Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

eksport aukcji CSV - Column unknown AUK_ALLEGRO.SERWIS

POPRAWKA w [EU 3.62.1.1]

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
WolleAmore
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

eksport aukcji CSV - Column unknown AUK_ALLEGRO.SERWIS

Post autor: WolleAmore »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 10
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:

Witam,
Dzisiaj rano zaktualizowałem wersję programu do 3.62.1.0
Po tej operacji program chwilę mielił aktualizując bazę danych.
Po włączeniu próbowałem zrzucić kilka aukcji do .CSV i otrzymałem taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Baza danych nie została prawidłowo zaktualizowana. Proszę skorzystać z forum, aby znaleźć rozwiązanie problemu.
W drugiej zakładce szczegóły błędu:

Kod: Zaznacz cały

Baza danych nie została prawidłowo zaktualizowana. Proszę skorzystać z forum, aby znaleźć rozwiązanie problemu.

FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FbException (0x80004005): Dynamic SQL Error
SQL error code = -206
Column unknown
AUK_ALLEGRO.SERWIS
At line 1, column 518 ---> FirebirdSql.Data.Common.IscException: Dynamic SQL Error
SQL error code = -206
Column unknown
AUK_ALLEGRO.SERWIS
At line 1, column 518
   w FirebirdSql.Data.Client.Native.FesDatabase.ProcessStatusVector(IntPtr[] statusVector)
   w FirebirdSql.Data.Client.Native.FesStatement.Prepare(String commandText)
   w FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FbCommand.Prepare(Boolean returnsSet)
   w FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FbCommand.ExecuteCommand(CommandBehavior behavior, Boolean returnsSet)
   w FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FbCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior)
   w EasyUploader.Helpers.TaskHelper.Wait(Task tsk)
   w EasyUploader.Features.Aukcje.AukcjeExport.ToCsv(String sciezka, String numery_id, String konto, String grupa)
Co jest grane i jak to naprawić ? Przed aktualizacją programu wszystko działało dobrze. 
Nie wiem czy przy innych operacjach błąd również występuje (nie zdążyłem sprawdzić).
Nie mam kopii zapasowej bazy.

Pozdrawiam

...
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7107
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy
Kontakt:

Re: Błąd po aktualizacji do wer. 3.62.1.0: Baza danych nie została prawidłowo zaktualizowana

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
to tylko błąd w zapytaniu. Modyfikowałem ich setki w aktualizacji i nie zauważyłem tego.

Wgrałem nowy instalator z poprawką. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
STYL-TEX
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2015, 12:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: eksport aukcji CSV - Column unknown AUK_ALLEGRO.SERWIS

Post autor: STYL-TEX »

po ostatniej aktualizacji błąd integracji z inpost
WolleAmore
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd po aktualizacji do wer. 3.62.1.0: Baza danych nie została prawidłowo zaktualizowana

Post autor: WolleAmore »

Aktualizacja przeprowadzona i wszystko działa już dobrze.
Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ