Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
malgolas
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 278
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:10
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: malgolas »

rafalleczek - pierwsze podstawowe pytanie. W Ustawienia->Baza danych na samej górze masz kropkę przy "lokalne (1 stanowisko)" czy "zadalne (sieć LAN, serwer VPS)"?
Bo to dwa zupełnie inne mechanizmy obsługi bazy danych.
W pierwszym przypadku, zamykasz EU, kopiujesz bazę danych Nortonem i nie ma problemu.
W drugi przypadku, nawet jeśli jest tylko jeden użytkownik i na jednym kompie - nie warto ryzykować kopiując plik bazy. 
Warto natomiast zrobić sobie wykonywalny plik wsadowy windowsa, uruchamiany przez Harmonogram zadań a wykorzystujący nbackup lub gback do bezkolizyjnego robienia kopii np. gdzieś na nośnik zewnętrzny. Taki plik wsadowy robiący kopię można odpalać Harmonogramem zadań lu mieć go jako ikonka na pulpicie. Co kto lubi.
To tak najprościej.
Artur
Zapraszam na niezależne, zamknięte dla postronnych forum e-sprzedawców http://milpap.pl/phpBB/weryfikacja-f63/ Forum wymaga zarejestrowania się, a następnie wystąpienia z prośbą o weryfikację aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: rafalleczek »

Baza lokalna jak już pisałem. No właśnie zamykanie EU i robienie kopii Nortonem to tak jakby robił kopię z poziomu EU trzeba kliknąć.  A jak pisałem nie zawsze jestem przy kompie lub czasem zapomina się zrobić kopię przed dokonaniem zmian a ostatnia kopia była robiona 2 dni temu gdzie z powodu ilości wprowadzonych zmian odpada jej przywrócenie (właśnie to skłoniło mnie do napisania posta - błędne przypisanie do aukcji cenników bez zaznaczenia zrobienia kopii). Gdybym miał kopię z dnia poprzedniego nie było by problemu a że tego dnia robiłem sporo zmian przywrócenie tej poprzedniej odpadało - poprawa tego 4 godz w plecy. Chodziło mi o coś nie skomplikowanego do robienia kopii automatycznej  tak aby codziennie o godz powiedzmy 22 lub co kilka godz EU zrobił kopię się nie zamykając (myślałem że da radę to zrobić w ustawianiach EU). Ale widzę że prosto się nie da - tak więc odpuszczam . Temat uznaję za zamknięty - po prostu będę się musiał pilnować z robieniem kopii. Dzięki za chęć pomocy :-)

Pozdrawiam
 
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7048
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: PhotoSoft »

Musiałem zajrzeć do kodu, bo coś mi nie pasowało... Przecież kiedyś wprowadziłem zmianę, aby po wykonaniu kopii o wybranej godzinie EU uruchamiał się ponownie i tak właśnie jest ;)

Dopisałem to do instrukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: rafalleczek »

Tak - tylko przy opcji uruchamiania hasłem to nie zadziała. Trzeba by było wyłączyć logowanie po wpisaniu hasła - a tego jednak bym nie chciał uczynić.

Pozdrawiam
RZ
markobizuteria
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2015, 09:11
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: markobizuteria »

może jest jakaś opcja aby uruchamiać program który ma hasło użytkownika z poziomu Harmonogramu zadań windows, ale nie wiem jak to zrobić i gdzie wpisać hasło? W dodatkowych argumentach? Może ktoś wie jak?
robi1976
Posty: 588
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: robi1976 »

Prawoklik na EU/właściwości/element docelowy wpisujesz to co poniżej i dodajesz do autostartu

"C:\Program Files\PhotoSoft\EasyUploader v3\EasyUploader.exe" -l USER -h HASŁO

111.jpg

Screenshot (23).png
markobizuteria
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2015, 09:11
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: markobizuteria »

dzięki wielkie
robi1976
Posty: 588
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: robi1976 »

działa Wam kopia o wybranej godzinie?
właśnie zauważyłem że u nas EU nie wykonuje kopii

włącza się komunikat, że za minutę zostanie utworzona kopia i dalej nic się nie dzieje :(
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: rafalleczek »

Cześć. U mnie nie działa. Miałem to zgłaszać jakiś czas temu - bo włączyłem dla testu i to samo co u Ciebie . Ale później miałem małe zamieszanie i wyleciało z głowy.

Pozdrawiam
 
RZ
markobizuteria
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2015, 09:11
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: markobizuteria »

Faktycznie. U mnie ostatnia kopia 4 grudnia.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7048
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: PhotoSoft »

Sprawdziłem i funkcja działa.

Ok, teraz zauważyłem, że tworzy się kopia tylko raz, jeśli EU działa non-stop. Wgrałem poprawiony instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
robi1976
Posty: 588
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: robi1976 »

markobizuteria pisze: 08 gru 2021, 08:15 Faktycznie. U mnie ostatnia kopia 4 grudnia.

u mnie to samo plus ręczne kopie
robi1976
Posty: 588
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:58
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: robi1976 »

dzisiaj zainstalowałem najnowszą wersję EasyUploader v3.51.4.11
kopia nadal nie działa, jakieś pomysły?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7048
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: PhotoSoft »

Po ustawieniu godziny trzeba ponownie uruchomić EU tak jak jest napisane w komunikacie przy wyborze trybu kopii.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafa??.walkiewicz
Posty: 151
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:12
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kopia zapasowa o wybranej godzinie

Post autor: rafa??.walkiewicz »

Dzien dobry,
czy jeżeli mam ustawione żeby kopia zapasowa tworzyła się codziennie powiedzmy o 23 a mam uruchomiony proces aktualizacji zdjec z eu do allegro i on będzie trwał w czasie zaplanowanej kopii zapasowej to czy program poczeka do zakonczenia procesu aktualizacji zdjęć i po jego zakonczeniu wykona kopie czy wymusi zamkniecie programu?
ODPOWIEDZ