Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

Witam,
EU odświeża parametry aukcji co 120 min, m.in. opłaty utrzymaniowe i jest OK.
Problem polega na tym, że gdy klient kupi produkt z opłatą utrzymaniową np. 10 dni przed tym terminem to EU nie aktualizuje już tego parametru. Na koncie Allegro mam informację, że nie ma opłaty utrzymaniowej. Ręczne odświeżenie parametrów nic nie daje.
Przykład z dzisiaj mam zaznaczoną 1 aukcje z taką sytuacją - odśwież > Parametry aukcji (szybkie) (szybko ale bez zmian).
Parametry aukcji (pełne) (zaznaczona opcja 1 i ostatnia czyli opłaty) (Czy chcesz odświeżyć tylko zaznaczone aukcje? - TAK) trwa ponad 10 min! Bez zmian aukcja nadal ma informację o opłacie.
Zaktualizuj aukcje w kierunku Allegro -> EU nic nie daje.

Jakieś pomysły, sugestie?
Dodam tylko, że u znajomego na jego komputerze jest dokładnie tak samo. Z tym, że on olewa sprawę i jak ma info, że jest opłata to zamyka i wystawia nową aukcję.

Eu najnowasze wersja
Windows 10 64bit, wszystkie aktualne sterowniki
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
proszę zapoznać się z podwieszonym [PORADNIKIEM] i doprecyzować zgłoszenie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

1. Pobrana na sztywno najnowsza wersja
2. Nie widzę braków w pobieranych transakcjach, formularzach czy wpłatach PayU - nie korzystam z tego mam podstawową wersję
3. W trybie awaryjnym jest to samo - nie odświeża parametru opłaty utrzymaniowej po zakupie.
4. Wymuś aktualizację komponentów Allegro - zrobione
5. Brak błędów w logach
6. Gdy korzystasz z funkcji, które łączą się z zewn. usługami - to chyba to samo jak w punkcie 5 nie mam zgłoszeń o błędach.
7. Instrukcja sprawdzona, mam ustawione odświeżanie parametrów co 120 min, zaznaczone wszystkie konta.
8. Aktualna wersja EU, komponenty odświeżone, w trybie awaryjnym problem nadal występuje, windows 10 pro 64bit
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

Dla mnie trochę dziwne, że główna funkcja pobierania informacji o opłatach działa ale nadpisywanie?/odświeżanie tego parametru przy aukcji z opłatą (po zakupie przez klienta, np. dzień później) już jest problem, a w logach nic, czysto. Jak nie mam opłatach to wiadomo jest błąd, że nie może pobrać danych bo nie ma opłat.
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

"Data";"Stanowisko";"Konto";"Zdarzenie"
"2022-05-27 11:39:47";"MEGATRON";"";"Wystąpił błąd przy odświeżaniu dat pobrania opłat:
System.AggregateException: Wystąpił przynajmniej jeden błąd. ---> System.Exception: Not Found (ERROR)
   w EasyUploader.Helper.RetryAllegroHelper.DoRest[T](Func`1 action, Int32 retryInterval, Int32 retryCount)
   w EasyUploader.AllegroApi.SendGetRequest(String adres, String acceptHeader)
   w EasyUploader.Services.Allegro.AukcjeAllegroOplaty.<>c__DisplayClass1_0.<Odswiez>b__0(List`1 lista)
   w System.Threading.Tasks.Parallel.<>c__DisplayClass17_0`1.<ForWorker>b__1()
   w System.Threading.Tasks.Task.InnerInvokeWithArg(Task childTask)
   w System.Threading.Tasks.Task.<>c__DisplayClass176_0.<ExecuteSelfReplicating>b__0(Object <p0>)
   --- Koniec śladu stosu wyjątków wewnętrznych ---
   w System.Threading.Tasks.Task.ThrowIfExceptional(Boolean includeTaskCanceledExceptions)
   w System.Threading.Tasks.Task.Wait(Int32 millisecondsTimeout, CancellationToken cancellationToken)
   w System.Threading.Tasks.Parallel.ForWorker[TLocal](Int32 fromInclusive, Int32 toExclusive, ParallelOptions parallelOptions, Action`1 body, Action`2 bodyWithState, Func`4 bodyWithLocal, Func`1 localInit, Action`1 localFinally)
   w System.Threading.Tasks.Parallel.ForEachWorker[TSource,TLocal](IEnumerable`1 source, ParallelOptions parallelOptions, Action`1 body, Action`2 bodyWithState, Action`3 bodyWithStateAndIndex, Func`4 bodyWithStateAndLocal, Func`5 bodyWithEverything, Func`1 localInit, Action`1 localFinally)
   w System.Threading.Tasks.Parallel.ForEach[TSource](IEnumerable`1 source, ParallelOptions parallelOptions, Action`1 body)
   w EasyUploader.Services.Allegro.AukcjeAllegroOplaty.Odswiez(frmPostep frmPostep)
---> (Wyjątek wewnętrzny #0) System.Exception: Not Found (ERROR)
   w EasyUploader.Helper.RetryAllegroHelper.DoRest[T](Func`1 action, Int32 retryInterval, Int32 retryCount)
   w EasyUploader.AllegroApi.SendGetRequest(String adres, String acceptHeader)
   w EasyUploader.Services.Allegro.AukcjeAllegroOplaty.<>c__DisplayClass1_0.<Odswiez>b__0(List`1 lista)
   w System.Threading.Tasks.Parallel.<>c__DisplayClass17_0`1.<ForWorker>b__1()
   w System.Threading.Tasks.Task.InnerInvokeWithArg(Task childTask)
   w System.Threading.Tasks.Task.<>c__DisplayClass176_0.<ExecuteSelfReplicating>b__0(Object <p0>)<---
."
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Ma Pan w trwających w EU jakąś aukcję, która została usunięta przez allegro i powoduje błąd. Proszę ją namierzyć - opcja na lewo od "znajdź i zamień".
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

Znaleziona i usunięta z bazy. Czy to przez tą aukcje nie działało odświeżanie parametru opłat utrzymaniowych? Na ten moment usunięcie tej jednej aukcji nic nie zmieniło.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Proszę przesłać logi XML.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

W logach nic nie ma. W EU jest 0 błędów. Plik api.allegro.pl jest pusty wg przeglądarki, excela, notatnika ale waży 130MB
"This page contains the following errors:error on line 2 at column 1: Document is emptyBelow is a rendering of the page up to the first error."
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

Wyłączyłem akcje w tle, wyłączyłem EU. Włączyłem monitorowanie logów. Wybrałem 5 aukcji z informacją o opłacie utrzymaniowej, gdzie na Allegro nie ma do nich opłaty. Odśwież pełne, zaznaczyłem opłaty utrzymaniowe, tak dla tylko wybranych. Po 1,5h mielenia wyłączyłem EU. Sprawdziłem plik i jest pusty. Po włączeniu EU nadal wybrane 5 aukcji ma informację o opłacie utrzymaniowej.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Opłaty utrzymaniowe pobierane są dla wszystkich aukcji niezależnie od zaznaczenia. Pomyślę nad zoptymalizowaniem tego.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Teraz w nowej wersji będzie Pan mógł odświeżyć opłaty tylko w wybranych aukcjach.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
wleklin
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:14
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: wleklin »

Dziękuję, a co z nadpisywaniem informacji o opłacie? Dalej jest bez zmian. Te 5 aukcji mają zakupy z początku tego miesiąca i połowy, i nadal mam informację, że będzie opłata utrzymaniowa. Da radę coś z tym zrobić?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: PhotoSoft »

Przed odświeżeniem jest kasowana poprzednia informacja o opłacie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Odświeżanie opłaty utrzymaniowej po zakupie

Post autor: Zildijan »

PhotoSoft pisze: 27 maja 2022, 15:26 Ma Pan w trwających w EU jakąś aukcję, która została usunięta przez allegro i powoduje błąd. Proszę ją namierzyć - opcja na lewo od "znajdź i zamień".

Czy może Pan założyć jakieś zabezpieczenie na pomijanie takich aukcji usuniętych przez allegro, aby nie występował błąd podczas odświeżania opłat w tle:

 " Wystąpił przynajmniej jeden błąd.
 
EU ma zablokowany dostęp do schowka. Aby mógł z niego korzytać, należy uruchomić program jako administrator.
 
System.Threading.ThreadStateException: Bieżący wątek musi być ustawiony na tryb jednowątkowego apartamentu, aby można było wykonywać wywołania OLE. Upewnij się, że w funkcji Main jest zaznaczony element STAThreadAttribute.
w System.Windows.Forms.Clipboard.SetDataObject(Object data, Boolean copy, Int32 retryTimes, Int32 retryDelay)
w System.Windows.Forms.Clipboard.SetText(String text, TextDataFormat format)
w EasyUploader.Helpers.ClipboardHelper.Set(String msg) "
 

Allegro codziennie usuwa po kilka aukcji, co by wykluczało korzystanie z tej funkcji w tle, co za tym idzie utrudniałoby wznawianie,
ponieważ co chwilę byłaby potrzeba odszukiwania takich usuniętych aukcji ikonką na lewo od znajdź i zamień, a przy ponad 100 000 trwających aukcjach szukanie niewystawionych aukcji trwa ze stanem 100% od dobrych kilku godzina i kilka sekund do końca (bez ikonki zapisu o bazy), dlatego to nie jest dobre rozwiązanie :)

Jakie jest Pana zdanie Panie Marcinie? Czy takie ignorowanie błędu z powodu zakończonej przez allegro aukcji rozwiąże ten problem, aby w tle odświeżały się opłaty utrzymaniowej? W mojej ocenie, jeżeli takie aukcje nic już nie znaczą, to warto by je pomijać podczas tej aktualizacji.


(Tak przy okazji, odświeżanie opłat z listy (poza funkcją w tle) przebiegło prawidłowo, ale zapchało ponad 6 GB RAM i nie chciało go zwolnić, obojętnie co bym nie robił w EU. Może to przez to, że segregowałem kolumnę z datą wystawienia? [sprawdzę przy okazji])
ODPOWIEDZ