Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Po dłuższym przemyśleniu wydaje mi się, że żadna z naszych propozycji nie jest uniwersalna.
Automatyczne zakańczanie aukcji z poziomu transakcji jest dobre dla tych, co zrobią np. synchronizację sklep --> magazyn, wówczas podczas pobierania transakcji usuną im się wszystkie aukcje ze stanem 0 i super. Może to być fajne i wygodne dla takich osób.
Przydałoby się tu zabezpieczenie "wyświetl komunikat, gdy wykryje do usunięcia więcej niż ...." na sytuacje, gdy coś pójdzie nie tak z synchronizacją, np. cały magazyn zrobi się na 0, to będzie płacz i żal jak usuną się wszystkie aukcje.

Mi osobiście zależy na tym, aby z usuwał się tylko ostatni kupiony produkt np. trwający na innym koncie allegro, bez ruszania innych z magazynu. Fajne i wygodne dla osób, którym zależy tylko na kontroli ostatnich sztuk, jednocześnie mających tysiące archiwalnych produktów ze stanem 0 z alarmem, czekających na uzupełnienie stanu. Niewygodna dla takich co często zmieniają stan jest aktywacja/deaktywacja alarmu.

Aby nie podchodzić egoistycznie oraz nie tworzyć konfliktu, potrzebna jest w automacie dodatkowa opcja "dotyczy/nie dotyczy wyłącznie pobranej transakcji".

Żeby było śmieszniej, planuję niedługo zmienić używanie magazynu na obecną opcję z alarmem, więc pewnie sam ze swojej propozycji usuwania tylko obecnie pobranej transakcji ze stanem 0 bym nie skorzystał, dlatego pozostawiam to tylko do rozważenia.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Mam przygotowane rozwiązanie, którego ostatecznie nie wdrożyłem, tzn. na koniec funkcja wyłączałaby alarm dla produktów, których stan = 0.

Dzięki temu kolejne skanowanie magazynu byłoby szybsze.

Dodatkowo w magazynie nad listą mogę dodawać Wam opcję "Włącz alarm dla stanu > 0" we wszystkich lub zaznaczonych produktach - jak będzie lepiej.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Czyli dla mojej "nietypowej" pracy z zerowaniem magazynu przed aktualizacją z CSV wyglądałoby to tak:
opcja 1:
- zeruję magazyn (aby wyłapać usunięte z CSV kody),
- aktualizuję stany z CSV,
- w tym czasie pobierają się transakcje i nieszczęśliwie usuwają się aukcje ze stanem 0, zanim zrobi się stan z CSV.
Jak dla mnie ta opcja odpada.

opcja 2:
- zeruję magazyn,
- ustawiam "Włącz alarm dla stanu > 0" (by podczas pobierania transakcji, w czasie aktualizacji z CSV przez zerowanie nie usunęły się wszystkie aukcje),
- "Włącz alarm dla stanu > 0" jednocześnie wyłącza alarm dla stanu < 0 tak?,
- aktualizuję stany z CSV,
- po skończonej aktualizacji ponownie "Włącz alarm dla stanu > 0", ale usuwam już aukcje ze stanem 0 z listy aukcji segregując po kolumnie STAN,
- to mi daje jedynie to, że będą się zakańczać aukcje o kodzie z nowo pobranej transakcji, w której została kupiona ostatnia sztuka.
Osobiście w moim nietypowym przypadku z zerowaniem mag. miałbym możliwość skorzystać to z opcji nr 2.

Opcja "Włącz alarm dla stanu > 0 (jednocześnie Wyłącz alarm dla stanu < 0") na pewno by się przydała.

Panie Marcinie niebawem przechodzę na aktualizację stanów bez konieczności zerowania magazynu oraz z użyciem alarmu, Pana obie propozycje będą dobre, tylko:
- w "Włącz alarm dla stanu > 0" proponował bym "do wybranych produktów", a nad listą w magazynie dodać okienko "zaznacz wszystkie" (30 000 pozycji z ctrl + A i zaznaczenie spacją zawiesza na kilka minut EU, choć to nie duży problem i oczywiście można poczekać).

- mam jeszcze wątpliwość, gdy ktoś wyłączy alarm dla stanu 0, następnie dokona aktualizacji z listy aukcji np. aukcja 1 szt ---> magazyn 0 szt, to czy jest szansa, że z automatu włączy się alarm dla tej pozycji w magazynie, gdy stan zmieni się z więcej niż 0?

- co z produktami, gdzie podczas usuwania wystąpi błąd API, lub przerwane połączenie itp. ? Dobrze, gdyby w przypadku wystąpienia błędu funkcja nie wyłączała alarmu, aby przy kolejnym pobieraniu transakcji EU ponownie spróbował usunąć tą aukcję.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

"Opcja "Włącz alarm dla stanu > 0 (jednocześnie Wyłącz alarm dla stanu < 0") na pewno by się przydała. " - jestem za do wybranych produktów oczywiście.

Automatyczne wyłączanie alarmu dla produktów = 0 - jestem za .
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Wariantu z zerowaniem magazynu nawet nie biorę pod uwagę. To nie jest prawidłowy sposób pracy. Jak Pan przestanie tak robić to dopiero włączy sobie automatyczne kończenie aukcji ;)

Mogę dodać w magazynie opcję ręcznego kończenia aukcji - jak przy aktualizacji produktów z CSV.

Opcja "Włącz alarm dla stanu > 0" miałaby go po prostu aktywować przy wszystkich produktach po aktualizacji ręcznej lub z CSV, ale nie wiem czy będzie potrzebna.
Zildijan pisze:- w "Włącz alarm dla stanu > 0" proponował bym "do wybranych produktów", a nad listą w magazynie dodać okienko "zaznacz wszystkie" (30 000 pozycji z ctrl + A i zaznaczenie spacją zawiesza na kilka minut EU, choć to nie duży problem i oczywiście można poczekać).
Można kliknąć w nagłówek kolumny. Zobaczę czy da się to zoptymalizować.
Zildijan pisze:- mam jeszcze wątpliwość, gdy ktoś wyłączy alarm dla stanu 0, następnie dokona aktualizacji z listy aukcji np. aukcja 1 szt ---> magazyn 0 szt, to czy jest szansa, że z automatu włączy się alarm dla tej pozycji w magazynie, gdy stan zmieni się z więcej niż 0?
Nie, trzeba będzie skorzystać z opcji synchronizacji, ale ona nie włączy alarmu. Mogę to zmienić.
Zildijan pisze: - co z produktami, gdzie podczas usuwania wystąpi błąd API, lub przerwane połączenie itp. ? Dobrze, gdyby w przypadku wystąpienia błędu funkcja nie wyłączała alarmu, aby przy kolejnym pobieraniu transakcji EU ponownie spróbował usunąć tą aukcję.
Przy RestApi nie ma gwarancji, że aukcja zostanie zakończona. Nie ma jak tego zweryfikować, bo samo przetwarzanie zlecenia przez Allegro może trwać nawet 1h...
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Witam. Panie Marcinie jeszcze jedna uwaga . W tej chwili EU po zakończeniu aukcji gdzie stan = 0 ustawia we wszystkich aukcjach liczbę szt = 0 . Niestety nie jest to pożądane . Po synchronizacji magazyn aukcja nie zaznaczają się aukcje które zostały zakończone i mają 0 stan a powinny. Gdyż robimy później jeszcze synchronizację aukcja > sklep i te aukcje także powinny być ujęte aby w sklepie ustawić stan na 0. W tej chwili trzeba wyłapywać aukcje które się zakończyły i oddzielnie robić synchronizację aukcja > sklep produktów ze stanem 0 . Da radę coś tu wymyślić?
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
zmieniłem jako opcję :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Witam.
z podziękowaniem :-)
RZ
malgolas
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 278
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:10
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: malgolas »

[Kfiatek] Nie zakładając nowego wątku - w magazynie w ostatniej wersji po zaptaszkowaniu jednego dowolnego produktu zaptaszkowują się wszystkie. Problem typowo ornitologiczny. ;)
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Poprawione :) Można pobrać nowy instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Witam. Panie Marcinie wcześniej dodając nowy towar do magazynu poprzez automatycznie powiąż zaznaczone aukcje z magazynem aktywował się alarm. Po ostatnich aktualizacjach robiłem tak dalej a tu zonk. Zaczął się sprzedawać towar którego nie ma na stanie. Co się okazało teraz przy dodawaniu nowego towaru alarm się automatycznie nie włącza. Proszę o poprawę.
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
zawsze domyślnie był wyłączony ;) Ale zmienię to w nowej wersji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Niemożliwe :-) - korzystam z magazynu ze 2 lata i zawsze dodaje w taki sposób aukcje. Zawsze po dodaniu do magazynu automatycznie włączony był alarm jestem pewien na 100% gdyż nigdy go nie włączałem ręcznie - odkopałem wersję np 3.32.7 zrobiłem nowy produkt w celach testowych i dodałem automatycznie do magazynu . Utworzył się nowy produkt z włączonym alarmem. No ale mniejsza o większość ważne aby to znowu działało :-)
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Musiałem w takim razie to zmienić do testów i zapomniałem przywrócić ;) Można pobrać nowy instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

:-) - dziękuję.
RZ
ODPOWIEDZ