Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Transakcje • Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Transakcje • Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].

Post autor: PhotoSoft »

Jeśli podczas próby wydruku faktury otrzymasz komunikat "Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].", tzn. że trzeba poprawić szablon.

W związku z obowiązkiem generowania JPK_FA od wersji 3.35 EU musi zapisywać w bazie również pozycje jakie są na fakturach. Aby spełnić ten wymóg należy dodać do szablonu nowe znaczniki:
  • [NAZWA_TOWARU]
  • [NAZWA_DOSTAWY]
  • [STAWKA_VAT_WYS]

Obrazek

:idea: Możesz poprawić ręcznie szablony lub pobrać gotowe tutaj :arrow: https://www.easyuploader.pl/down/wydruki%203.35.zip i wypakować do katalogu "wydruki".

Wartości, które zostaną wstawione w miejscie znaczników, należy skonfigurować w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Kontrahenci":

Obrazek

Od teraz podczas wystawiania faktur EU zapisze w bazie również pozycje jakie się na nich znajdują. Możesz je sprawdzić w oknie zestawienia faktur, gdzie jest wyświetlana nowa kolumna:

Obrazek

UWAGA :!: JPK_FA obowiązuje od 1-go lipca, ale dla faktur wystawionych w wersji starszej, niż 3.35 kolumna "Pozycje" będzie pusta. Wystarczy wówczas wygenerować JPK VAT lub FA za lipiec i EU automatycznie uzupełni zestawienie o listę pozycji z faktury.
BARDZO WAŻNE :!: EU uzupełni kolumnę "Pozycje" na podstawie danych wpisanych w ustawieniach, więc jeśli faktury były wystawiane np. z tytułem aukcji w nazwie towaru lub inną nazwą dostawy, wówczas trzeba będzie wcześniej wpisać odpowiedni znacznik w ustawieniach EU.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ