcieli zrobić dobrze zwracając mu kasę z programu na który wszyscy się ściepujemy z prowizji od sprzedaży.

Ja się dziwię sprzedawcom, że nie prowadzą własnych witryn sklepowych. Aktualnie realne koszty prowadzenia sprzedaży wyłącznie na Allegro są tak wysokie, że naprawdę OPŁACA się prowadzić swój sklep oferując tam niższe ceny o prowizję allegro. Ja do każdej paczki wrzucam ulotkę z adresem sklepu + mam milion stałych klientów, którzy ciągle wracają i którzy kupują na stronie, bo taniej nawet jak trzeba opłacić kosz dostawy. Kolejne zakupy, sprzedawca sprawdzony więc kupują na stronie, bo taniej.

Ale jak ktoś prowadzi swój sklep i oferuje tam takie same ceny jak na allegro to wiadomo, że wybieram allegro - bo mam smarta, bo mam Allegro Protect.

Policzcie sobie... prowizja + koszty promowania + koszty smarta który ciągle rośnie + ostatnio dodana prowizja za skorzystanie przez klienta z "zapłać później" z której to opcji sprzedawca NIE MOŻE SIĘ WYCOFAĆ ( :lol: :lol: :lol: )

Ja osobiście jeśli coś kupuję na allegro to odkąd wiem, że pobierają sprzedawcy dodatkową prowizję za "zapłać później" przestałem korzystać z przyznanego mi limitu. Wolę zapłacić swoją kartą kredytową i też mam odroczony termin płatności na miesiąc a sprzedawcy zostanie te kilkanaście groszy więcej w kieszeni.

To musisz koniecznie doczytać nowe zmiany w regulaminie allegro jeśli sprzedajesz na allegro i korzystasz np. z allegro days lub innych akcji promocyjnych organizowanych przez allegro. Bo doszło do tego że jeżeli uczestniczysz w takich programach a na swoim sklepie oferujesz produkty tańsze niż masz na allegro to z automaty wywalają cię ze wszystkiego łącznie z super sprzedawcą jeśli się nie mylę. 
Ostatnio przerabiałem regulamin bo kompletowałem cenniki wszystkich przewoźników i marketplace'ów.
Nie wpadło mi nic takiego w oko, albo nie zrozumiałem jakiegoś paragrafu.

Byłbyś uprzejmy wrzucić tu fragment z regulaminu albo podpowiesz mi gdzie konkretniej szukać? :)

Musze odszukać ten artykuł na grupie allegro i podeślę link :)
 
ODPOWIEDZ