import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

POPRAWKA w [EU 3.62.1.4]

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
szuwarek
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: szuwarek »

1. Przy korzystaniu z opcji "szybki import brakujących trwających aukcji" komunikat w trayu informuje o ilości zaciągniętych brakujących aucji, jednak nie wiem co zaciągnął aby przeanalizować czy nie nastąpiło jakieś zdublowanie. Nie znajduję o tym informacji w logach - nie potrafię dotrzeć czy faktycznie nigdzie taka informacja się nie odkłada?
Jeśli jej brak, dobrze byłoby uzupełnić program o funkcję pokazującą co zostało zaciągnięte

2. W dawnych wersjach EU domyślnie po wystawieniu aukcji automatycznie były one przenoszone do trwające a lista aukcji w niesprzedane czy niewystawione automatycznie odświeżana - obecnie trzeba odświeżać ją ręcznie. W ustawieniach programu nie znalazłem opcji która mogłaby przywrócić poprzednie działanie

3. W przypadku wystawiania wielu aukcji po napotkaniu błędu z jedną z nich program kontynuuje wystawianie kolejnych. Jako że zależy mi na ustalonej kolejności wystawionych aukcji chciałbym, aby po napotkaniu błędu EU informował o tym i wstrzymywał wystawianie kolejnych - również w opcjach nie potrafię znaleźć takiego ustawienia
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7144
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: PhotoSoft »

Znów Pan założył temat w złym miejscu. Proszę nie zakładać tematów w dziale "Praktyczne porady użytkowników", jeśli nie dzieli się Pan żadnymi poradami.

1. Nic się nie zdubluje, ponieważ są weryfikowane numery aukcji. Natomiast pobrane oferty można wyszukać sortując listę wg najnowszego ID. Ale pomyślę nad jakiś podsumowaniem.

2. Tak było jak było stare API, a w nowym są statusy edycji, bo zlecenie wystawienia oferty nie oznacza, że ona faktycznie się wystawiła, więc lista nie będzie się odświeżała automatycznie.

3. Nie ma takiej opcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7144
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: PhotoSoft »

2. Jednak źle Pana zrozumiałem. Zauważyłem, że przy jedno wątkowym wystawianiu aukcji nie odświeża się zawartość kolumn co wymusza ręczne odświeżenie listy. Wgram później poprawkę.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
szuwarek
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: szuwarek »

dziękuję, tak chodzi o jednowątkowe wystawianie

dziś przy ręcznym wznawianiu miałem dziwną sytuację  - aukcje wystawiły się bez błędu, przy odświeżeniu okazało się, że jedna z nich wciąż jest jako niewystawiona choć logi twierdzą że UE ją wystawił. Przy ponownym wystawieniu dopiero wyskoczył błąd wystawiania (niepoprawny EAN)
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: KD9 »

jednak nie wiem co zaciągnął
Wszystkie zaciągnięte lądują w grupie Import Allegro.
szuwarek
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: szuwarek »

KD9 pisze: 29 kwie 2024, 20:04 Wszystkie zaciągnięte lądują w grupie Import Allegro.

tylko że u mnie wszystkie aukcje należą do tej grupy :lol:  więc w ten sposób ich nie rozróżnię
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: KD9 »

Odrobina porządków i reorganizacji :D ,  i na przyszłość zawsze będzie wiadomo, co wpada do Import Allegro.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7144
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: PhotoSoft »

szuwarek pisze: 29 kwie 2024, 14:16 dziękuję, tak chodzi o jednowątkowe wystawianie
Wgrałem nowy instalator z poprawką. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje.
szuwarek pisze: 29 kwie 2024, 14:16 dziś przy ręcznym wznawianiu miałem dziwną sytuację  - aukcje wystawiły się bez błędu, przy odświeżeniu okazało się, że jedna z nich wciąż jest jako niewystawiona choć logi twierdzą że UE ją wystawił. Przy ponownym wystawieniu dopiero wyskoczył błąd wystawiania (niepoprawny EAN)
To pewnie efekt ostatnich zmian :arrow: viewtopic.php?t=8321
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
szuwarek
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: szuwarek »

PhotoSoft pisze: 30 kwie 2024, 10:35 Wgrałem nowy instalator z poprawką. Proszę sprawdzić czy problem jeszcze występuje.

numerek wersji EU się nie zmienił? Bo w programie brak alertu o poprawce
 
PhotoSoft pisze: 30 kwie 2024, 10:35
To pewnie efekt ostatnich zmian :arrow: viewtopic.php?t=8321

też tak pomyślałem, a wczoraj przy wystawianiu takich sytuacji miałem kilkadziesiąt
pytanie: czy ponawiać wystawianie aukcji jak robiłem to ja (na szczęście nic się nie dublowało), czy zostawić i czekać aż aukcja sama 'wskoczy' na allegro i zniknie z listy niewystawionych? A może w jednowątkowości wspomniana poprawka do instalatora samoczynnie rozwiąże ten problem, bo np. w niewystawionych nie będę już widział rzeczy, które faktycznie odznaczyłem do wystawienia?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7144
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Kontakt:

Re: import brakujących aukcji + dwa dodatkowe pytania

Post autor: PhotoSoft »

Już będzie pojawiał się komunikat o poprawce.

Aukcja od razu trafi do trwających. Wróci do niewystawionych, jeśli allegro zwróci status z błędem.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ