Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kopiowanie opisów i zdjęć między ofertami

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
patoferts
Posty: 111
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Kopiowanie opisów i zdjęć między ofertami

Post autor: patoferts »

Dzień dobry,
W jaki sposób można przerzucać opisy i zdjęcia z jednej oferty do innej w sposób hurtowy? Mamy na przykład po dwie oferty tego samego produktu na dwóch różnych kontach i takich przypadków mnóstwo. Przygotowujemy i dopracowujemy na jednym koncie te oferty, zmieniamy zdjęcia, opisy itp i potem to samo trzeba teoretycznie ręcznie przerzucać na drugie konto na przykład. Wiemy że opisy można na przykład przerzucać za pomocą eksportu i potem importu CSV ale niestety w pliku eksportowym CSV nie znajdują się zdjęcia. Znajdują się one tylko jak dobrze rozumiem w pliku XML który możemy wydobyć z EasyUploadera. A znowu potem plik XML można wykorzystać do aktualizacji ofert tylko i wyłącznie o tym samym ID. Nie da się ustawić takiego czegoś żeby powiązywało po kodzie produktu dzięki czemu moglibyśmy oferty z kodem XXX z jednego konta łatwo aktualizować na drugim koncie - bo mają ten sam kod właśnie.
Myślałem już nawet o tym żeby eksportować plik XML i potem konwertować go do CSV aby można było potem aktualizować po kodzie produktu ale jak się okazało pliki XML i CSV mają inne struktury w EasyUploaderze...
Brakuje mi więc generalnie możliwości zaimportowania po pliku XML który posiada więcej danych z powiązaniem za pomocą kodu.
Czy jest na to jakieś rozwiązanie albo czegoś może nie wiem?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6935
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Kontakt:

Re: Kopiowanie opisów i zdjęć między ofertami

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
jedyna opcja to hurtowo edytować aukcje na obu kontach, a nie pojedynczo.

Natomiast mam w planach dodanie aktualizacji z pliku XML m.in. po kodzie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 111
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kopiowanie opisów i zdjęć między ofertami

Post autor: patoferts »

Dzień dobry,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jasne, gdybyśmy to my to edytowali to jak najbardziej natomiast edycję zdjęć i opisów robiła firma zewnętrzna i to bezpośrednio przez formularz allegro. My więc zaktualizowaliśmy potem te oferty w kierunku Allegro->EU i teraz chcielibyśmy właśnie masowo przenieść te zmiany na inne oferty o tych samych kodach :)
W takim razie opcja którą Pan planuje jak najbardziej by nam ten problem tutaj rozwiązała, czekam z niecierpliwością.
ODPOWIEDZ