Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kopia zapasowa - nie wgrywa

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
BaJaGift
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2019, 07:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kopia zapasowa - nie wgrywa

Post autor: BaJaGift »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.


Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 10
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:

Dzień dobry,

Utworzyłem dzisiaj kopię zapasową na komputerze tzw. bazowym, gdzie obrabiam zamówienia. 
Standardowo wysłałem w dwa miejsca jak co dzień, do biura i do grafika. 
Panowie po ściągnięciu wysłanej bazy nie mają bieżących zamówień tylko zamówienia z przedwczoraj.
Tak, jakby się nie zapisały dane podczas wykonywania kopi zapasowej.

Proszę o pomoc w temacie
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa - nie wgrywa

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
dane są takie jakie były w momencie tworzenia kopii. Nie ma innej możliwości.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
BaJaGift
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2019, 07:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kopia zapasowa - nie wgrywa

Post autor: BaJaGift »

Punkt 8.2
Doprecyzowując: pracujemy na trzech stanowiskach, na których mam EU. 
Na moim komputerze "obrabiam" bieżące zamówienia, czyli dodaję komentarze od klientów, ponieważ sprzedaję produkty personalizowane.
Codziennie rano po obróbce bazy, wykonuję kopię zapasową i wysyłam ją wetransferem dwóch osób, które pracują zdalnie. Panowie pobierają ją i przywracją kopię na swoje stanowiska pracy. W ten sposób wszyscy rano mamy aktualne dane z uzupełnionymi przeze mnie komentarzami klientów.
Dzisiaj rano zrobiłem tak jak w opisie wyżej. Niestety po przywróceniu kopi na tych stanowiskach Panowie nie widzą nowych transakcji. 
Widzą natomiast stan z dnia poprzedniego, czyli to co już zrobiliśmy i wysłaliśmy w poniedziałek, czyli wgywa się im baza z poniedziałku a nie nowa z dzisiaj. Do dzisiaj wszystko funkcjonowało poprawnie. 
Proszę o jakieś wskazówki. 
 
BaJaGift
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2019, 07:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kopia zapasowa - nie wgrywa

Post autor: BaJaGift »

Spróbowałem na innym komputerze. Wysłałem bazę na inny komputer, po jej przywróceniu również nic, bez zmian, nie wgrywają się nadal nowe dane. Są ostatnie z jakimi pracowaliśmy na tym stanowisku.
Baza jak ją zaczynam "wykonywać" widać, że tworzy się jak zawsze, zapisuje się plik i "waży" tyle samo.
Tylko jak ją wyślę i wgram na innym stanowisku/ komputerze to nie widać zamówień z bazy.
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa - nie wgrywa

Post autor: PhotoSoft »

Powtarzam dane są takie jakie były w momencie tworzenia kopii i nie ma innej możliwości. Więc może przywracacie nie tą kopię co trzeba. To nie jest problem EU.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ