Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

POPRAWKA w [EU 3.61.4.10]

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

Korzystamy z "Wysyłam z allegro" w tym automacie wszystkich przewoźników (bez możliwości dodatkowych ustawień opcji dodatkowych).

Paczki do Czech w opcji Allegro DHL, DPD Czechy, nadane przez "Wysyłam z allegro" z automatycznie uzupełnioną wartością zamówienia w koronach czeskich CZK, (czyli standardowo, tak jak to powinno być), powodują wysyłanie do allegro tej wartości, ale nie w CZK, lecz w PLN, przez co naliczają się wysokie koszty za ubezpieczenie, szczególnie w DHL w wysokości ok. 16 zł od paczki.

Aby tego uniknąć, w każdej pozycji podczas nadawania EU należy ustawić wartość na 0.
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wy ... g9z2YwwnUA

Jeśli się tego nie zrobi, duże wartości CZK w tysiącach allegro uzna jako PLN w tysiącach, przez co zastosuje wysokie, kosztowne przedziały do ubezpieczenia:
https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/ ... odatkowych

Niestety my się dowiedzieliśmy o tym dopiero teraz, przez co przez cały okres wysyłek do allegro.cz ponieśliśmy dużą stratę na tych usługach dodatkowych :(


Celowo piszę w tym dziale forum, aby inni zwrócili na to uwagę, sprawdzając w:
https://allegro.pl/moje-allegro/moje-ko ... -z-allegro
- Typ operacji: (zaznacz) opłaty dodatkowe ...

Ale co najważniejsze, Panie Marcinie proponuję rozwiązanie, aby w konfiguracji stworzył Pan dodatkowe okienko z wyborem z listy:
Wartość zamówienia:
- wpisz na stałe wartość: .... (my wpiszemy 0)
- wyślij z transakcji,
- nie wysyłaj.

Oczywiście podczas nadawania przy każdej pozycji mogę zmieniać na 0, ale to niewygodne, poza tym można zapomnieć, dlatego przydałoby się co takiego, aby EU zabezpieczył nas przed tymi kosztami. Samo przewalutowanie CZK na PLN też nie będzie do końca dobre, ponieważ w DHL ubezpieczenie jest w cenie nadania do 500 EURO, a każda wartość np. 1 wysłana do allegro powoduje dodatkowe ubezpieczenie. Stąd w naszym przypadku i jestem pewien, że u innych sprzedawców musiałoby być na sztywno 0.
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Wartość ubezpieczenia obowiązuje dopiero w nowym API, którego EU jeszcze nie obsługuje.

W starym API nie można nadać paczki z wartością=0. Naliczanie dodatkowych opłat za ubezpieczenie to jest ewidentny błąd allegro, bo powinni weryfikować czy wartość paczki przekracza limit darmowego ubezpieczenia.
Zildijan pisze: 22 sty 2024, 10:06 Paczki do Czech w opcji Allegro DHL, DPD Czechy, nadane przez "Wysyłam z allegro" z automatycznie uzupełnioną wartością zamówienia w koronach czeskich CZK, (czyli standardowo, tak jak to powinno być), powodują wysyłanie do allegro tej wartości, ale nie w CZK, lecz w PLN, przez co naliczają się wysokie koszty za ubezpieczenie, szczególnie w DHL w wysokości ok. 16 zł od paczki.
To samo z walutami :arrow: viewtopic.php?t=8159

Wygląda na to, że stare API podłączyli do nowego systemu nadawania paczek tylko nie wszystko chyba przemyśleli.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

PhotoSoft pisze: 22 sty 2024, 10:27 Wartość ubezpieczenia obowiązuje dopiero w nowym API, którego EU jeszcze nie obsługuje.

Wysyłamy do Czech od lipca i nas kasują od lipca za te ubezpieczenia.
Rozmawiałem z Adminem allegro, który wyjaśnił mi, że przez API musimy wpisać wartość 0.
Czyli dodatkowe ustawienie w EU, aby na sztywno była wartość zamówienia na 0 nic nie da?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Zrobiłem testy i faktycznie można podać wartość zamówienia=0 albo w ogóle jej nie przesyłać. Musieli to, w którymś momencie zmienić.
Wartość zamówienia:
- wpisz na stałe wartość: .... (my wpiszemy 0)
- wyślij z transakcji,
- nie wysyłaj.
Wypuszczę dzisiaj aktualizację. Tylko teraz zastanawiam się jakie powinno być domyślne ustawienie?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

W mojej ocenie, aby uchronić sprzedawców przed tym niedopracowaniem allegro, domyślnym ustawieniem powinno być "nie wysyłaj", a jeśli w testach to jest nieskuteczne, to wtedy "wpisz na stałe wartość: (i wpisane 0)".

Jeśli się da, to byłaby wskazana informacja po najechaniu myszą, "Allegro może przekazać do przewoźnika wartość zamówienia w CZK jako PLN (bez przewalutowania), co może powodować wysokie koszty ubezpieczenia paczki. Kurier DHL od dowolnej kwoty, może obciążyć kosztem dodatkowego ubezpieczenia, ponad to zawarte w cenie przesyłki. Aby nie korzystać z dodatkowej ochrony przesyłki wpisz 0."

Trochę długie info, ale cóż w razie czego też jest forum :)


Dodam jeszcze, że allegro mnie poinformowało, że robili wcześniej jakieś korekty tych ubezpieczeń jeśli chodzi o DPD i że wygląda na to, że problem jest im znany. Jednak ostatnio nie było żadnych korekt. Mam nadzieję, że nie rozwiązali problemu poradnikiem, tzn. sobie ;) Ale bądźmy dobrej myśli podczas pisania zgłoszeń do allegro.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Zildijan pisze: 22 sty 2024, 12:31 W mojej ocenie, aby uchronić sprzedawców przed tym niedopracowaniem allegro, domyślnym ustawieniem powinno być "nie wysyłaj"
Tak zrobię ;)
Zildijan pisze: 22 sty 2024, 12:31 Allegro może przekazać do przewoźnika wartość zamówienia w CZK jako PLN (bez przewalutowania)
Ja mam informację od allegro, że problem dotyczył tylko "Allegro Kurier DPD Czechy" i moja poprawka 3.60.0.4 automatycznie przewalutuje wartość paczki z CZK na PLN po aktualnym kursie.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
Zildijan (22 sty 2024, 14:18)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

Jedna forma wysyłki wymaga ubezpieczenia, także zostanie chyba ręcznie z listy ustawiać DHL na 0.

Ubezpieczenie jest wymagane w celu utworzenia przesyłki (items.value: INSURANCE_IS_MISSING)
[Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Odbiór w Punkcie Packeta
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

W takim razie konieczne będą osobne konfiguracje.

Albo na sztywno dla tej formy wysyłki zaprogramuję przekazywanie wartości paczki = wartości zamówienia.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

PhotoSoft pisze: 24 sty 2024, 08:50 Albo na sztywno dla tej formy wysyłki zaprogramuję przekazywanie wartości paczki = wartości zamówienia.
Dobry pomysł :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Czy może Pan dopytać swojego opiekuna czy podobna sytuacja nie dotyczy innych form wysyłki? Żebym nie wypuszczał co chwila poprawek :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

Nie mamy opiekuna. W razie pytań nawiązuję kontakt z pomocą allegro.
Problem na pewno nie występuje w:
One Box
Pocztex
DPD.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Dostałem informację, że API też nie zwraca takiej informacji. W takim razie trzeba będzie robić poprawki na bieżąco :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta (Smart)
W tej opcji też trzeba będzie zrobić na sztywno ubezpieczenie.

Dobrego dnia :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: PhotoSoft »

Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Uwaga! - Automatyczne naliczanie drogiego ubezpieczenia CZK jako PLN "Wysyłam z allegro" - Propozycja rozwiązania

Post autor: Zildijan »

Allegro Wysyłka z Polski do Słowacji - Odbiór w Punkcie Packeta
W tej opcji też trzeba będzie zrobić na sztywno ubezpieczenie.

Dobrego dnia Obrazek
ODPOWIEDZ